Pavasaris tiekas ar Tallinu... Orhidejas Botāniskajā dārzā un Igaunijas kristāls!

Ceļojums ar autobusu uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas 

6:50 - pulcēšanās pieturā.
 
7:00 - izbraukšana no Rīgas.
 
  Dodamies uz Tallinas Botānisko dārzu uz Orhideju dienām 2023
  Tallinas Botāniskais dārzs – no arhitektoniskās un ainaviskās puses vislabāk noformētais Piritas upes lejteces posms. Tas izvietojies četrās Piritas upes terasēs, kur izveidots līkumotu celiņu tīkls, kā arī izrakti 9 dīķi, kuri lielāko daļu ūdens saņem no Lepiku kanāla. Aptuveni 22,5 ha plašajās atklāto teritoriju ekspozīcijās apskatāmi aptuveni 6500 nosaukumu augi, bet oranžērijās ar dobju paltību apmēram 2000 m² - aptuveni 2000 nosaukumu augus.
 
   Šeit grezni zied orhidejas (Orchidaceae), īpaši plaši pārstāvētas simbidium (Cymbidium) dzimtas augi. Palmu mājā skatāmas ne tikai palmas (Arecaceae), kā to varētu noprast pēc nosaukuma, bet arī fikusi (Ficus). Starp sukulentiem atrodami īpaši dzīvelīgi augi. Subtropu oranžerijā varam iepazīt eksotiskus augus no mūsu planētas pretējās puses (piem. eikaliptus, лат. Eucalyptus), Vidusjūras reģiona augus (vīģes lapas, лат. Ficus carica, iespējams izpētīt pavisam tuvu), kā arī apbrīnojamos ziedošos augus no Japānas salu reģiona (каmēlijas, лат. Camellia).
 
   
 
    Orhideju dienu laikā  Botāniskajā dārzā būs iespēja apskatīt šķirnes, kuras sastopamas savvaļā, kā arī šķirnes, kuras izveidotas selekcijas ceļā. Blakus jau pazīstamajiem falenopšiem tiks prezentēti arī daudzas citas tropisko orhideju šķirnes, piemēram tādas kā paphiopedilums, vandas, cymbidiums, epidendrums, dendrobiums, masdevallias, oncidiums, kā arī selekcionāru izaudzētās.šķirnes un hibrīdi.
 
    Tallinas Botāniskā dārza orhideju kolekcijas vēsture ir diezgan interesanta. «Pirmos pamatus mūsu orhideju kolekcija ieguva pateicoties igauņu izcelsmes orhideju cienītājam no Austrālijas Oskaram Saviku, kurš 1960. gadu sākumā botāniskajam dārzam uzdāvināja labākos ziedus no savas kolekcijas. Uz šo dienu kolekcijā kopā ar vēsturiskajām cimbīdiju šķirnēm ir parādījušās daudzas retas savvaļas orhideju šķirnes», – stāsta botāniskā dārza vecākā dārzniece un orhideju kolekcijas glabātāja Eevi Siybak. Botāniskajā dārzā orhideju stādi tiek arī tirgoti. Brīvais laiks Botāniskajā dārzā lai izbaudītu augu un ziedu karalisti! P.S. Šeit pat Botāniskā dārza kafejnīcā jums ir iespēja arī paēst. 
    
 
    Tāpat arī urpinām sekot līdzi svarīgiem notikumiem valsts kultūras dzīvē – pie mūsu kaimiņiem igauņiem. Un pie viņiem šobrīd notikums ar lielo burtu - unikāla izstāde "Stikla meistari. Igaunijas stikla ražošanas vēsture"! Igaunijas stikla ražošanas retrospekcijas izstādes veidošana bija ambiciozs pasākums, jo vajadzēja izstādīt ap tūkstoti visdažādāko priekšmetu, sākot ar arheoloģiskajos izrakumos atrastiem stikla fragmentiem un nosūbējušiem spoguļiem, līdz grezniem izstrādājumiem no kristāla un 21. gadsimta iepakojumiem. Visa izstāžu zāle pārvērtusies jaunā aizraujošā vidē, kur blakus stikla vēsturei apmeklētājs iepazīstas ar šī neparastā materiāla izmantošanu mūsdienās. Šeit izstādīti 1000 eksponātu - acis apburoši stikla šedevri! 
 
    
   
    Izstāde ir kā pārskats par Igaunijas stikla nozares vēsturi un nozīmīgākajiem stikla ražotājiem. Apmeklētājs var iepazīties ar stiklu visā tā skaistumā – ekspozīcijas tēmas sākas ar senākajiem Igaunijā atrastajiem stikla priekšmetiem un beidzas ar mūsdienu stikla ražošanu. Stikla izstādes dizains tapis, iedvesmojoties no stikla īpašībām - tas ir atstarojošs, caurspīdīgs, stiklu var krāsot, stikls ir smalks un vienlaikus izturīgs
    Igaunijas stikla mākslas labākie un retākie atradumi izvietoti vienkāršās vitrīnās, kur tie mirdz vispārējā izstādes krēslā un piesaista apmeklētāju uzmanību. Vitrīnu izgaismojums no apakšas īpaši labi izceļ krāsainā stikla skaistumu. Un rezultātā šeit ir radusies jauna pasaule ar diagonālām sienām, kas iemieso kristāla pils estētiku! Ekskursija izstādē vietējā gida pavadībā.
    
 
Vakarā atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

 - transfers ar tūristu klases autobusu;
 - grupas vadītāja pakalpojumi.
 
Papildizdevumi:
Orhideju dienas Tallinas Botāniskajā dārzā (ieejas biļete): pieaugušajiem - 5.00 €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem (visiem - uzrādot apliecības) - 3.00 €; / pirmsskolas vecuma bērniem (līdz 7 g.v.), personām ar īpašām vajadzībām (uzrādot apliecību) - bez maksas;
Izstāde "Stikla meistari. Igaunijas stikla ražošanas vēsture" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 12.00 €; /  skolēniem, studentiem, pensionāriem (visiem - uzrādot apliecības) - 10.00 € (minimālais dalībnieku skaits gruā 20 personas).
 
 
Gids Aleksandrs.
 
 
Lūgums rūpīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem
 
 
 
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 11-03-2023 7:00
Ceļojuma beigu datums 11-03-2023 21:00
Reģistrēts 47
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.