Šķeļot Emajigi ūdeņus... Ceļojums laivā pa upi un rudenīgās Tartu akvatoriju un universitātes dārgumu krātuve

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas

7:20 – pulcēšanās pieturā.

7:30 – izbraukšana no Rīgas.

 

   Ierašanās Tartu un mūsu ekskursiju programmas sākšana. Tartu un Emajigi – Igaunijas skaistule – upe, pie kuras izvietojusies mūsu ziemeļu kaimiņu “Universitātes galvaspilsēta”. Šeit kultūras programma mums būs divās daļās – uz ūdens un krastā. Pirmā – mūsu ceļojums pa Emajigi upi vēsturiski rekonstruētā laivā, kurā uzbūvēta mūsdienās tūristu atpūtai uz ūdens. Burinieks – barža Jommu – tāda tipa laivās ceļojuši jau Hanzas tirgoņi, bet realitātē tāda tipa laivas kravu pārvadājumiem šeit tika izmantotas līdz pat 20. gadsimta sākumam! Otrā daļa - ekskursija vietējā gida vadībā pa upes akvatorijas teritoriju, kurai bijusi liela loma pilsētas, kurai nav pieejas jūrai, izveidē un labklājības iegūšanā.

   

   Tartu – studentu pilsēta un svarīgākās lappuses tās vēsturē saistītas ar universitāti. Kopš tās dibināšanas, gadsimtu gaitā, universitāti ir apmeklējušas daudzas vēsturiskās personības, noticis milzīgs skaits interesantu notikumu, un ir uzkrātas vēsturiskās vērtības, kas mūsdienās izstādītas īpašā universitātes muzeja nodaļā ar nosaukumu - Dārgumu krātuve. Mēs šodien to apmeklēsim! Unikāla īsta atšķirības zīme - rektora dārgā ķēde un vēl daudzi dārgumi mūsu šodienas tūrē! Ekskursija Dārgumu krātuvē vietējā gida pavadībā.

   

   Arī vieglas, nesteidzīgas pastaigas rudens baudīšanai un Igaunijas mazpilsētu iepazīšanai mums vajadzīgas, tādēļ atceļā apmeklēsim Elvu, kur pastaigāsimies pa vietējo promenādi. Elvas pilsētas centrālais laukums "Starp jāņogu krūmiem" ir pilsētas sirds, tas sniedz pilsētas iedzīvotājiem un viesiem priekšstatu par Elvas kā kūrortpilsētas un dārzu pilsētas raksturu. Centrālais laukums ir savienots ar Arbi ezeru un piekrastes atpūtas zonu, kā arī promenādi. Elvas pilsētas centra izbūve tika pabeigta 2019. gada decembrī.

 

Vakarā atgriežamies Rīgā.

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

- brauciens tūristu klases autobusā;

- gida – grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Papildizdevumi:

- ceļojums pa Emajigi ar Jommu laivu: 12.00 € (ja grupā dalībnieku skaits vismaz 24 personas) (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā) / 14.00 € (ja grupā dalībnieku skaits vismaz 20 personas)(jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);

- ekskursija upes akvatorijā vietējā gida vadībā: 6.00 € (ja grupā dalībnieku skaits līdz 20 personām); / 5.00 € (ja grupā dalībnieku skaits vairāk par 20 personām);

- Tartu Universitātes Dārgumu krātuve (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 9.00 €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem - 7.00 €.

 

Gids - Aleksandrs

 

 

 

Lūgums rūpīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 17-09-2022 7:30
Ceļojuma beigu datums 17-09-2022 21:30
Reģistrēts 32
Pieejamās vietas 16
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.