Siesiķi - pils pie ezera, Puzinišķi - kultūras sala pie meža un pīles krūtiņas Krikštēnu muižā!

Siesiķi - pils pie ezera, Puzinišķi - kultūras sala pie meža un pīles krūtiņas Krikštēnu muižā!

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Lietuvu
 

7:50 - pulcēšanās pieturvietā.
8:00 - izbraukšana no Rīgas.

Mūsu šīsdienas ekskursiju sākam ar Lietuvas lauku mantojumu un dodamies uz Paņevežas novadu, kur starp zemnieku laukiem un blīviem skujkoku mežiem atrodama lietuviešu kultūras saliņa - Puzinišķu muiža. 20. gadsimta pašā sākumā celtais sarkano ķieģeļu savrupnams turpina uzturēt vietējo kultūru, jo vēsturiski šīs teritorijas ir cieši saistītas ar lietuviešu tautas atdzimšanu 19. gadsimtā. 2009. gadā izmantojot ES līdzekļus ēka tika rekonstruēta. Tāpat arī Puzinišķi ir slaveni ar to, ka šeit dzimusi Gabriele Petkevičaitė-Bite (1861–1943), izcila lietuviešu kultūras un sabiedriskā darbiniece, skolotāja un rakstniece. Kopš 1983. gada viņas vārdā nosauktā literārā balva tiek piešķirta slavenākajiem Lietuvas rakstniekiem. Pēdējam veltīta arī muzeja ekspozīcija.

Te mēs iepazīsimies ar Aukštaitijas un Puzinišķu novada kulināro mantojumu, tādēļ mums tiks sniegta izglītojošā programma “Ne tikai muižas ēdiens: putra” (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā). Izglītojošās programmas laikā mūs iepazīstinās ar Puzinišķu muižas un tās apkārtnes kulinārā mantojuma īpatnībām. Būs arī viktorīna, kuras laikā vajadzēs uzminēt graudaugu, kā arī no tiem gatavoto produktu nosaukumus. Programmas noslēgumā tiks degustēta uz atklātas uguns gatavota biezputra.

 

Turpinājumā mūsu ceļš vedīs uz Ukmerges novadu, kur tematiski paliksim tajā pašā 19. gadsimtā, taču tur ienirsim jau pavisam citā - muižniecības un aristokrātijas gaisotnē. Šeit pirms vairāk nekā 170 gadiem toreizējais šo zemju īpašnieks uzbūvēja divstāvu klasicisma stila ķieģeļu pili ar trīsstāvu rizalītu galvenajā fasādē - Krikstēnu muižu. Arī mūsdienās muiža ir privātīpašums, un pirms 13 gadiem, pēc pašreizējā īpašnieka iniciatīvas, Krikštenu muižā tika veikti vērienīgi teritorijas labiekārtošanas, pils rekonstrukcijas, daļēji arī restaurācijas darbi, un tā tika pielāgota tūrisma un sabiedriskām vajadzībām: tagad tajā atrodas brīnišķīgs restorāns, kurš specializējas 19. gadsimta muižniecības kulinārajā kultūrā. Vai jau uzminējāt, mēs pusdienosim šeit? ;)

Muižā esošais restorāns "ROKO Virtuve" ielūdz mūs uz pusdienām (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā), pēc kurām mums būs iespēja doties pastaigā pa muižas parku. Šeit augstu vērtē kvalitāti, tādēļ lielāko daļu dabīgo un svaigo produktu audzē uz vietas muižā paši kā arī pērk no vietējiem zemniekiem.

Mums, mūsu grupai, tiek piedāvāti sekojoši varianti, kurus varat pasūtīt kaut vai visus, ja ir tāda vēlme :)  

  - Muižas zupa (zupa ar liellopa gaļu)(jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);

  - Dārzeņu kaserolls ar baklažāniem un mocarellas sieru (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);

  - Pīles krūtiņa, servēta ar ķirbi un mini drārzeņu duetu un sarkanvīna mērci (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);

  - šefpavāra piedāvātais deserts "Paradīzes ābols" (cidoniju želeja, karamelizēti āboli, karameļu saldējums, greipfrūti un svaigas ogas)(jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā).

   

Un mūsu ceļojuma noslēdzošais punkts šodienas programmā būs renesanses ēras objekts – Siesiķu pils. Tāds neparasts nosaukums mūsu ausīm, vai ne? :) Tāds nosaukums radies tādēļ, ka savulaik īpašums piederējis muižnieku muižnieku Siesicku dzimtai. Tā būvēta laika periodā no 1492. līdz 1517. gadam un šobrīd ir viens no retajiem saglabājušajiem piļu-cietokšņu paraugiem Lietuvā. Par to, ka tas celts kā cietoksnis, liecina saskatāmie lādiņu atstātie caurumi sienās, kā arī fakts ka pili no trim pusēm aizsargājuši dziļi, ar ūdeni piepildīti grāvji un uzbērumi. Dažu pēdējo gadu laikā Siesiķi ir restaurēti, kā arī labiekārtots pils parks. Ekskursija pilī vietējā gida vadībā.  

Vakarā atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

  • transfers ar tūristu klases autobusu;
  • grupas vadītāja pakalpojumi.

Papildizdevumi:

  • Puzinišķu muiža, izglītojošā programma "Ne tikai muižas ēdiens: biezputra" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā + izglītojošā programma): 4.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
  • Siesiķu pils (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 6.00 €; / skolēniem, pensionāriem, invalīdiem - 4.00 €;
  • Pusdienas Krikštēnu muižā un varianti izvēlei;
  • 1. variants: Muižas zupa (zupa ar liellopa gaļu): 7.90 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
  • 2. variants: Dārzeņu kaserolls ar baklažāniem un mocarellas sieru: 8.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
  • 3. variants: Pīles krūtiņa servēta ar ķirbi un minidārzeņu duetu un sarkanvīna mērci: 16.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
  • 4. variants:  šefpavāra deserts "paradīzes ābols" (cidoniju želeja, karamelizēti āboli, karameļu saldējums, greipfrūti un svaigas ogas): 8.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā).


Vietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
  
Gids Aleksandrs

 Lūgums uzmanīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem!

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 07-10-2023 8:00
Ceļojuma beigu datums 07-10-2023 21:00
Reģistrēts 53
Pieejamās vietas 1
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.