Māksliniekos iemīlējusies pilsēta... Vīlande - stils, gaume, teātris!

Ekskursija ar autobusu uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas

 
7:50 - pulcējamies pieturā.
 
8:00 - izbraucam no Rīgas.
 
Ierašanās Vīlandē un Ekskursiju programmas sākums kopā ar vietējo gidu.
 
  Savulaik Igaunijas pilsēta Vīlande saukta par Fellinu, bijusi vēstures cienītājiem zināmās Hanzas savienības locekle un tajā rezidējuši Livonijas Teitoņu ordeņa maģistri. Slavas apvītā pagātne ir atstājusi savus nospiedumus pilsētā, piešķirot Vīlandei atmosfērisku ainaviskumu. Bet tas ne tuvu vēl nav viss. Viduslaiku vēsturei laika gaitā uzslāņojusies 20. gadsimta pirmā puse un 21. gadsimta sākums, padarot Vīlandi par vienu no igauņu mīlētākajām pilsētām - ne velti to tā apbrīno vietējie mākslinieki, un paši mūsu ziemeļu kaimiņi par Vīlandi saka - tautas mūzikas galvaspilsēta. Vēsture un mūsdienas, stils un gaume, daba un arhitektūra - viss šeit ir skaists un harmonisks, tas Vīlandei piešķir - ne tikai igauņu izpratnē! - šarmu, padarot Mulgimā galvaspilsētu patiešām par kultūras pilsētu.
 
  Mūsu šodienas ekskursiju programmas pirmais pieturas punkts būs iepazīšanās ar Vīlandes kultūras pievilcības kodolu - Pilsētas Nacionālo Valsts teātri "Ugala"Ugala - tas ir Dienvidigaunijas vispārpieņemtais nosaukums: vēsturiskie novadi Sakala un Uganda. Teātris dibināts 1920. gadā un ir viens no vecākajiem profesionālajiem drāmas teātriem Igaunijā, kurš savu statusu ieguvis 1926. gadā. Ēka, kurā izvietojies "Ugala" un kuru mēs apmeklēsim, tika uzbūvēta 1981. gadā - plaša un moderna, un tajā laikā bija viena no greznākajām Baltijas valstīs. Mazai romantiskai Dienvidigaunijas pilsētai tas ir patiesi iespaidīgiĪsāk sakot: stilīgai pilsētai ir vajadzīgs stilīgs teātris. Teātra apmeklējums un ekskursija tajā vietējā gida vadībā.
 
  
 
   Ja jau pilsēta bijusi Teitoņu ordeņa mestru rezidence Livonijā, varam nojaust, ka Vīlandei bijusi bagāta pagātne. Un sākās viss ar viduslaiku cietoksni. Protams, arī cietoksnis ir iekļauts mūsu ekskursijā ar vietējo gidu Vīlandē, kurā mēs plānojam doties pēc teātra apmeklējuma. Lai kājāmgājēji no pilsētas centra varētu nonākt pilIī, 1931. gadā pāri aizsarggrāvim tika uzbūvēts iekārtais tilts, bet no pilsdrupām paveras brīnišķigs skats uz Vīlandes ezeru. Visas šīs skaistās vietas (un ne tikai tās!!!) būs iekļautas mūsu ekskursijā, tādēļ uzlādējam pozitīvo enerģiju jaunu spilgtu iespaidu uzņemšanai!
 
    
 
   Dabīgi, ka Vīlandē esam ieradušies arī gastronomiskās baudas gūšanai... Bez tās nekur - un arī tā būs! Bet nedaudz vēlāk :) Pēc kultūras programmas esam ieplānojuši pusdienas kādā no stilīgākajām pilsētas ēstuvēm. Savukārt pēc pusdienām jums būs brīvais laiks Vīlandē patstāvīgai atpūtai. Pastaigājieties, atpūtieties, fotografējiet foršas bildes un pašbildes uz skaistiem foniem, apmeklējiet pilsētas kulta vietas (vietējais gids jums ieteiks labāko), iegādājaties mīļus suvenīriņus piemiņai un vienkārši izbaudiet mirkli - tikai šeit un tikai tagad!
 
   
 Vakarā atgriežamies Rīgā. 

Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 

Papildizdevumi (pēc jusu izvēles):
Nacionālais Valsts teātris "Ugala" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 5.00 €;
Pilsētas apskates ekskursija ar vietējo gidu krievu valodā: 5.00 €.
 

Gids Aleksandrs.

Papildus informācija par ceļojumu:
Lūgums uzmanīgi iepazīties ar atgādinājumu ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 05-11-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 05-11-2022 21:30
Reģistrēts 53
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.