Setu karaliste un SPA atpūta Varskā

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas

1. diena

8:50 – pulcējamies pieturā.

9:00 – izbraucam no Rīgas.

Igaunijas dienvidos vispirms piestāsim Vastselinā pie iespaidīgajām bīskapa pils drupām. Jau 1342. gadā rakstītos avotos minētā pils būvēta uz Tartu bīskapijas zemēm, un savulaik bijusi viena no visvarenākajām aizsargbūvēm Livonijā. Viduslaikos pili apvijušas leģendas, kā arī tā bijusi slavena tās kapelā esošā brīnumdarītāja krusta dēļ, kurš piesaistījis lielu skaitu svētceļnieku. Saskaņā ar pāvesta Inokentija VI rīkojumu, uz šejieni atnākušie svētceļnieki saņēma grēku atlaidi uz 1 gadu un 40 dienām. Lielā Ziemeļu kara laikā Pētera I karaspēks pili sagrāva. Lai novērtētu pils varenumu, iespējams uzkāpt pils tornī, bet, lai sajustu bijušā brīnumdarītāja krusta auru, iespējams iedegt svecīti vietā, kur savulaik atradusies kapela ar krustu. Vastselinas pils iekļauta Dienvidigaunijas unikālo apskates objektu sarakstā starp 21 citu objektu, kuri atzīmēti ar National Geographic dzelteno rāmi, kurā interesanti fotografēties.

Braucot tālāk, nonāksim setu zemē – Setomā, kur pieturēsim Obinitsas ciematā, kuru Setomā dēvē par somugru kultūras galvaspilsētu.

Setomā vēsturi un kultūru iepazīsim ar setu ģimenes dzīvesstila, paražu un tradīciju iepazīšanas palīdzību, apmeklējot muzeju. Īpaši vērtīgi muzeja eksponāti ir apkārtējo ciemu setu rokdarbnieču darinātie un rotātie tradicionālie saimniecības priekšmeti. Laipnā muzeja darbiniece mums visu izrādīs, pastāstīs par tautas tradīcijām un “lēlo” dziedājumiem, kā arī nodemonstrēs, kā apģērbt sievieti vēsturiski tradicionālajā setu etnogrāfiskajā tērpā.

Dienas otrajā daļā ierodamies ezera krastā izvietotajā Varskas sanatorijā un iekārtojamies mūsu numuriņos.

Sākam atpūsties un apmeklējam sanatorijas akvaparku, piršu kompleksu un trenažieru zāli to darba laika ietvaros.

Varskas ūdenscentrs:

- Rīta pirts un peldēšana: Pi - Sv 8:00 — 10:00.

- Akvaparks un pirtis: Pi - Pie 15:00 – 22:00, Se 12:00 – 22:00, Sv 12:00 – 20:00.

- Trenažieru zāle: Pi - Se 8:00 – 22:00, Sv 8:00 – 20:00.

Atrakcijas un saunas tiek izslēgtas 15 minūtes līdz Udenscentra slēgšanai.

17:00 – 19:00 — vakariņas restorānā Lahе.

Nakts sanatorijā.

2. diena

8:00 – 10:00 — brokastis restorānā Lahе.

Atpūta Varskā.

Vai arī, tim, kuri vēlēsies, piedāvājam doties ceļojumā par papildus maksu (minimālais dalībnieku skaits šajā ceļojumā 20 personas).

10:30 – Lai labāk iepazītu Dienvidigauniju, piedāvājam doties nelielā ceļojumā. Ceļojums par papildmaksu. Mēs apmeklēsim garākās Igaunijas upes Vihandas krastā izvietoto pilsētu Repinu, kur atrodas senākais, jo projām strādājošais ražošanas uzņēmums Igaunijā un viena no Eiropas senākajām papīrfabrikām, kā arī, kopš 1924. gada šeit darbojas dārzniecības skola. Repinā uzskatāmi savijas pagātne un tagadne.

Ar pilsētas vēsturi iepazīsimies vietējā gida vadībā apmeklējot Repinas novadpētniecības muzeju, kurš iekārtojies klasicisma stilā būvētajā Sillapē pilī. Pastaigāsimies pils parkā, kā arī apskatīsim pilsētā esošās skulptūras un baznīcas. Arī R epinas pilsētas centrs ir iekļauts Dienvidigaunijas unikālo apskates objektu sarakstā starp 21 citu objektu, kuri atzīmēti ar National Geographic dzelteno rāmi, kurā interesanti fotografēties.

Dienvidigaunija ir pievilcīga arī savas daudzveidīgās, ainaviskās dabas dēļ. Tādēļ apmeklēsim ainavu rezervātu Mēnikuno purvu. Šeit izveidotas koka laipas – takas, pa kurām staigājot iespējams izbaudīt dabas jaukumu. Purvā redzēsim Valgjärve (Balto ezeru) – Igaunijas visdzidrāko ezeru, un Mustjärve (Melno ezeru) - ezeru ar vienu no brūnākajiem ūdeņiem Eiropā.

Tepat blakus atrodams Põrguhaud (Elles kaps) – Ilumetsā izvietojusies vesela rinda kosmiskas izcelsmes krāteru, kuriem vietējie iedzīvotāji devuši interesantus nosaukumus. Visā pasaulē meteorītu krāteri tiek uzskatīti par visai retu parādību. Taču mūsu ziemeļu kaimiņi var lepoties ar diezgan lielu skaitu kosmiskās izcelsmes krāteru. Šodien mēs ar jums apskatīsim pirms apmēram 6600 gadiem veidojušos meteorīta krāteri Põrguhaud, Tā diametrs augšmalā sasniedz 80 metrus, bet dziļums 12,5 metrus. Krātera gultnē izveidojies kūdras slānis 2,5 metru biezumā. Līdz krāterim ved koka laipu celiņš, gar kuru izvietotas koka skulptūras – velniņi un raganas.

Ap16:00 atgriežamies sanatorijā Varska.

17:00 – 19:00 — vakariņas restorānā Lahе.

Nakts sanatorijā.

3. diena

8:00 – 10:00 — brokastis restorānā Lahе.

12:00 – izrakstāmies un izbraucam no Varskas sanatorijas.

Pa ceļam uz mājām iegriezīsimis Dienvidigaunijas pilsētā Veru, kura izvietojusies gleznainā tamula ezera krastā. Pilsētas senais centrs ar savām ieliņām un nelielajām koka ēkām apbur savus viesus, tādēļ vislabāk pilsētu iepazīt dodoties nelielā pastaigā. Dosimies gar Tamula ezeru pa promenādi līdz piemineklim Fr.R.Kreicvaldam, iziesim par Katrīnas aleju, sasveicināsimies ar Katrīnu II, piestāsim fotopauzei Veru centrālajā laukumā un aplūkosim Sv. Katrīnas baznīcu.

Netālajā Riugē uzbūvēts skatu tornis Pesapuu (“Koks ar ligzdām”) 30 metru augstumā, kurš tiešām atgādina koku ar divām ligzdām. Uzkāpsim arī mēs līdz skatu platformai – ligzdai, lai sajustos kā putnēni un no platformas augstumiem baudītu gleznaino ainavu uz Ööbikuoru (lakstīgalu) ieleju un Veru apriķa panorāmu.

 

Ceļš mājup, ierašānās Rīgā ap pl. 20:00.

Ceļojuma cenā iekļauts:

- transfērs ar tūristu klases autobusu;
-
grupas vadītāja pakalpojumi;

- izmitināšana sanatorijā 1 personai 2 naktis divvietīgā numurā (vienvietīga izmitināšana par papildus maksu);

- bērniem līdz 14 gadu vecumam atlaide izmitināšanai 2 naktis - 40,00 EUR;

- divas vakariņas un divas brokastis sanatorijas restorānā Lahе, Zviedru galds ar pašapkalpošanos;

- neierobežots akvaparka un saunu kompleksa apmeklējums tā darba laikā (rīta peldēšana 8:00 – 10:00; akvaparks un pirtis Pie 15:00 – 22:00; Se 12:00 – 22:00);

- neierobežots trenažieru zāles apmeklējums tās darba laikā (8:00 – 22:00).

Papildizdevumi:

Piemaksa par vienvietīgo izmitināšanu 2 naktis - 25,00 EUR.

Vastselinas pilskalns: pils teritorijas apmeklējums — 3,00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas. Teritorijas apmeklējuma biļete iekļauj: 14. gadsimta bīskapa pilsdrupu apmeklējumu, kur iespējams apmeklēt pils kapelu, četrstāvīgo Ziemeļaustrumu torni ar skatu platformu un Dienvidaustrumu torni ar skatu platformu un informāciju par pils vēsturi un leģendām.

Setomā muzejs Obinitsā (ieejas biļete + ekskursija muzejā ar nacionālā kostīma uzģērbšanas demonstrāciju): pieaugušajiem7,00 EUR, bērniem, pensionāriem – 5,00 EUR;

Piemaksa par ceļojumu otrajā dienā 10,00 EUR/personai.

Repinas novadpētniecības un dārzkopības muzejs (ieejas biļete + ekskursija muzejā): pieaugušajiem - 4,00 EUR, bērniem, skolēniem, studentiem, pensionāriem - 3,00 EUR.

Ekskursija krievu valodā.
Grupas vadītāja – Inga

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 18-11-2022 9:00
Ceļojuma beigu datums 20-11-2022 20:00
Reģistrēts 46
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 200.00 €

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.