Jonava - Lietuvas Eiropa

Ceļojums ar autobusu uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas 

 
7:50 - pulcēšanās pieturā.
 
8:00 - izbraukšana no Rīgas.
 
  Ierašanās Žeimos. Vēstures avotos šī nelielā apdzīvotā vieta Lietuvā tiek pieminēta jau 14. gadsimtā, tādejādi tā uzskatāma par vienu no senākajām apdzīvotajām vietām valsts centrālajā daļā. Pirmā katoļu baznīca Žeimos tika uzbūvēta ap 1522. gadu. Tagadējais majestātiskais neogotiskais Romas - katoļu Vissvētākās Jaunavas Marijas Piedzimšanas dievnams Žeimos tika uzcelts laika periodā no 1906. līdz 1909. gadam. Ar smailiem logiem un diviem augstiem zvanu torņiem baznīca ieguvusi graciozas formas. Tās brīnišķīgajā trīsjomu iekštelpā skatāmie altāri ir vietējā meistara darinājums. Baznīcas galvenajā altārī skatāms graciozs Svētās Jaunavas Marijas tēls ar Jaundzimušo Bērnu. Baznīcas pagalmā skatāmas divas kapelas, vienā no tām izvietojušās Kosakovsku dzimtas kapenes. Šī Lietuvas lauku teritorijā izvietotā baznīca sava majestātiskuma un mēroga dēļ būtu iekļaujama Lietuvas galveno sakrālo celtņu skaitā un ne velti tiek dēvēta par "Žeimu rotu". Ekskursija vietējā gida vadībā.
  
 
    UPD. 15.02.2023.
    Ierodoties Jonavā, pirms doties ekskursijā, mums vajadzēs iestiprināties, un, lai spēki un labais noskaņojums tikai augtu, mēs papusdienosim vienā no pilsētas labākajām ēstuvēm :) Paturiet prātā, draugi, ka pusdienas ir jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā! Tradicionāli, saimniece mūsu izvēlei piedāvā vairākus variantus:
 
   - 1. variants: salāti ar fetas sieru / salātlapas, tomāti, gurķi, fetas siers, marinēti pipari, olīvas /;
   - 2. variants: Liellopa gulašzupa;
   - 3. variants: Zandarts ar citronu mērci;
   - 4. variants: deserts Mājas putukrējums ar želeju un zemeņu biezeni.
 
    Ierodamies Jonavā - devītajā lielākajā Lietuvas pilsētā, sākam kultūras programmu vietējā gida vadībā. Iepazīsim "Lietuvas Eiropu"! :) Jonava pārsteidz ceļotājus ar daudzām vietām ar skaļiem nosaukumiem - Šveice, Parīze, Londona, Venēcija! Šī ir lieliska iespēja apbraukt "Eiropu" tikai dažu stundu laikā.

    Šo Lietuvas vietu - apmetņu nosaukumi vieniem liek pasmaidīt, citiem uz mirkli pasapņot, taču vienaldzīgu neatstāj nevienu! Šos nosaukumus pirms vairākiem simtiem gadu deva muižnieki, kuri toreiz pārvaldīja šo teritoriju. Un mūsu ekskursijas gaitā mēs ar tiem visiem iepazīsimies :)

    Pati Jonavas pilsēta izvietojusies ainaviskā apkārtnē Neres upes labajā krastā. Caur pilsētu savulaik veda Pēterburgas - Varšavas trakts, tādejādi tirdzniecības ceļi veicināja šīs vietas attīstību, piesaistot šeit lielu skaitu ebreju tirgotāju. Joprojām jūtams vecpilsētas gars, pastaigājoties pa Kauno ielu, kas uzskatāma par tā laika simbolu. Vislabāk saglabājusies iela Jonavas Vecpilsētā atspoguļo ebreju tirgotāju dzīvesveidu. Jonavā, kas slavena ar bagātīgajiem mežiem tās apkārtnē, ļoti strauji attīstījās kokapstrādes amatniecība, kas līdz 20. gadsimta sākumam pārauga rūpnieciskā ražošanā. Ekskursija vietējā gida vadībā. P.S. Un arī pa slaveno Jonavas kājāmgājēju tiltu arī mēs pastaigāsimies ;)

   
 
     
   
     Bet mūsu ceļojuma noslēgumā dosimies uz vēl vienu Lietuvas mazpilsētu - Rāmigalu. Šoreiz, netikai lai iepazītu, bet arī lai nogaršotu =) Mūs, draugi, ciemos gaida vietējais melderis, kurš mūs uzņems un iepazīstinās ar senajām Rāmigala dzirnavām, kuras vēl jo projām darbojas (!) neskatoties uz to, ka tām jau 94 gadi! Un dzirnavās ir saglabājušās autentiskas tā laika zviedru iekārtas, un te joprojām notiek graudu pārstrāde. Te mēs tiksim iepazīstināti ar graudaugu veidiem un šeit baudīsim malkas krāsnī ceptu maizi no šajās dzirnavās samaltajiem miltiem. Šīs dzirnavas ir ne tikai vēstures piemineklis, bet arī bioloģiskā saimniecība. Visu pēc kārtas: vispirms ekskursija meldera vadībā; pēctam degustācijas programma (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā), kura iekļauj: šeit uz vietas cepto maizi, zāļu tēju, piecas nelielas pankūkas ar ogām (lasītas apkārtnes mežos). Ko lai saka - izklausās garšīgi... Dzirnavās būs iespēja arī iegādāties uz vietējos produktus. Bet zemāk fotogrāfija, kurā redzams pats melderis ar miltu maisu =)
 
   
 
Vakarā atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

 - transfers ar tūristu klases autobusu;
 - grupas vadītāja pakalpojumi.
 
Papildizdevumi:
 
 Jonavas apskates ekskursija vietējā gida vadībā: 4.00 €;
 Romas - katoļu Vissvētākās Jaunavas Marijas Piedzimšanas dievnams Žeimos: ziedojums - 1.00 €;
 Rāmigala senās dzirnavas (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā + cienasts: tēja + svaigi cepta maize + 5 nelielas pankūkas ar ogām - viss gatavots dzirnavās!): 10.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
 
Pusdienas Jonavā:
  - 1. variants: salāti ar fetas sieru / salātlapas, tomāti, gurķi, fetas siers, marinēti pipari, olīvas /  - 6.30 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
   - 2. variants: Liellopa gulašzupa - 6.90 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
   - 3. variants: Zandarts ar citronu mērci -13.30 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
   - 4. variants: deserts Mājas putukrējums ar želeju un zemeņu biezeni  - 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā. 
 
Gids Aleksandrs.
 
 
Lūgums rūpīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 25-03-2023 8:00
Ceļojuma beigu datums 25-03-2023 21:00
Reģistrēts 54
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.