Lai debesis slīkst hortenzijās... Sirds dārzs un 4000 eņģeļu Veru

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas

7:20 – pulcēšanās pieturā.

7:30 – izbraukšana no Rīgas.

    Kā jau ierasts, no Rīgas centra pieturas iepretim mūsu birojam, dodamies uz Dienvidigauniju. Un vispirms apmeklēsim “Sirds dārzu”, kurš izvietojies Mikko saimniecībā. Salīdzinoši dārzs ir diezgan jauns, tam nav vēl pat 30 gadu, taču kļuvis par vienu no populārākajiem apskates objektiem mūsu kaimiņvalstī, un saskaņā ar portāla VisitEstonija ziņām pamatoti iekļauts skaistāko dekoratīvo privātdārzu TOP-10. Saimnieku ideja bija lauku saimniecībā izveidot angļu stila parku ar lielu skaitu visdažādāko veidu augu, un savietot floras skaistumu ar reljefo vidi un ainaviskajiem skatiem. Un tā 2 hektāru platībā aug jau vairāk nekā 1000 augu, izvietojies akmens dārzs, dīķīši un alejas pastaigām ziedu valstībā. Te mums piedāvās arī pusdienas – saimniece piedāvās tasi tējas vai kafijas un soļanku (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā), bet ekskursijas laikā jums būs iespēja atklāt, kāds iemesls Mikko saimniecības dārzam devis nosaukumu “Sirds dārzs” 

Turpinājumā mūsu ceļojums pa Igauniju mūs aizvedīs uz Veriem, kur pašā pilsētas centrā noslēpusies ļoti interesanta un pārsteidzoša vieta – privātā tematiskā darbnīca "Inglite Kodu". Muzeja-galerijas izveidotāji ir igauņu laulātais pāris, kuriem ir aizraušanās – viņi kolekcionē eņģeļus un ir izveidojuši galeriju ar vintāžas stilā iekārtotu atpūtas zonu, kur izvietojies vairāk nekā 4000 eņģeļu un feju figūriņu, skulptūriņu un attēlu. Vistālāko ceļu mērojušas skulptūriņas no Jaunzēlandes. Kolekcijā redzēsim feju un eņģeļu skulptūriņas darinātas no porcelāna, stikla, metāla, koka, kā arī tekstila. Veidojot galeriju, saimniekus vadījusi ideja izveidot stūrīti, kurā varētu norobežoties no ikdienas un vienkārši baudīt dienas skaistumu jebkurā gadalaikā.

Augu un ziedu tēmu turpināsim viesojoties Raunā, kur ieradīsimies atgriežoties Latvijā. Šajā nelielajā un klusajā pilsētā izvietojies privātais ģimenes dārzs "Kolekcijas dārzs Raunā". Saimnieki šo dārzu sākuši veidot mazāk nekā pirms 10 gadiem, bet ar katru gadu tas kļūst krāšņāks un krāšņāks. Un tas nepārsteidz, jo dārzā tagad iezīmējas četras lielas daļas ar dīķi centrā, bet viens no galvenajiem dārza krāšņumiem ir 120 šķirnes skaraino hortenziju, 220 šķirnes priežu, 35 sugas un šķirnes egļu un baltegļu. Netrūkst arī dažādu Latvijā reti sastopamu koku – te aug likvidambrs jeb ambraskoks (Liquidambar styraciflua), Jūdas koks (Cercis canadensis), magnolijas un tulpjukoki (Liriodendron). Mūsu ceļojums ieplānots uz laiku, kad hortenzijas būs pilnos ziedos un visā savā krāšņumā. Ļoti gaidām mūsu tikšanos ar šiem īpašajiem ziediem, kuri spējīgi mainīt savu krāsu atkarībā no augsnes skābuma, bet ziedu valodā hortenzija nozīmē – “atminies par mani”. Un neapšaubāmi hortenzijas asociējas ar tīrību, kautrību, graciozitāti un mīlestību. Saimnieces vadīta ekskursija dārzā.

Vakarā atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

 Transfērs ar tūristu klases autobusu;
 Grupas vadītāja pakalpojumi.

Papildizdevumi:

Dārzs "Kolekcijas dārzs Rauna" (ieejas biļete + ekskursija): 5.00 €;

Tematiskā darbnīca "Inglite Kodu" (ieejas biļete + ekskursija saimnieces vadībā): 5.00 €;

Smaržīgo un ārstniecisko augu dārzs saimniecībā Tamme:

 - 1. variants: ieejas biļete + ekskursija saimnieces vadībā - 5.00 €;

 - 2. variants: ieejas biļete + ekskursija saimnieces vadībā + pusdienas dārzā (tēja/kafija + maize + soļanka)- 15.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

Ekskursija krievu valodā.

Gids - Aleksandrs.

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 13-08-2022 7:30
Ceļojuma beigu datums 13-08-2022 21:30
Reģistrēts 55
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.