Dzeltenās lapas virpuļo ērģeļmūzikas skaņās... Tarvastu, Uue-Suislepa un Helmes alas

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas

 

7:50 – pulcēšanās pieturā.

8:00 – izbraukšana no Rīgas.

Dodamies uz Igaunijas vēsturisko Mulgimā zemi, kura izvietojusies Virtsjerv ezera labajā krastā. Tātad, no jauna Igaunijas plašumi aicina mūs ciemos! Šodien mūsu fokusā – kā mūsu ziemeļu kaimiņu viduslaiku mantojums, tā arī igauņu lauku dzīves vērtības izceļošās modernās tendences. Tādēļ par pirmo mūsu apmeklējuma objektu esam izvēlējušies dekoratīvo dārzu "Lusika turismitalu tervendav aed". Šī ir slavena vieta, jo šis dabas stūrītis ir ne tikai iekļauts tūrisma tīklā “Dārzu pērles”, kurā apkopotas skaistākās mūsu valstu dekoratīvās vietas, bet arī kā 1998. gada visskaistākais dekoratīvais mājas dārzs tas ir “Igaunijas prezidenta balvas” godpilnais saņēmējs. Tātad, pats dārzs aizņem 1,5 hektāru platību un tika veidots fen šui dizaina filozofijas tradīcijās, lai ienestu līdzsvaru un harmoniju īpašnieku, kā arī dārza viesu dzīvēs un dzīves ceļos. Dārzā ir arī četri dīķi, kurus ieskauj daudzgadīgi dažādu šķirņu koku un krūmu stādījumi. Ekskursija dārzā saimnieces vadībā.

Pēc vizītes laukos, laiks mums pārcelties uz civilizācijas vietām, tādēļ nākamais mūsu ekskursiju programmas pieturpunkts būs Tarvastu, kura savu vēsturi raksta jau kopš viduslaikiem, un šeit mēs iepazīsimies ar Teitoņu ordeņa vēsturi. Jo šeit, pirmkārt, gleznainā upes krastā skatāmas 14. gadsimta vidū būvētā ordeņa cietokšņa drupas, kuras mēs ar jums arī apskatīsim; otrkārt, paviesosimies senā baznīcā, kura, saskaņā ar nostāstiem, tikusi būvēta vēl pirms cietokšņa, un atšķirībā no pēdējā, pilnībā saglabājusies līdz mūsu dienām. Svētā Pētera luterāņu baznīcai neogotisko izskatu piešķīris arhitekts 19. gadsimtā. Zvanu torni vainago apzeltīts krusts, bet baznīcas interjers greznojas ar marmora altāri, eņģeļu statujām, kuras izveidotas dabīgā cilvēka augumā un vēsturiskajām ērģelēm, kuras mēs šodien arī klausīsimies! Draudzes ērģelnieks, tieši mūsu grupai sniegs nelielu koncertu, un mēs šajā burvīgajā rudens dienā baudīsim ērģeļu skaņas krītošo lapu mēmo saucienu fonā... Ekskursija baznīcā ar koncertu noslēgumā.

Pēc ekskursijas un ērģeļkoncerta mums ieplānotas pusdienas. Tiklīdz būsim saņēmuši piedāvājumu mūsu grupai no Igaunijas kafejnīcas, tas tiks publicēts šeit, ceļojuma apraksta tekstā.

Turpinām baudīt rudeni un turpinājumā ceļš mūs vedīs uz ļoti interesantu vietu... tā ir bijusī Uue – Suislepa muiža, kura savulaik bija slavena visā Igaunijā, jo tieši šajā muižā tika izveidota tāda paša nosaukuma ābolu šķirne “Suislepa” – tieši šajā dārzā, pa kuru mēs ar jums dosimies pastaigā vietējā gida vadībā. Muižas kungu nams, kurš šobrīd atrodas municipalitātes īpašumā, ir divstāvu ēka klasicisma stilā. Parka teritorija ir sakopta, un nesteidzīgām pastaigām un atpūtai to iecienījuši viesi un tūristi. Ekskursija vietējā gida vadībā.

Un šīs dienas ceļojuma noslēgumā paviesosimies vēsturiskajā Helmē, kur vienuviet skatīsim divus objektus. Kultūr-vēsturiskais – šeit uz paaugstinājuma izvietojušās viduslaiku cietokšņa drupas, gar kurām ejot, taciņa mūs aizvedīs uz Helmes alām, kuras tepat netālu arī ir. Tās ir vienas no senākajām grotām Igaunijas Republikas teritorijā. savulaik alu sistēma sastāvēja no septiņām ar ejām savienotām telpām, lielākā no tām bija “Mozus baznīca”. Alas veidojuši avoti, vēlāk cilvēki tās paplašinājuši un izmantojuši kā slēptuves.

 

 

Vakarā atgriežamies Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

Transfērs ar tūristu klases autobusu;
Grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Papildizdevumi:
Dekoratīvais privātais dārzs "Lusika turismitalu tervendav aed" (ieejas biļete + ekskursija saimnieces vadībā): 5.00 €;

Sv. Pētera luterāņu baznīca Tarvastu (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā + ērģeļmūzikas koncerts): 5.00 €;

Uue – Suislepa muižas parka komplekss (ekskursija vietējā gida vadībā): 5.00 €.

Ekskursija krievu valodā.

Gids - Aleksandrs.

 

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 10-09-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 10-09-2022 21:30
Reģistrēts 35
Pieejamās vietas 13
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.