Lietuvas Sagrada Familia – Šiluva: Jāņa Pāvila II ceļš

Autobusu, brīvdienu, ekskursijas ceļojumus no Rīgas uz Lietuvu

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot medicīniskās sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.
 
   7:50 - pulcēšanās pieturā.

    8:00 - izbraukšana no Rīgas.

    Ierašanās Siluvā.

    Kā var noprast no augstākminētā, cienījamās dāmas un godātie kungi, Šiluva nav vienkārša vieta Lietuvā. Tā ir viens no svarīgākajiem garīgajiem centriem mūsu dienvidu kaimiņu zemē – viņu Svētā Sirds. Jo šī vieta saistīta ne tik vien ar senāko Jaunavas Marijas parādīšanos lietuviešu zemēs, bet arī ar tās Attēlu -Brīnumdarītāju un vienu no svarīgākajiem 21. gadsimta svētajiem – Romas pāvestu Jāni Pāvilu II, kurš apmeklējis šo vietu un piešķīris šai Žemaitijas Kalvārijai bazilikas statusu.

    Ekskursijas programma vietējā, angliski runājošā gida vadībā. Iepazīsimies ar sakrālo kompleksu, apmeklēsim Atklāsmes kapelu – tās augstums 44 m! Ielūkosimies arī Svētceļnieku centrā, un, pats par sevi saprotams, apmeklēsim Vissvētākās Jaunavas Piedzimšanas baziliku – vietu, kura bagātīgi rotāta ar lielu daudzumu skulptūru, māksliniecko dekoru, vērtīgu rizu klātu svētbilžu un Jaunavas – Brīnumdarītājas attēlu, kurš saskaņā ar leģendu zīmēts 16. gadsimtā – gandrīz pirms 500 gadiem! Brīvais laiks Šilovā patstāvīgai pastaigai bez steigas un drūzmas, lai izjustu šīs vietas garīgo atmosfēru, personīgam kontaktam ar tās Svētajiem, savas garīgās pieredzes bagātināšanai un jaunu, spēcīgu iespaidu gūšanai.   

    

    Pēc ekskursijas mums noteikti būs nepieciešams iestiprināties, tādēļ pusdienas mūs gaidīs netālajā kafejnīcā, kura izvietojusies netālu no skaista ezera. Jūsu izvēlei tiek piedāvāti divi varianti (bet var arī abus variantus pasūtīt vienai personai): 1. variants būs "Kiaulienos sprandinė" – tradicionāls vietējais ēdiens  (jāpasūta mūsu birojā pirms ceļojuma), bet 2. variants ķirbja biezzupa (jāpasūta mūsu birojā pirms ceļojuma). Tēju, kafiju vai citus dzērienus būs iespēja iegādāties kafejnīcā uz vietas. Pēc pusdienām mūsu ceļojums turpināsies!

    Pa ceļam piestāsim, lai apskatītu seno Pagrižuves muižu, kura būvēta 1858. gadā romantisma stilā pēc tolaik slavenā arhitekta F. Rimgaila projekta. 19. gadsimta nogalē muiža piederējusi pazīstamiem muižniekiem Šemetos. Pēc 1. Pasaules kara muiža tika nacionalizēta un nodota jezuītu ordeņa rīcībā. Pagrižuves muiža ir viens no skaistākajiem lietuviešu romantisma arhitektūras pieminekļiem.

   

 

    Tie, cienījamās dāmas un godātie kungi, no jums, kuri daudz ceļo, ļoti labi zina par tā sauktajām, “paslēptajām pērlēm” – nelielām, interesantām vietām, kuras plašam ceļotāju lokam nav zināmas. Mēs ar jums apmeklēsim vienu tieši tādu vietu. Vietējās draudzes priesteris īpaši mūsu grupai piedāvās iespēju ar ekskursiju apmeklēt 18. gadsimta koka arhitektūras šedevru – Sv. Apustuļu Sīmaņa un Jūdas Tadeja baznīcu Ļoļos. Tā ir viena no senākajām koka baznīcām valstī. Būvēta 1768. gadā uz augstākā Ļoļu pakalna. Baznīca izceļas ar izcilu baroka arhitektūru, bagātīgi greznotu interjeru, neskaitāmiem 18. un 19. gadsimta mākslas priekšmetiem. Baznīcas interjerā par visvērtīgāko tiek uzskatīts 19. gadsimta nogalē darinātais galvenais altāris. Tas rotāts ar 18. gadsimta skulptūru pāri. Ļoļu koka katoļu baznīca ir unikāls nekomerciāls objekts, kurš dāvās mums baroka ēras dvesmu.

   Un, protams, atgriezties mājās mums parasti gribas ne ar tukšām rokām – pirms došanās mājup, ceļiniekiem gribas iegādāties kādu našķi mājiniekim, un mūsu ceļojuma noslēgumā tāda iespēja jums būs. Jo mums ieplānota pietura pie supermārketa NORFA XL – vislielākā Ķelmes pilsētā, tā ka iespēja iegādāties lietuviešu ražojuma produktus un dzērienus jums, protams, būs!

   Vakarā atgriešanās Rīgā.

   Ceļojuma cenā iekļauts:

 Transfērs ar tūristu klases autobusu;
 Grupas vadītāja pakalpojumi.

   Papildizdevumi:
 Ekskursijas programma Šilovā (ekskursija vietējā gida vadībā + Svētceļnieku centra, Bazilikas, Kapelas apmeklējums): 4.00 €; (minimālais dalībnieku skaits grupā 20 personas);

 Sv. Apustuļu Sīmaņa un Jūdas Tadeja baznīca Ļoļos (apmeklējums + ekskursija): ziedojums 1.00 €;

  Pusdienas - piedāvājums:

1. variants: "Kiaulienos sprandinė" – tradicionālais vietējais ēdiens (cūkas kakls, zaļie salāti, tomāts, gurķis, kāposti, mērce, cepti kartupeļi): 7.50 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);

2. variants: ķirbja biezzupa: 2.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā).

 
   Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 19-03-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 19-03-2022 21:00
Reģistrēts 13
Pieejamās vietas 35
Individuālā cena 27.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.