Angļu fajanss, zaļā tēja pilī un āboli sniegā...

Brīvdienau ģimenes ceļojums ar autobusu no Rīgas uz Kurzemi, Latviju

7:50 - pulcēšanās pieturā.
8:00 - izbraukšana no Rīgas.

Dodamies ceļā Talsu novada virzienā. Šeit mūs gaida un darīs visu, lai mūsu sestdienas rīts, neskatoties uz to, ka ir novembris, būtu silts un maigs. Tādēļ apmeklēsim ekoloģisko zemnieku saimniecību "Kurzemnieki". Mūs sasildīs īpašais zemnieku dzēriens un zālīšu tēja, visu pasaldinās ābolu sula un sukādes (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Saimniecības teritorijā, kura piekļāvusies Sirds vai Sukturu ezera krastam, mozaikas veidā izvietojušies augļudārzi, zālāji un pļavas, meži un purvi - tie ir tie paši pakalni, uz kuriem izvietojusies Talsu pilsēta. Mūsu rīta tējas dzeršanas nebūs dīka - saimnieki mums izrādīs savu saimniecību un izstāstīs par ābolu un tomātu bioloģiskās audzēšanas niansēm. Ekskursija saimnieku vadībā un iespēja iegādāties saimniecības produktciju (sulas, sukādes, tējas u.c.)

Draugi, kā jūs droši vien jau zināt pēc savas personīgās pieredzējuša ceļotāja pieredzes, laika pavadīšana svaigā tīrā gaisā veicina apetīti, un lai tā tiktu apmierināta, mēs, protams, neatstāsim jūs bez pusdienām. Pasūtīsim gardu un sātīgu maltīti skaistā un neparastā vietā: vintage vai casual, lauku variantu vai provinciālo pilsētu - mēs to uzzināsim nedaudz vēlāk, un tiklīdz uzzināsim, mēs to ievietosim programmā.

Mūsu ekskursiju programas turpinājumā Jaunmoku pils apmeklējums. Kāda tā kļuvusi tagad, kad tā ieguvusi oriģinālajā izskatā atjaunotu jumtu? Protams, pils kļuvusi, neapšaubāmi, vēl skaistāka. Stilīgas bildes piemiņai - rudens tam ir ļoti piemērots laiks: koku lapas neaizsegs kameras objektīvu. Neaizmirstam arī pils krāšņo vēsturi un medību rezidences slaveno īpašnieku. Arī par to mēs ar jums parunāsim. Ierasties šeit rudenī - labākais laiks, jo šī ir viena no nedaudzajām Latvijas jūgendstila pilīm. Šeit mums sagatota programma vietējā gida vadībā - zaļās zālīšu tējas degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Ikdienā mēs lietojam dažādus dzērienus, taču ne katrs no tiem ir noderīgs mūsu veselībai. Visai bieži mēs piemirstam par brīnišķīgu alternatīvu, kuru dāvā pati daba - par zālīšu tēju.

Degustācijas laikā jums būs iespēja nogaršot dažādu veidu zālīšu tējas, kuras ievāktas pils dārzā un apkārtējā teritorijā. Dzerot tēju no gārsas saknēm, nātrām, raskrēsliņiem, bērzu lapām un daudzu citu augu drogām, uzzināsiet arī par to dziedinošo spēku. Būs iespēja nogaršot un mēģināt atpazīt dažus gardus ārstnieciskos sīrupus.

Pēc tējas dzeršanas Jaunmoku pilī mūs gaidīs nākošā pils - Durbes pils. Kura no šīm divām arhitektūras pērlēm greznāka? Ko teiksiet, dārgais ceļotāj? Durbes pils - Tukuma novada mākslas un muižnieciskās estētikas centrs. Tā mus šogad jau priecējusi ar brīnišķīgām izstādēm, kuras mēs ar jums arī esam apmeklējuši - Kuzņecova porcelāna izstādi un neatkārtojamā latviešu glezniecības lielmeistara Jaņa Rozentāla gleznu izstādi. Un nu pils dāvā mums jaunu pārsteigumu - 18. - 20. gadsimta angļu dekolētā fajansa izstādi "Zili balts pasaules valdzinājums".

Angļu fajanss visā savā daudzveidībā  izpaudās imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā. Augstais mākslinieciskais līmenis un salīdzinoši zemās cenas veicināja tā izplatību muižnieku vidū. Liela piekrišana bija arī Vedžvuda uzlabotajam plānajam krēmkrāsas fajansam, kuru ražoja Anglijā sākot ar 1730. gadiem. Tas tika gatavots no baltā māla un drupinātā krama, kas veidoja izturīgu masu krāsu gammā no dzeltena līdz krēmkrāsai. 1763. gadā Vedžvuds uzlaboja sastāvdaļu kompozīciju un pēc karalienes Šarlotes, karaļa Džordža III sievas, apstiprinājuma 1765. gadā, nosauca šo materiālu par "Karalienes fajansu". Vēl viens tā nosaukums - "krēmkrāsas" fajanss. Angļu keramiķu darbi visā pasaulē tika uzskatīti par nevainojamas gaumes un augstākās kvalitātes paraugu. Tātad jaunā Durbes pils ekspozīcija atkal mums dāvā unikālu ekspozīciju, kuras skaistumu vēlēsies novērtēt katrs daiļuma cienītājs, jo šī ir Latvijā pirmā izstāde, kurā apkopoti labākie angļu dekolētā fajansa paraugi no 18. līdz 20. gadsimtam, kas atrodas Latvijas muzejos un privātkolekcijās! Ekskursija vietējā gida vadībā.

Vakarā atgriežamies Rīgā. 

Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
Papildizdevumi (pēc izvēles):
Durbes pils (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 3.50 €;  / skolēniem uzrādot apliecību, studentiem uzrādot apliecību, pensionāriem uzrādot apliecību, invalīdiem uzrādot apliecību: 2.50 €;;
Jaunmoku pils (ieejas biļete + programma vietējā gida vadībā + zaļo tēju degustācija): 6.60 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Ekoloģiskā zemnieku saimniecība "Kurzemnieki" - pēc izvēles:

 - 1. variants: tikai apmeklējums:  2.50 €;
 - 2. variants: apmeklējums + degustācija (āboli + sukādes + ābolu sula + žāvēti āboli + zemnieku rīta tēja + īpašais sildošais zemnieku dzēriens): 7.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 12-11-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 12-11-2022 20:00
Reģistrēts 33
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.