2022. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta – Kauņa un majestātiskais Pažaisles klostera komplekss

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas

 

 

 

 

 

6:20 – pulcējamies pieturā.

6:30 – izbraukšana no Rīgas.

    Dienas pirmajā pusē dosimies uz Lietuvā vislielāko klostera kompleksu, kultūras pieminekli un ne tikai Lietuvas, bet arī visas Austrumeiropas izcilāko itāļu baroka paraugu – Pažaisli. Klosteris dibināts 1662. gadā Kamaldiešu mūku ordenim, Krievijas Impērijas laikos tas nodots pareizticīgajiem, bet Lietuvas Republika to uzticējusi Sv.Kazimira kongregācijas māsām.

   Šeit saglabājušās 140 oriģinālās 17. gadsimta itāļu meistaru freskas. Nesen klosteris tika restaurēts un 2020. gadā saņēmis bezpeļņas apvienības "Eiropas filmu komisiju tīkls" (EUFCN) balvu kā Eiropas labākā filmēšanas vieta, arī tādēļ būs interesanti kompleksu iepazīt klostermāsu vadītā ekskursijā.

Pēc klostera apmeklējuma būs jau pienācis pusdienlaiks, tādēļ dosimies uz Kauņas centru, uz restorānu “Bernelių Smuklė”, kurš iekārtots etnogrāfiskā stilā, lai baudītu kādu no lietuviešu nacionālajiem ēdieniem – (jāpasūta mūsu birojā pirms ceļojuma). Jūsu izvēlei pedāvājam divus variantus - cepelīnus ar krējumu un saceptu bekonu ar sīpoliem un dzērienu, vai arī kāpostu tīteņus pasniegtus ar vārītiem kartupeļiem un mērci un dzērienu.

   Turpat netālu no restorāna, Zaļā kalna galā atrodas piemineklis Lietuvas valstiskumam – par visas Lietuvas tautas ziedojumiem būvētā Kauņas Jēzus Kristus Augšāmcelšanās bazilika. Tās stūrakmens atvests no Jeruzalemes Olīvu kalna un iesvētīts 1934. gadā, savukārt līdz baznīcas konsekrācijai bija jāpaiet vēl 70 gadiem. Dievnama, kurš iekļauts Lietuvas arhitektūras kanonā, būvprojektu realizējis latviešu izcelsmes arhitekts Kārlis Reinsons. Pateicoties jumta terasei, šī ir kļuvusi par vienu no visapmeklētākajām Kauņas baznīcām. Tādēļ arī mēs dosimies izbaudīt Kauņas pilsētas panorāmas skatu no dievnama augstumiem.

Kauņa pamatoti var lepoties arī ar savu dadzveidīgo muzeju un mākslas galeriju piedāvājumu. Šodien būsim atvēlējuši laiku arī mākslas baudīšanai, tādēļ jūsu izvēlei piedāvāsim divus muzejus. Vai nu pasaulē vienīgo Velnu muzeju, kura kolekcijā skatāms vairāk nekā 3000 eksponātu- velnu – tēlotājas un lietišķās mākslas darbi, suvenīri un maskas, kas tapuši Lietuvā un 70 citās valstīs. Vai nu slavenā lietuviešu mākslinieka Mikolaja Čurļoņa Nacionālo mākslas muzeju, kura kolekcijā skatāmi un klausāmi M. Čurļoņa darbi, kā arī Lietuvas tautas un lietišķās mākslas priekšmeti un gleznu kolekcija no 15. līdz 20. gadsimtam.

  Bet lai izzinātu Kauņas pilsētas vēstures nianses, apskatītu nozīmīgākās vietas un uzzinātu leģendas un nostāstus, dosimies ekskursijā pilsētas vēsturiskajā centrā vietējā gida vadībā. Ekskursijas laikā redzēsim Vienības laukumu, Brīvības aleju (Laisvės alėja), starp divām upēm Neri un Nemunu izvietoto Vecpilsētu (Senamiestis), kurā skatāms liels daudzums vēstures un arhitektūras pieminekļu – Kauņas pils, Rātslaukums ar Rātsnamu un senajiem tirgoņu namiem, Sv. Apustuļu Pētera un pāvila arhikatedrālā bazilika, Vitauta Dižā un Jaunavas Marijas baznīca, Pērkona nams un citas interesantas lietas.

Un tad jau vakarpusē būs laiks sēsties mūsu autobusā. lai dotos atceļā uz Rīgu.

Ap pl. 23:00 – ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

- transfērs ar tūristu klases autobusu;

- ceļu nodokļi un autostāvvietu maksas;

- grupas vadītāja pakalpijumi.

Papildizdevumi:

- Pažaisles klostera kompleksa apmeklējums – 8,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 5,00 EUR.

- Kristus augšāmcelšanās baznīcas skatu platforma – 2,50 EUR, skolēniem, pensionāriem, invalīdiem – 1,50 EUR.

- Velnu muzejs – 5,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,50 EUR.

- M. Čurļoņa Nacionālais mākslas muzejs – 11,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 6,00 EUR.

- ekskursija Kauņā vietējā gida vadībā — 5,00 EUR

- pusdienu piedāvājums: 1. variants cepelīni pasniegti ar krējumu un saceptiem sīpoliem ar bekona gabaliņiem un citronūdens8,20 EUR; 2. variantskāpostu tīteņi pasniegti ar vārītiem kartupeļiem un mērci, un citronūdens7,20 EUR.

Ekskursija krievu valodā.

Grupas vadītāja - Inga

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 10-09-2022 6:30
Ceļojuma beigu datums 10-09-2022 23:00
Reģistrēts 31
Pieejamās vietas 17
Individuālā cena 42.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.