Festivāls Pakruojas muižā — milzīgās Āzijas laternas: pūķi, mīti un leģendas!

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas 

  9:50 - pulcēšanās pieturā.
10:00 - izbraukšana no Rīgas.
 
Kā jau ceļojuma anotācijā tika minēts, tāpat kā iepriekšējos gados, būs pietura Šauļos ar brīvo laiku šopingam. Ko lai šeit piebilst? Ieejot veikalos un tirdzniecības centros Jūs paši visu redzat - kādas kur cenas. un tie, kuri ceļo regulāri, zina, ka Lietuvā, un jo īpaši provincē, kur mēs ar Jums arī būsim, situācija ir nedaudz citādāka - uz patīkamo pusi. Tādēļ mēs, protams, piestāsim pie tirdzniecības centra šopingam - šeit blakus viens otram izvietojušies Lidl, Maxima un Norfa lielveikali. Īpaši iesakām pēdējo - Norfa, kas ir iekšējais, tieši Lietuvas, tirdzniecības tīkls, kur par patīkamām cenām iespējams iegādāties Latvijā reti sastopamas preces un produktus. Bet, gadījumā, ja Jums ir citas prioritātes, tad arī labi! Šauļos Jums būs iespēja doties pastaigā pa Viļņas ielu, kura paredzēta kājāmgājējiem, iegriezties kādā no daudzskaitlīgajām kafejnīcām, oriģinālajā konfekšu fabrikas "Rūta" veikaliņā, vai pilsētas katedrālē.
 
 Nākošais objekts mūsu programmā būs neparasts - Pakrojas sinagoga. Tā būvēta 1801. gadā un tiek uzskatīta par senāko koka sinagogu Lietuvā. 1885. gadā to remontēja un pārkrāsoja. Saskaņā ar speciālistu viedokli, sinagogas eksterjeru ietekmējušas lietuviešu tautas arhitektūras formas, savukārt interjerā dominē ebreju mākslai raksturīgie dekora elementi un ebreju etniskie simboli, glezniecībā - floras un faunas motīvi. Īpaši grezni dekorēts un iespaidīgs ir šīs sinagogas bijušais Aron a-kodeš - trīs uz augšu sašaurinošies laidumi, tas darināts no koka un nokrāsots. Ekskursija sinagogā vietējā gida vadībā.
 
 
Un nu laiks doties uz pasakaino vietu - Pakrojas muižu, kur norisinās gaismas festivāls "Varenie Āzijas lukturi: Pūķi, Mīti un Leģendas"! Šeit, vairāk nekā 15 ha lielajā muižas teritorijā, Jūs varēsiet skatīt vairāk nekā 50 dažādas tieši Pakrojas muižas teritorijai radītās festivāla gaismas lukturu kompozīcijas, kuru radīšanai izmantoti vairāki desmiti kilometru daudzkrāsaina zīda un miljoni lampiņu. To idejās un radīšanā piedalījušies vairāki desmiti mākslinieku no dažādām Āzijas valstīm. Jūsu skatu apburs milzīgu izmēru skulptūras: gaismas pūķi un mitoloģiski briesmoņi, kas nes cerību un laimi, dzērves un flamingo - uzticības simboli; lauvas krūšutēls, kurš pasargā no ļauniem gariem; miljonos ziedu uzziedēs austrumnieciskās valdzinājuma dievietes skulptūra, un, visbeudzot, 25 metrus garais un 5 metrus augstais jūras monstrs - krokodils Vans, kas izaicinās jūsu drosmi, ļaujot pat tajā ieiet. To visu caurstrāvos svētku atmosfēra, Ziemassvētku tirdziņš, karuseļi, atrakcijas visai ģimenei, austrumu virtuves garšas, tikšanās ar Ziemassvētku vecīti, un neatkārtojamā iepazīšanās ar muižu - sākot ar muižas amatnieku darbnīcām līdz pasaulslavenajai vēsturiskajai spirta rūpnīcai un vēl daudz kas cits jautrs kopā ar Žaldoku un Malunoku.
 
   
 
   Svētkos atradīsiet daudzkrāsainas un izzinošas atrakcijas, kuras iepriecinās gan mazos, gan lielos. Būs gan milzīgs pirātu kuģis, gan vilciens, mirgojoši karuseļi un iespaidīgas Ziemassvētku instalācijas - ne jau velti šogad festivālam piešķirts vēl viens tituls: Ziemassvētku karaliste! Jūs gaida visspilgtākās zīdā darinātās Jaunā gada skulptūras, kuras Jūs pārsteigs gan ar izmēru, gan ar krāsām, un, protams, jums sagribēsies sevi iemūšināt uz šo skulpturu fona vai blakus tām. Starp citu, arī ziemā var satikt muižas iemītniekus - zirgus un kamieļus, kuri svētkos pārvēršas par krāšņiem Santas izpalīgiem! Brīvais laiks festivāla apmeklējumam.
 
   
 
Atgriežamies Rīgā ļoti vēlu.

Ceļojuma cenā iekļauts:

Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 

Papildizdevumi:

Festivāls "LIELĀS ĀZIJAS LATERNAS. Pūķi, mīti un leģendas" Pakrojas muižā: pieaugušajiem - 18.00 €; / skolēniem, pensionāriem, studentiem, invalīdiem - 14.00 €; / bērniem līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot) - bez maksas;
Pakrojas Sinagoga (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā):  pieaugušajiem - 2.00 €; / skolēniem, pensionāriem, studentiem, invalīdiem - 1.00 €;
Pēc izvēles: Pakrojas muižas kungu nams (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā) - 9.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma) (minimālais dalībnieku skaits grupā 12 personas).
 
Gids - Aleksandrs.
 
Lūgums uzmanīgi iepazīties ar ieteikumiem ceļotājiem!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 03-12-2022 10:00
Ceļojuma beigu datums 03-12-2022 23:00
Reģistrēts 54
Pieejamās vietas 1
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.