Romantiskā Stāmeriena un Alūksnes ezers

Romantiskā Stāmeriena un Alūksnes ezers

Brīvdienu ceļojums ar autobusu pa Latviju, izbraukšana no Rīgas

 

 

 

 

7:20 - pulcējamies pieturvietā

7:30 - izbraucam no Rīgas

Ekskursiju dienu iesāksim Alūksnē, kur šoreiz pilsētu iepazīsim vizinoties ar kuģīti «Marienburg» pa mūsu valsts vienpadsmito lielāko ezeru - Alūksnes ezeru, ap kuru izvietojusies pilsēta. Par to, kā pilsēta veidojusies, kā arī alūksniešu piedzīvojumiem laiku laikos mums pastāstīs vietējā gide Ilona (vieta uz kuģīša jārezervē pirms ceļojuma datuma, lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē “Komentāri” norādiet, ka piedalīsieties šajā ekskursijā).

Pēc tam, kad būsim iepazinuši pilsētu un baudījuši ezeru, būs pienācis laiks pusdienām. Šodien pusdienas piedāvā kafejnīca "Pajumte", kura izvietojusies pašā Alūksnes centrā. Piedāvājumā vairāki varianti (piedāvājums spēkā līdz 05.06.2024., lūgums reģistrējoties ceļojumam ailē “Komentāri” norādīt, kuru variantu izvēlaties).

1. variants: Buljons ar profitroļiem un zaļumiem (Alūksnes tradicionālais ēdiens) + Garšaugos marinēts vistas iesmiņš ar piedevām: vārīti kartupelīši, siltā mērce, sezonas dārzeņu/ lapu salāti ar zaļumu pesto + Sezonas ogu plātsmaize ar saldajām drupačām;

2. variants: Grilēti cūkas filejas gabaliņi ar piedevām: vārīti kartupelīši, siltā mērce, sezonas dārzeņu/ lapu salāti ar zaļumu pesto + Biezpiena - zemeņu traifls;

3. variants: Grilēts siers, pasniegts ar sezonas dārzeņu/ lapu salātiem un ogu čatniju + Biezpiena - zemeņu traifls.

Bet īstu romantiku baudīsim Stāmerienā, kur viesosimies pilī. Stāmerienas pils būvēta 1830. gados, taču 1905. gadā revolucionāri pili nodedzināja. Tā tika atjaunota 1908. gadā, iegūstot jaunu izskatu – pārbūvēšanas darbu rezultātā, pils ieguva neoklasicisma un jūgendstila iezīmes. 1930. gados Stāmerienas pilī dzīvojis pasaulslavenais itāļu rakstnieks, romāna “Gepards” autors Džuzepe Tomazi di Lampeduza, viņš bija precējies ar baronesi Aleksandru fon Volfu. Pili ieskauj gan ainavu stila parks, gan ezeri: no rietumiem – Stāmerienas, no ziemeļrietumiem – Pogas. Abus ezerus savieno kanāls, kurš tek cauri pils parkam. Parka lepnums ir Mīlestības ozoli, par kuriem izveidojusies leģenda: pils dārznieks iemīlējies barona meitā, bet meitene jau bija apsolīta citam baronam. Mīļotās kāzu dienā dārznieks iestādījis divus ozolus un savijis tos kopā. Tie turpina augt vēl šobaltdien. Kopš 2019. gada 30. novembra pils atkal ir atvērta apmeklētājiem. Ekskursija pils gida vadībā.

Savukārt romantisko noskaņu pēc ekskursijas pilī paildzinās iespēja izstaigāt pils parku, kā arī Stāmerienas Sv. Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas apmeklējums. Baznīcas atrašanās šajā vietā ir tiešas saistīta ar muižas īpašnieka barona Johana Gotlība Eduarda fon Volfa laulībām ar Sofiju Potjomkinu - vācu muižnieka mīlestība pret ziemeļu kņazieni bija tik liela, ka viņš pavēlēja uzcelt pareizticīgo baznīca Stāmerienā. Baznīcas iesvētīšanas ceremonija notika 1904. gada 6. jūnijā. Saulē mirdzošie kalnu kristāli baznīcas torņu krustos ir baronu Borisa un Paula Volfu dāvinājums. Par šī dievnama vēstures lappusēm mums pastāstīsvietējais gids.

Mājupceļš.

Atgriežamies Rīgā ap pl. 21.

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • viena vieta tūristu klases autobusā;
 • grupas vadītāja pakalpojumi.

Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • papildizdevumi;
 • izdevumi ēdināšanai, ieejas biļetes, suvenīri un citi personīgie izdevumi.

 

Papildizdevumi saskaņā ar Jūsu vēlmēm (nepieciešams pasūtīt pirms ceļojuma mūsu birojā vai komentāros veicot reģistrāciju ceļojumam):

 • Kuģītis Alūksnes ezerā + Alūksnes gida pakalpojumi : 8,00 Eur/pers. (Ekskursijai jāpiesakās pirms ceļojuma, lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē «Komentāri» norādīt, ka Jūs piedalīsieties šajā ekskursijā).
 • Stāmerienas pils: ieeja + gida pakalpojumi: pieaugušajiem - 8,00 Eur/pers., skolēniem, studentiem, pensionāriem - 5,00 Eur/pers.
 • Stāmerienas Sv. Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīca: apmeklējums + gida pakalpojumi: 2,00 Eur/pers.
 • Pusdienu piedāvājums: (piedāvājums spēkā līdz 05.06.2024., lūgums reģistrējoties ceļojumam ailē “Komentāri” norādīt, kuru variantu izvēlaties).

1. variants: Buljons ar profitroļiem un zaļumiem (Alūksnes tradicionālais ēdiens) + Garšaugos marinēts vistas iesmiņš ar piedevām: vārīti kartupelīši, siltā mērce, sezonas dārzeņu/ lapu salāti ar zaļumu pesto + Sezonas ogu plātsmaize ar saldajām drupačām = 13,00 Eur/pers.

2. variants: Grilēti cūkas filejas gabaliņi ar piedevām: vārīti kartupelīši, siltā mērce, sezonas dārzeņu/ lapu salāti ar zaļumu pesto + Biezpiena - zemeņu traifls = 10,00 Eur/pers.

3. variants: Grilēts siers, pasniegts ar sezonas dārzeņu/ lapu salātiem un ogu čatniju + Biezpiena - zemeņu traifls = 10,00 Eur/pers.

Cenas un ieejas maksas norādītas orientējoši un var mainīties neatkarīgi no Jūsu vai mūsu vēlmēm!

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītāja – Inga

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 15-06-2024 7:30
Ceļojuma beigu datums 15-06-2024 21:00
Cancel Before Date 15-05-2023 7:30
Reģistrēts 40
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 37.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.