Pavasaris... Orhideju dienas, Onorē Domjē un austrumu porcelāns aicina uz Tallinu

Pavasaris... Orhideju dienas, Onorē Domjē un austrumu porcelāns aicina uz Tallinu

Ceļojums ar autobusu uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas 

6:50 - pulcēšanās pieturā.
 
7:00 - izbraukšana no Rīgas.
 
  Dodamies uz Tallinas Botānisko dārzu uz Orhideju dienām 2024
  Tallinas Botāniskais dārzs – no arhitektoniskās un ainaviskās puses vislabāk noformētais Piritas upes lejteces posms. Tas izvietojies četrās Piritas upes terasēs, kur izveidots līkumotu celiņu tīkls, kā arī izrakti 9 dīķi, kuri lielāko daļu ūdens saņem no Lepiku kanāla. Aptuveni 22,5 ha plašajās atklāto teritoriju ekspozīcijās apskatāmi aptuveni 6500 nosaukumu augi, bet oranžērijās ar dobju paltību apmēram 2000 m² - aptuveni 2000 nosaukumu augus.
 
   Šeit grezni zied orhidejas (Orchidaceae), īpaši plaši pārstāvētas simbidium (Cymbidium) dzimtas augi. Palmu mājā skatāmas ne tikai palmas (Arecaceae), kā to varētu noprast pēc nosaukuma, bet arī fikusi (Ficus). Starp sukulentiem atrodami īpaši dzīvelīgi augi. Subtropu oranžerijā varam iepazīt eksotiskus augus no mūsu planētas pretējās puses (piem. eikaliptus, лат. Eucalyptus), Vidusjūras reģiona augus (vīģes lapas, лат. Ficus carica, iespējams izpētīt pavisam tuvu), kā arī apbrīnojamos ziedošos augus no Japānas salu reģiona (каmēlijas, лат. Camellia).
 
   
 
    Orhideju dienu laikā  Botāniskajā dārzā būs iespēja apskatīt šķirnes, kuras sastopamas savvaļā, kā arī šķirnes, kuras izveidotas selekcijas ceļā. Blakus jau pazīstamajiem falenopšiem tiks prezentēti arī daudzas citas tropisko orhideju šķirnes, piemēram tādas kā paphiopedilums, vandas, cymbidiums, epidendrums, dendrobiums, masdevallias, oncidiums, kā arī selekcionāru izaudzētās.šķirnes un hibrīdi.
 
    Tallinas Botāniskā dārza orhideju kolekcijas vēsture ir diezgan interesanta. «Pirmos pamatus mūsu orhideju kolekcija ieguva pateicoties igauņu izcelsmes orhideju cienītājam no Austrālijas Oskaram Saviku, kurš 1960. gadu sākumā botāniskajam dārzam uzdāvināja labākos ziedus no savas kolekcijas. Uz šo dienu kolekcijā kopā ar vēsturiskajām cimbīdiju šķirnēm ir parādījušās daudzas retas savvaļas orhideju šķirnes», – stāsta botāniskā dārza vecākā dārzniece un orhideju kolekcijas glabātāja Eevi Siybak. Botāniskajā dārzā orhideju stādi tiek arī tirgoti. Brīvais laiks Botāniskajā dārzā lai izbaudītu augu un ziedu karalisti! P.S. Šeit pat Botāniskā dārza kafejnīcā jums ir iespēja arī paēst. 
    
 
    Tāpat arī urpinām sekot līdzi svarīgiem notikumiem valsts kultūras dzīvē – pie mūsu kaimiņiem igauņiem. Un pie viņiem šobrīd notikums ar lielo burtu - unikāla izstāde "Karikatūras tēvs: Daumiera darbi no R. Pola Firnhābera kolekcijas"!
 
    Mikkela muzeja izstādēs galvenā uzmanība pievērsta mākslas kolekcionēšanai un kolekcionāru lomai mākslas mantojuma un subkultūras veidošanā gan pagātnē, gan tagadnē.
 
    Viens no ievērojamākajiem mākslas kolekcionāriem Johanness Mikels (1907–2006) 1994. gadā Igaunijas Mākslas muzejam dāvināja savu bagātīgo Rietumeiropas, Krievijas, Ķīnas un Igaunijas mākslas darbu kolekciju no 16. līdz 20. gadsimtam. Kolekcijas labākie ir izstādīti pils virtuves mājas otrajā stāvā, kur var aplūkot Rietumeiropas glezniecību un grafiku no 16. līdz 18. gadsimtam, kā arī Ķīnas un Eiropas porcelānu.
 
   Onorē Domjē (1808–1879) bija ievērojams 19. gadsimta franču mākslinieks, kurš radīja novatoriskas gleznas un skulptūras, taču iztiku galvenokārt pelnīja kā karikatūrists. Ar savu iespaidīgo karikatūru un karikatūru daiļradi viņu var uzskatīt par karikatūru tēvu, un šo titulu attaisno arī viņa rādītais piemērs, veidojot humoristiskus attēlus sociāli un politiski ietekmīgos mākslas darbos.
 
   Domjē karikatūras, kas galvenokārt parādījās satīriskās publikācijās, piemēram, La Caricature un Le Charivari, labi atspoguļo gan mākslinieka uzskatus, gan viņa laikmetu.
 
   Miķeļa muzejā apskatāmie darbi nāk no Igaunijas apjomīgākās Domjē iespieddarbu privātkolekcijas, kas pieder amerikāņu kultūras vēsturniekam, antropologam un aizvēsturiskās mākslas zinātniekam Rolanam Polam Firnhāberam (dz. 1936. gadā Indianapolisā). Čikāgas Universitātē viņam ir doktora grāds salīdzinošajā reliģijā un mitoloģijā.
 
   Ekskursija izstādē vietējā gida pavadībā.
    
 
Vakarā atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

 - transfers ar tūristu klases autobusu;
 - grupas vadītāja pakalpojumi.
 
Papildizdevumi:
Orhideju dienas Tallinas Botāniskajā dārzā (ieejas biļete): pieaugušajiem - 5.00 €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem (visiem - uzrādot apliecības) - 3.00 €; / pirmsskolas vecuma bērniem (līdz 7 g.v.), personām ar īpašām vajadzībām (uzrādot apliecību) - bez maksas;
Izstāde "Karikatūras tēvs: Domjē darbi no R. Pola Firnhābera kolekcijas" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 12.00 €; /  skolēniem, studentiem, pensionāriem (visiem - uzrādot apliecības) - 10.00 € (minimālais dalībnieku skaits gruā 20 personas).
 
 
Gids Aleksandrs.
 
 
Lūgums rūpīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem
 
 
 
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 02-03-2024 7:00
Ceļojuma beigu datums 02-03-2024 21:00
Reģistrēts 28
Pieejamās vietas 4
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.