Saldus novads - 14 siera nokrāsas, kā arī dīķi un pludmales

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Kurzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.

 7:50 – pulcēšanās pieturā.
 8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
  Mūsu iepazīšanos ar Saldus novadu sāksim aizsargājamā dabas objektā – dabas liegumā “Sātiņu dīķi”. Tas tika izveidots pirms vairāk nekā 20 gadiem un sastāv no vairākiem savienotiem mākslīgi veidotiem dīķiem. Kādēļ tie tika radīti? Vienkārši! Tā kā šeit ir svarīga migrējošo putnu pieturvieta, tad skaidrs, ka putniem nepieciešama barība – zivis. Tādēļ šie dīķi tika radīti! Tā ka šeit ir ne tikai liegums, bet arī zivju pavairošanas vieta. Apkārtnes mežos dzīvo ievērojams skaits putnu un sikspārņu, arī viņu iztikai dīķi ir nepieciešami. Liegumā ietilpst 30 dīķi. Ekskursija vietējā gida pavadībā un skatu torņa apmeklējums. 
 
  Turpināsim mūsu ceļojumu un ūdens tēmu! Protams, vasarā gribas atpūsties kādā skaistā vietā – pie upes, ezera, vai jūras krastā. Saldus novadā ir diezgan laba krastu izvēle. Tādēļ dosimies uz Novadnieku pagasta ūdenskrātuvi, kur pavisam nesen tika realizēts apjomīgs projekts – atpūtas vietas un pludmales labiekārtošana. Vietējie iedzīvotāji tagad šo ūdenskrātuvi mēdz dēvēt par “okeānu”. Šī “okeāna” pludmalē mēs ar jums arī atpūtīsimies! Brīvais laiks ūdenskrātuves pludmalē.
 
  Pēc atpūtas ir īstais laiks iestiprināties. Un te sāksies mūsu ceļojuma gastronomiskais posms – mēs paviesosimies Mārītes Jēkabsones saimniecībā, kura specializējas mājas sieru ražošanā. Īpaši viņas sierus iecienījuši viesi no Lietuvas. Mēs negribam atpalikt no mūsu dienvidu kaimiņiem un arī dosimies nogaršot viņas radītos gardumus. Tā nebūs vienkārša degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā) – būtībā tās būs sātīgas pusdienas, jo mēs nogaršosim 14 saimnieces gatavoto sieru veidus, nobaudīsim salātus un zaļo zāļu tēju, kā arī apskatīsim seno priekšmetu kolekciju un pašas Mārītes pēdējā gada laikā radītos zīmējumus. Šeit mums pievienosies vēl viena saimniece – Santa Ozoliņa, kuras ražojumu pamatā ir čilī pipari. Vai esat dzirdējuši par plūmēm šokolādē ar čilī? Un par meloni ar čilī? Tad šodien par to visu arī uzzināsim! Būs iespēja produkciju iegādāties.
  
  Un nu jau atkal daba aicina pie ūdenstilpnes, kur mums gribētos atsvaidzināties un atpūsties. Tādēļ šoreiz dosimies uz Saldus pilsētu, kur piestāsim pie vienas no labākajām Kurzemes peldvietām – Saldus ezera pludmali. Jā, draugi, ir ne tikai pilsēta, bet arī ezers ar tādu pat nosaukumu. Tas izvietojies pilsētas austrumos starp ainaviskiem pauguriem un senpilsētu. Šeit arī piestāsim. Brīvais laiks atpūtai pludmalē. 
 
 
 
 
   Bet nu, pēc atpūtas pludmalē, gribētos remdēt slāpes. Arī tāda iespēja būs! Mēs apmeklēsim vienu no Latvijas mazākajām un jaunākajām alus darītavām – “Saldalus”. Tas ir neliels ģimenes uzņēmums, kura īpašnieki-saimnieki apveltīti ar pozitīvu noskaņojumu un viesmīlību. Saimnieki-aldari mums par savu saimniecību pastāstīs, alus darītavu izrādīs, un, protama, alu ielies mums nogaršot! Jo šeit mums ieplānota degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā) – 4 šķirņu alus nogaršošanai, bet 5. kauss ir pilnībā jūsu! Būs garšīgi un interesanti, jo te viss tiek darīts ar rokām! Būs iespēja produkciju iegādāties.
 
   Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
   Ceļojuma cenā iekļauts:  
brauciens tūristu klases autobusā;
grupu vadītāja pakalpojumi.
 
   Iespējamie papildizdevumi:
Dabas liegums "Sātiņu dīķi" (apmeklējums + ekskursija): ziedojums 1.00 €;
Alus darītava "Saldalus" (ekskursija + degustācija): 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Mārītes Jēkabsones mājas sieri (izradīšana + stāstījums + 14 veidu sieru degustācija + čilī piparu degustācija): 7.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
 
    Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 01-08-2021 8:00
Ceļojuma beigu datums 01-08-2021 21:00
Reģistrēts 46
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 35.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.