Sīpolu ceļš 08-25-18

Izbraukšana no Rīgas plkst. 7:00

Iepazīšanos ar Pričudjes reģionu sāksim ar Alatskivi pasakaino pili. Alatskivi pili no 1876. līdz 1885. gadam lika uzbūvēt barons Arveds fon Nolkens pēc paša zīmētajiem plāniem t.s. skotu baronu stilā. Konkrēts paraugs viņam bija 1856. gadā pēc prinča Alberta pasūtījuma celtā karaliskā rezidence Skotijā – Balmorālas pils. Alatskivi pils tiek uzskatīta par skaistāko neogotikas stilā celto būvi visā Baltijā. Mēs uzzināsim pils celtniecības, iznīcināšanas un atjaunošanas vēsturi, tāpat arī par slaveno komponistu Eduardu

Tubinu, daudzus stāstus un leģendas. Kas tikai šajā pilī bija pēc 1919. gada - skola, un ciema padome, kino, kultūras nams, bibliotēka un pat dzīvokļi. Mūsdienās pils pagrabā ir muzejs ar vasku figūrām, kas vizuāli parada pils saimniekus un viņu kalpus.
Pēc pils apskates mēs brauksim uz Mustvē pilsētu, Pričudjes galvaspilsētu, kurā dzīvo 1384 cilvēki un ir 5 dažādu konfesiju baznīcas. Šāda pārsteidzošā kombinācija ir saistīta ar faktu, ka vajātie vecticībnieki šeit atbēga 17. gadsimtā, bet 19.gadsimtā šeit ieradās arī latgaļi un vēlāk dāņi. Un, protams, Igaunijas pamatiedzīvotāji - Mustvē ciems netraucēti izstiepjas 7 kilometru garā ielā, kas savieno Raja-Kjukita-Tiheda-Kasepjae ciematus ar tipiskām zvejas vietām.

Nelielajā Kolkjas ciematā varat apmeklēt vecticībnieku muzeju un uzzināt vairāk par kopienas kultūru un dzīvesveidu (starp citu, Igaunijā saglabājušās 11 vecticībnieku kopienas). Kāpēc sievietes un vīrieši dievkalpojuma laikā stāv atsevišķi, kāpēc viņi izgatavoja milzīgus zvejas zābakus no ādas, kur devās vīrieši peļņā, ar ko ciemata iedzīvotāji nodarbojās ziemā un daudzas citas vecticībnieku vēstures īpatnības un peripetijas.

Bet lai iepazīšanās ar Pričudji un "Sīpolu ceļu" būtu bagātīga un informatīva, sarunājieties ar vietējo iedzīvotāju: Konstantīnu, kuram pieder sīpolu lauki un kurš visu zina vairāk par šo reģionu, kā arī lielu prieku viņš uzcienās mūs ar sīpolu pīrādziņiem.

Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Ceļojuma cenā ietilpst:
Transporta pakalpojumi komfortablā autobusā ceļojuma laikā;
Grupas vadītāja-gida pakalpojumi (krievu valoda);

Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 25-08-2018 7:00
Ceļojuma beigu datums 25-08-2018 22:00
Reģistrēts 1
Pieejamās vietas 45
Individuālā cena 30.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.