Kedaiņi - mazā Lietuvas Skotija, Pabjaržes komplekss, haggis un gurķu saldējums

Brīvdienu ceļojums uz Lietuvu ar autobusu, izbraukšana no Rīgas 

7:50 - pulcēšanās pieturā.
8:00 - izbraukšana no Rīgas.
 
  Ierodoties Kedaiņos dosimies tematiskajā ekskursijā "Kedaiņi - mazā Skotija" vietējā gida dadībā. Lietuva var lepoties ar bagātu kultūrvēsturisko mantojumu, kurš daļēji iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Lai gan šeit neatradīsim Skotijai raksturīgās pilis, kalnus un fjordus, tomēr, no 17. gadsimta līdz 18. gadsimta otrajai pusei tieši Kedaiņos bija izvietojusies Baltijas reģionā lielākā skotu kopiena. Ekskursijas laikā uzzināsim, kā skoti tieši Kedaiņos atrada savu "apsolīto zemi", kuras skotu būvētās ēkas Vecpilsētā saglabājušās līdz mūsu dienām un kādi simboli liecina par viņiem. Mēs redzēsim gan skotu tirgoņu namus, gan skotu izcelsmes pilsētas mēra namu, kā arī apmeklēsim kņazu Radzivilu mauzoleju.
 
  
 
   Kņazu Radzivilu mauzolejs - Kedaiņu novadpētniecības muzeja filiāle. Kripta evaņēlistu reformātu baznīcā (17. gs. vidus) tika restaurēta 1995. gadā, unikālo kņazu Radzivilu 17. gadsimta sarkofāgu restaurācija tika pabeigta 2001. gada aprīlī. Tas ir pirmais Lietuvā atjaunotais 17. gadsimta Lietuvas Lielhercogistes laiku augstmaņu apbedījums, kas atrodas vienā no vecākajām un lielākajām protestantu baznīcām bijušajā Divu Nāciju Republikā. Mauzolejā glabājas 6 unikāli valsts nozīmes 17. gadsimta mākslas un vēstures pieminekļi - kņaza Kristofera Peruna (1547–1603), Januša (1612–1655), Nikolaja (1610–1611), Jura (1616–1617), Stepana (1624–1624)  un Elizabetes (1622–1626) Radzivilu sarkofāgi. Kņazi Radzivili - viena no ietekmīgākajām Lietuvas Lielhercogistes muižnieku dzimtām, kurai Ķēdaiņi piederējuši 290 gadus.
 
   Pēc ekskursijas, jau iepazinuši skotu kultūras mantojumu pilsētā, iepazīsimies arī ar gastronomiskajām tradīcijām - gan senu skotu ēdienu, gan izsmalcinātu mūsdienīgumu! Šodien būsim gardēži =^_^= Un tā, vienā no pilsētas restorāniem atrodams īpašs piedāvājums tūristu grupām - tikai šeit, vienīgajā vietā Lietuvā, tiek pasniegts moderns gardums - gurķu saldējums (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā), kā arī piedāvā senu tradicionālu skotu ēdienu - haggi (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Kopumā jūsu izvēlei tiek piedāvāti trīs varianti - blakus jau pieminētajiem vēl viens ekskluzīvs Kedaiņu ēdiens: "Cepetis Radzivilu gaumē" - sautēta liellopa gaļa, kas pagatavota pēc īpašas, un galvenais - autentiskas receptes, kura aizgūta no Radzivilu virtuves, un kuru ieteicis profesors Dr. Rimvydas Lauzikas, grāmatas “Lietuvas vēsturiskā virtuve: produkti un dzērieni Lietuvas Lielhercogistē” autors (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
  
 
   Haggistradicionāls skotu ēdiens, ko skots noteikti ieteiktu savam viesim. Tiek uzskatīts, ka tas ir neviens cits kā kaut kāda mītiska būtne, nagainis dzīvnieks, kuru ir grūti nomedīt tā neizsakamās viltības dēļ. Haggis - tas ir aitas kuņģis, kas pildīts ar sasmalcinātām aknām, plaušām un sirdiTieši šim izmeklētajam ēdienam slavenais skotu dzejnieks Roberts Bērnss uzrakstījis odu (“Oda skotu pudiņam Haggim”), kuras atskaņošana kļuva par vakara kulmināciju.
 
   Pie haggisa dzer skotu viskiju, kurš lieliski saskan ar haggisa garšu. Viskija pikantumu lieliski nomierina haggisa maigums. Kā arī var teikt, ka klusināto haggisa aromātu viskijs pastiprina un izvirza priekšplānā. 
 
   Pēc pusdienām jums būs brīvais laiks Kedaiņos patstāvīgāi pastaigai, selfijiem uz skaistāko vietu fona un suvenīru iegādei.
 
   Mūsu ekskursiju programmas turpinājumā dosimies uz Pabjarži - nelielu ciemu netālu no Kedaiņiem (nejaukt ar Pabirži, kuru mēs apmeklējām 03.09.2022!!! ceļojuma laikā). Neskatoties uz to, ka šajā ciemā dzīvo tikai 6 (!!!) cilvēki, te atrodas mūsdienīgs 1863. gada sacelšanās muzejs un vienīgais Lietuvā sakrāli - memoriālais komplekss, kuru izveidojis Lietuvā plaši pazīstamais priesteris - tēvs Staņislavs. Kompleksā ietilpst abata māja, kurā dzīvojis tēvs Staņislavs, svētceļnieku māja un koka baznīca. Pabjaržes baznīcu darinājuši vietējie amatnieki. Šet glabājas visslavenākā lietuviešu kokgriezēja Vinca Svirskisa darinātais altāris un krusti. Baznīcā, abata senajā namā, kā arī šķūnī skatāmi unikāli "dārgumi" - baznīcas mākslas izstrādājumu kolekcijas, metālplastika, skulptūras. Baznīcas galvenā rota - kokā grieztais altāris. Ekskursija sakrālajā kompleksā un muzejā vietējā gida vadībā.
  
 
 Vakarā atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 

Papildizdevumi:

Tematiskā kājāmgājēju ekskursija "Kedaiņi - mazā Skotija" vietējā gida vadībā 3.00 €;
Kņazu Radzivilu mauzolejs (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 2.00 € / skolēniem, pensionāriem, studentiem - 1.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
Sakrāli - vēsturiskais kompleks Pabjaržē (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 2.60 .€;
Pusduenas Kedaiņos - pēc izvēles:
 - 1. variants: Pilsn komplekts (haggis + Radzivilu cepetis + gurķu saldējums): 17.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
 - 2. variants: Cepetis Radzivilu gaumē: 10.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
 - 3. variants: Gurķu saldējums: 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
Gids Aleksandrs.
 
Lūgums uzmanīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājam!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 19-11-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 19-11-2022 21:00
Reģistrēts 56
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.