Turpinot lietot mājas lapu edemtour.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Jēkaba hercoga gadatirgus Kuldīgā!

Jēkaba hercoga gadatirgus Kuldīgā!

Brīvdienu autobusu ekskursijas ceļojums uz Kuldīgu (hercoga Jēkaba gadatirgus)

8:00 - izbraukšana no Rīgas. Ierašanās Padurē. Ar Paduri mēs sāksim savu ceļojumu, jo tajā atrodas vecais arhitektūras objekts, kas ir valsts nozīmes piemineklis - vienīgā trīsstāvu klēts Latvijā, kas ir uzcelta impērijas stilā 18.gadsimtā. Klēts iekšienē atrodas - autentisks interjers un etnogrāfiskā ekspozīcija, kas tiek papildināta līdz šai dienai, un tajā ietilpst vairāk nekā 1700 vēsturisko folkloras un lauku dzīves objektu no Kurzemes reģiona. Ekskursija klētī ar vietējo gidu ekspozīcijas apskatei.
 
 Padures muižaMuiža ir unikāla ar to, ka 99% no visa ir oriģināls - gan durvis, gan logi, gan grīdas un astoņas klasicisma krāsnis.Padures muižas kungu māja nekad nav piedzīvojusi lielas pārbūves. Tā kā līdz mūsdienām tā saglabājusies oriģinālajā veidolā ar ļoti lielu sākotnējo detaļu un interjera apdaru īpatsvaru, ēka uzskatāma par unikālu 19. gadsimta 2. ceturkšņa būvmākslas paraugu Latvijas mērogā. Ēkas arhitektonisko vērtību vairo arī 19. gadsimta 2. puses un 20. gadsimta sākuma interjeru apdares.

hercoga Jēkaba gadatirgus Turpmāk pēc programmas apmeklēsim Kurzemes centru - Kuldīgu, jo tieši šeit notiek 9. ikgadējais tirgus - hercoga Jēkaba gadatirgus!! Mēs ieradīsimies uz gadatirgus atklāšanu, kas sāksies pēc simboliska lielgabala šāviena no īsta lielgabala, kas ir saglabājies no Kurzemes hercogistes laikiem. Tas pirmo reizi notika 2010. gadā, kad tika atzīmēta slavenā Kurzemes hercoga 400-ā dzimšanas diena, hercogs ir dzimis rudenī, par godu hercogam Jēkabam oktobrī tika nolemts rīkot ikgadēju gadatirgu. Gadatirgus ir īpašs - saskaņā ar Kuldīgas brīvdienu nosacījumiem gadatirgus dalībnieki saņem tikai ekskluzīvas preces, ēdienus un produktus, kurus viņi nevar nopirkt parastos veikalos !!! Tajā būs arī Kuldīgas pilsētas domes telts, kurā pati mēra kundze aicinās viesus nogaršot vietējās delikateses - vīnus, konditorejas izstrādājumus, reģionālos produktus un daudz ko citu.

Gadatirgus apmeklējums un brīvais laiks Kuldīgā.

Kuldīga - viena no skaistākajām un romantiskajām Baltijas pilsētām. Kuldīgā - hercoga Jēkaba dzimtajā pilsētā ir daudz brīnišķīgu atpūtas vietu- vecpilsētas romantiskās ielas, vecās baznīcas, muzeji un galerijas, gleznainā Ventas upe un visplašākais ūdenskritums Baltijā - Ventas Rumba un Latvijas augstākais ūdenskritums - Alekšupīte, veikali un kafejnīcas un, protams, gadatirgus,gadatirgus,gadatirgus!!!

Pēc atpūtas, garšīgu ēdienu baudīšanas un lieliskiem pirkumiem mēs turpināsim savu ceļojumu un tālāk mūsu programmā ūdenskritumi - uz Ivandes upes Rendas pilsētā un Abavas Rumba.

Ceļojuma beigās Usmas luterāņu baznīcas apmeklējums, Usmas ezera krastā jau 1704. gadā pacēlās dievnams no tēstiem guļbaļķiem. Tas pats dievnams, kuru šobrīd varam skatīt Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā un kas ir muzeja dārgums un tautas kultūras vienreizīguma simbols.

1936. gadā pēc arhitekta un etnogrāfa P.Kundziņa un P.Ārenda projekta uz vecajiem pamatiem tika uzbūvēts jauns Usmas dievnams.
.

Vakarā atgriežamies Rīgā.

Cenā ietilpst:
brauciens tūristu klases autobusā;
grupas vadītāja pakalpojumi.

Papildus izdevumi:
Padures muižas klēts (ekskursija + ieejas biļete): 2.50 € - pieaugušiem; 1.25 € - skolēniem, pensionāriem; bezmaksas - invalīdiem.
Ekskursija Padures muižā vietēja gida pavadība - 2.00 €;
Abavas rumba - 1.00 €;
Usmas luterāņu baznīca - par ziedojumiem.

 Papildus informacija:
 Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Informācija par ceļojumu

Ceļojuma sākums 06-10-2018 8:00
Ceļojuma beigas 06-10-2018 22:00
Reģistrēti 2
Pieejamas vietas 44
Oriģināla cena 35.00 €
Cena ar atlaidi 14.88 € (Līdz 29-09-2018)
Izbraukšana no
Satekles iela, Centra rajons, Rīga, LV-1050, Latvia
35.00 € 44