Mazsalaca, Skaņaiskalns, Ķoņi un Naukšēni vīni

Mazsalaca, Skaņaiskalns, Ķoņi un Naukšēni vīni

Brīvdienu ceļojums ar autobusu pa Latviju, izbraukšana no Rīgas

 

 

 

 

 

7:20 pulcēšanās pieturā.

7:30 izbraukšana no Rīgas.

 

Ierodoties Mazsalacā apmeklēsim Valtenberģu muižu. Valtenberģu muižas ansamblis Salacas upes krastā vēlīnā klasicisma stilā veidojies no 18. gadsimta otrās puses līdz 19. gadsimta pirmajai pusei.  Tā centrā atrodas barona V.G. fon Felkerzama būvētā pils, kura laika gaitā pārbūvēta, dedzināta un restaurēta.

Ēkā saglabājušās 20. gadsimta 20. gadu interjera un būvniecības detaļas. Par kādreizējo lepno kungu dzīvi liecina pils fasāde un blakus esošās muižas saimniecības ēkas. Vienā no tām (tagadējā Mākslas skola) dzīvojuši dārznieki, aldari, seglinieks un galdnieks. Blakus izvietojusies 18. gadsimtā celtā klēts un pasts, šeit savulaik notikušas arī pagasttiesas sēdes. Ceļa otrajā pusē, netālu no saimniecības ēkām, atrodas stallis ar lieveņa arkādi, kurā turēti kunga braucamie zirgi. Turpat tuvumā ceļa malā nelielā mājiņā dzīvojuši zirgu puiši. No trim alus pagrabiem un daudzām citām ēkām diemžēl palikušas vairs tikai drupas. Ap muižu 18.-19. gadsimtā tika iekārtots regulārais parks 66,5 hektāru platībā. Valtenberģu muižas komplekss ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Pagājušā gadsimta 20. - 30. gados muižas pils tika pielāgota skolas vajadzībām, kura izvietojās ēkā. Un vēlāk uz pils ēku pārcēlās arī Mazsalacas muzejs.

Apmeklētāji šeit var aplūkot unikālas ekspozīcijas: zvanu kolekciju un Valtera Hitres koka skulptūru (tostarp lielu skaitu velnu) kolekciju, medību trofejas, seno dzimtas koku izstādi un 1300 suvenīru pelīšu kolekciju. Muzeja gida pavadībā apskatīsim visas ekspozīcijas un paklausīsimies interesantus stāstus par muzeja eksponātiem.

Tepat blakus muižai, sākas viena no skaistākajām pastaigu takām Latvijā - Mazsalacas Skaņākalna taka (garums - 2,7 km): vietējā gida pavadībā pastaigāsimies pa Salacas upes ielejas skaistāko daļu - Skaņākalna parku.

Šī taka ir populārs pārgājienu un atpūtas maršruts. Te ir iespēja aplūkot lielus smilšakmens atsegumus, gleznainus upes līkumus un neparastus objektus, piemēram, unikālas koka skulptūras. Skaņaiskalns ir slavens ar savu skanīgo atbalsi: un mēs noteikti pārbaudīsim, kā tā darbojas!

Pēc pastaigas svaigā gaisā brīvā dabā noteikti jutīsim, ka esam izsalkuši. Mazsalacas centrā mūs jau gaidīs omulīgas kafejnīcas saimnieces ar pusdienu piedāvājumu. Mūsu izvēli tiek piedāvāts:

1. variants: vistas giross ar kartupeļiem, svaigiem salātiem un krējuma mērci + cidoniju dzēriens + žāvētu plūmju krēms ar saldo mērci un kafiju;

2. variants: Argentīnas heka fileja ar rīsiem, svaigiem salātiem un krējuma mērci + cidoniju dzēriens + žāvētu plūmju krēms ar saldo mērci un kafiju.

Pusdienas jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā.

Pēc tam, kad būsim iestiprinājušies, mūsu ceļojuma turpinājumā dosimies uz Ķoņiem, kur joprojām darbojas dzirnavas, kurās vienlaikus gan maļ graudus, gan vērpj vilnu un šuj ar dabīgo aitas vilnu pildītas segas un spilvenus.

Šeit dzirnavu darbinieka vadībā izstaigāsim dzirnavas un skatīsim, un pētīsim vilnas apstrādes procesu uz mašīnām, kuras vecākas par 100 gadiem, kā arī to, kā no graudiem iegūst miltus. Tāpat būs iespēja iegādāties šeit ražoto dabīgo vilnu, segas, spilvenus.

Bet nākamā pietura ir ieplānota "Naukšenu vīna darītavā", kur vīni tiek ražoti kopš 2012. gada. Tās īpašnieks Jānis Baunis ir vīndaris jau otrajā paaudzē. Jāņa tēvs vīnus savam priekam darinājis jau vairāk nekā 10 gadus, un Jānis nolēmis turpināt šīs zināšanas un pieredzi, lai vēl nopietnāk nodarbotos ar vīna un citu stipro alkoholisko dzērienu ražošanu.

Tepat, Naukšēnos, lauku saimniecībā ir izveidots Paradīzes ābeļdārzs (bioloģiski sertificēts dārzs) 6 hektāru platībā, tajā tiek audzēti arī citi augļi un ogas vīna darītavas produkcijas ražošanai.

Vīna darītavā  ir radīts plašs vīnu klāsts, modernizēta vīna ražotne kā arī sasniegti labi panākumi konkursos.

Šeit mums būs iespēja uzzināt vīna ražošanas procesa noslēpumus, kā arī nogaršot vīna darītavas produkciju.

Kā arī iepatikušos dzērienu būs iespēja iegādāties.

 

Vakarā, ap pl. 20:00 atgriežamies Rīgā.

 

 

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

  • Transfers ar tūristu klases autobusu;

  • Grupas vadītāja pakalpojumi;

 

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

  • Izdevumi ēdināšanai, ieejas biļetēm, suvenīriem un citi personīgie izdevumi.

 

Papildizdevumi (pēc vēlmes):

Valtenberģu muiža - ieejas biļete + ekskursija muzeja gida vadībā: pieaugušajiem — 4,00 €, skolēniem, studentiem, pensionāriem (uzrādot apliecību) — 2,00 €;

Skaņākalna dabas taka - ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā: pieaugušajiem — 4,00 €, skolēniem, studentiem, pensionāriem (uzrādot apliecību) — 3,00 €; pirmsskolas vecuma bērniem, 1. un 2. grupas invalīdiem — 1,00 €;

Pusdienas kafejnīcā — 8,00 € (pamatēdiens + cidoniju dzēriens + žāvētu plūmju krēms ar saldo mērci un kafiju), jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā;

Ķoņu dzirnavas - ieejas biļete + ekskursija — 3,00 €;

Naukšēnu vīna darītava: stāstījums par Naukšēnu vīniem + 3 dzērienu degustācija — 5,00 €.

 

Papildinformācija par ceļojumu:

Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.

Ekskursija krievu valodā.

Grupas vadītāja – Inga

 

Reģistrācija:

  • Jūsu vieta ceļojumam tiks rezervēta pēc tam, kad būsiet apmaksājuši avansu 30% apmērā no ceļojuma cenas. Pārējā summa par ceļojumu jāapmaksā ne vēlāk kā 20 dienas līdz ceļojuma sākuma datumam.

  • Gadījumā, ja augstākminētie apmaksas nosacījumi netiks izpildīti, kompānija EDEM -Tour patur tiesības Jūsu rezervāciju anulēt bez papildus brīdinājuma.

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 30-04-2023 7:30
Ceļojuma beigu datums 30-04-2023 20:00
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 35.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.