Lavandu lauki un Lielstraupes viduslaiku pils

 

 Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Vidzemi) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

  Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.

  7:50 – pulcēšanās pieturā.

  8:00 – izbraukšana no Rīgas.

   Ierašanās Straupē. Cik reiz esam braukuši cauri šai apdzīvotajai vietai un noskatījušies uz šosejas malā redzamo Lielstraupes pili! Kādēļ gan neapstājāmies? Tādēļ, ka šis viduslaiku viesis tūristus ciemos neaicināja! Tikai šogad tas atver mums savas durvis, un nu mums ir iespēja to apmeklēt. Pati viesošanās pilī- jau tas ir īsts piedzīvojums! Savulaik pils piederējusi bruņnieciskajai baronu Rozenu dzimtai, bet tagad akmens milzis nonācis vietējās pašvaldības īpašumā. Pilī esam ieplānojuši ekskursiju vietējā gida pavadībā (jāpasūta iepriekš mūsu birojā). Apmeklēsim abus pils stāvus; jūs tik iedomājaties – pilī ir 30 kāpnes, un to pakāpienu skats sniedzas līdz 300! Kā arī, apmeklēsim pils baznīcu, kura vēl jo projām darbojas. 
 
  Un nu pienācis mūsu šīsdienas ceļojuma galvenais moments – braucam uz “Lillas Lavander” lavandas laukiem! Šeit, sertificētā bioloģiskajā saimniecībā, ar mīlestību tiek audzēta lavanda. Šie lauki jau kļuvuši par vienu no svarīgākajām un iecienītākajām Limbažu novada apskates vietām – to visu mēs varēsim gan redzēt, gan izjust paši. Saimniece te darbojas jau 10 gadus, tā ka varētu teikt, ka “Latvijas Provansai” šogad svinama neliela jubileja. Ekskursija vietējā gida pavadībā. Būs iespēja produkciju arī iegādāties. 
 
  Turpinājumā ceļš mūs vedīs uz Vidzemes jūrmalu, uz jauko Tūju. Dosimies apciemot Ojāru Kiršteinuviņa skaisto, ainavisko, dekoratīvo privātdārzu. Tas ir īpašs dārzs – blakus daudzskaitlīgajiem koku stādījumiem saimnieks izveidojis daudzpakāpju ūdenskritumu kaskādi! Ekskursija dārzā saimnieku pavadībā. 2012. gadā Ojāra Kiršteina dārzs tika atzīts par skaistāko visā Latvijā. Tāpat arī saimnieks labprāt padalīsies ar mums zināšanās par bazalta akmeņu, kuri arī redzami viņa dārzā, ārstnieciskajām īpašībām. Pēc dārza apmeklējuma Tūju, starp citu, mēs vēl nepametīsim – šeit mums būs vēl viena pietura, lai izietu pie jūras un papriecētu acis ar Vidzemes akmeņainās jūrmalas ainavu
 
  Turpinājumā mūsu ceļš jau griezīsies Rīgas virzienā, bet vēl viena pietura pa ceļam mums ir ieplānota! Konkrētāk – Carnikavā, pie zivju kūpinātavas "Zibs". Mūsu šīsdienas ceļojuma noslēgumā paredzēta kūpināto zivju degustācija – īpašā plate gardēžiem (jāpasūta pirms ceļojums mūsu birojā)! Tur būs gan karpas, gan lašu vēderiņi, gan asari, gan nēģi! Visu pat tā uzreiz neuzskaitīt! Tātad mūs gaida baudāma zivju delikatešu degustācija, un būs arī iespēja šo produkciju iegādāties. 
 
  Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
  Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
  Papildizmaksas (pēc jūsu izvēles):
Ojāra Kiršteina dekoratīvais dārzs Tūjā: ziedojums - 2.00 €;
Zivju kūpinātava "Zibs" (stāstījums degustācija) - 3.00 € (jāpasūta pirms ceļojums mūsu birojā) – minimālais dalībnieku skaits grupā 20 cilvēki;
Lielstraupes pils baznīca (ieejas biļete ekskursija): ziedojums 1.00 €;
Lielstraupes pils (ieejas biļete ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 5.00 €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem - 3.00 € (jāpasūta pirms ceļojums mūsu birojā);
Lavandu lauki “Lillas Lavander” (ieejas biļete ekskursija vietējā gida pavadībā): 4.00 €.
 
 
   Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 12-07-2020 8:00
Ceļojuma beigu datums 12-07-2020 21:00
Reģistrēts 55
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.