Ovīši, Staldzene – jūras krasta malā un Ventspils pilsētas svētki 700 + 32

Brīvdienu ceļojums ar autobusu ģimenēm no Rīgas uz Kurzemi, Latviju

6:50 – pulcēšanās pieturā.

7:00 - Izbraukšana no Rīgas.

Vispirms dosimies uz bāku! Ne vienkāršu bāku, bet vienu no senākajām navigācijas būvēm Latvijā, kas saglabājusies līdz mūsu dienām. Un tā Ovīšu bāka – mūsu valsts senākā bāka, kura funkcionē vēl šobaltdien. Tās būvdarbi tika pabeigti 1814. gadā, tātad vairāk nekā pirms 200 gadiem (!), un tās apjoms līdz šim saglabājies bez arhitektoniskām izmaiņām. Bākā apmeklētājiem iekārtota arī vēsturiskā ekspozīcija. Skaidrā laikā no Ovīšu bākas iespējams saskatīt tuvāk esošo Miķeļbāku. Ekskursija vietējā gida vadībā.

Mūsu ceļojuma gar Baltijas jūras krastu turpinājumā no bākas dosimies uz Staldzeni – bijušo zvejnieku ciematu, kurš kopš 1970. gadu pirmās puses kļuvis par Ventspils pilsētas daļu. Iespaidīgais Staldzenes stāvkrasts kļuvis par iecienītu pastaigu un peldvietu gan pilsētniekiem, gan pilsētas viesiem. Staldzenes stāvkrasts – viens no augstākajiem Latvijā, ir tipisks 4 – 8 m augsts abrazīvā krasta paraugs kurā apmēram 400 m posmā atklātas nogulas, kas veidojušās dažādās Baltijas jūras attīstības stadijās. Erozijas procesu darbības rezultātā jūra noskalo stāvos krastus, līdz ar to šo atsegumu mūžs ir ierobežots, tieši tādēļ šī ir īpaši aizsargājama Ventspils dabas teritorija. Tas nozīmē arī to, ka mums jāpasteidzas, lai apskatītu šīs vietas un izbaudītu to auru un piekrastes ainavu. Ja laiks būs tveicīgs, tad tepat, mežonīgajā pludmalē, varēs iebrist jūrā, jo šajā pludmalē mēs vēl neesam peldējušies, vai ne?:)

Ierodamies vienā no senākajām Latvijas pilsētām – Ventspilī, kurā šodien svin savu 732. dzimšanas dienu! Saskkaņā ar tradīciju šis skaitlis rakstās 700 + 32. Saskaņā ar programmu dodamies uz pilsētas centru, un, tiem, kuri vēlas, tiek piedāvāta kājāmgājēju ekskursija pilsētā. Šeit atradīsim visu, kas piesaista ceļotājus – daudzveidīgu arhitektūru, baznīcas, parkus, strūklakas, muzejus, skvērus, viduslaiku pili un, protams, promenādi! Sākot ar baroku un klasicizmu, līdz jūgendstilam un seno zvejnieku rajoniņu Ostgalu.

Un turpinājumā jūsubrīvais laiks! Katra jūsu Ventspilī pavadītā minūte būs pildīta ar krāšņumu – vai nu jūs pastaigājaties pa promenādi, apmeklējat tirdziņu, vai nu jūs atpūšaties skvēra koku ēnā, vai iepazīstat viduslaiku pili – šeit viss ir interesants un neatstāj vienaldzīgu. Pavadiet šo laiku tieši tā kā jūs to vēlaties!

Vakarā atgriešanās Rīgā

Ceļojuma cenā iekļauts:

Brauciens tūristu klases autobusā;
Gida – grupas vadītāja pakalpojumi.

Papildizdevumi ceļojumā:
Kājāmgājēju ekskursija – 3.00 €;
Ovīšu bāka: pieaugušajiem - 1.00 €; / skolēniem (uzrādot apliecību) , pensionāriem (uzrādot apliecību) - 0.50 € ; / invalīdiem (uzrādot apliecību) – bez maksas.

Ekskursija notiek krievu valodā.

Gids Aleksandrs

Papildus informācija par ceļojumu:
Lūgums uzmanīgi iepazīties ar atgādinājumiem ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 06-08-2022 7:00
Ceļojuma beigu datums 06-08-2022 21:00
Reģistrēts 53
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.