Ar plostu pa Abavu, svaigi āboli un zemeņu zupa!

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Kurzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

  Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.

 7:50 – pulcēšanās pieturā.
 8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
   Un tā, draugi, sākam – dodamies ceļā! Un pirmā pietura šajā vasaras pēdējā ceļojumā mums būs zemnieku saimniecība un augļudārzs “Kurzemnieki”. Saimniecības teritorijā, kura izvietojusies Sirdsezera vai arī Sukturezera krastā, kā mozaīka izkārtojušies augļudārzi, mauriņi, lauki, meži un purvāji. Saimnieka pavadībā mēs uzzināsim kā izaudzēt ābolus ekoloģiski tīra veidā. Pēc pastaigas dārzā, kad visu būsim apskatījuši un izzinājuši, mums noteikti noderēs rīta tēja. Un pie tās mēs noteikti tiksim, jo šeit mūs gaidīs arī degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā), kurā piedāvās svaigus ābolus, ābolu sulas, žāvētus ābolus, sukātus un īpašo rīta “Zemnieku tēju" – tieši tā to šeit dēvē J Ekskursija saimnieka pavadībā un iespēja produkciju iegadāties.
 
   Starp citu, mēs atrodamies ļoti gleznainā vietā, par ko vajadzētu pārliecināties pašiem, ko mēs tūlīt arī darīsim! Tēja devusi mums svaigumu un mundrumu un ir īstais laiks doties uz Kamparkalnu, kurša virsotne sasniedz 174 metrus virs jūras līmeņa, bet tā galā uzbūvētā skatu torņa augstums sasniedz 28 metrus. No skatu torņa visos gadalaikos paveras brīnišķīgs skats uz Talsu paugurainās augstienes mežiem, skaistajām ezeru un pauguru ainavām, kā arī citiem objektiem, kurus atpazīt palīdzēs skatu laukumā izvietotie norādes.
 
   Pēc skaisto skatu baudīšanas ceļš mūs vedīs tālāk ziemeļu virzienā, kur apmeklēsim 19. gadsimta nogalē kādam Pēterburgas baņķierim būvēto Tiņģeres muižu un tās parku. Ekskursija vietējā gida pavadībā, kuras laikā būs iespēja nokāpt arī senajos muižas pagrabos. Pēc ekskursijas būs brīvais laiks, lai pastaigātu pa ainavu parku, kurā atradīsiet gan pastaigu takas, gan Mīlestības saliņu. Bet īpašais piedāvājums būs ekskluzīvā zemeņu zupa (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā)! Šīs zupas recepte zināma jau kopš 19. gadsimta un to esot iecienījuši baltvācu muižnieki –zupa tika gatavota īpaši drēgnās dienās, jo uzskatīja, ka tā dod spēku un možumu. Tātad, ja zupa tik ļoti patikusi vietējiem baroniem, cerēsim, ka patiks arī mūsu tūristiem.

     Pēc muižas apmeklējuma, baudījuši zupu, dosimies dienvidu virzienā, kur skatīsim vēl kādu dabas objektu – mēs apmeklēsim Virsaišu ūdenskritumu, pie kura mūs aizvedīs tāda paša nosaukuma dabas taka. Ūdenskritums atrodas Virbupes labā krasta pietekā, kur iespējams izbaudīt gandrīz civilizācijas neskartas dabas burvību –pār dolomīta kāplēm čalo strautiņš, krastu kraujās atsedzas ieži, krustu šķērsu sakrituši vēja gāzti koki. Ūdenskritums atklāts tikai 1998. gadā, bet kopš 2001. gada tam ir valsts aizsargājamā ģeoloģiskā un ģeomorfoloģiskā dabas pieminekļa statuss. Savukārt 2010. gadā Latvijas petroglifu centrs ar Latvijas universitātes Ģeoloģijas muzeja atbalstu to izvelējās par gada ģeoloģisko pieminekli.

    Pavisam netālu atrodas arī mūsu nākamais apskates objekts  un nu par mūsu “varoni” kļūs Abava. Dosimies peldējumā ar motorizētu plostu! Mums būs iespēja izbaudīt Abavas un tās ielejas bagātīgo dabu, jo mēs apmeklēsim īpašu vietu-  dabas parku “Abavas senleja”, kura galvenais uzdevums ir saglabāt ielejas dabu mums un nākamajām paaudzēm. Skaista daba, miers, ūdens šļaksti un Abavas krastu ainavas – tas viss ir mūsu šīsdienas ceļojuma piedāvājumā. 
 
    Mūsu šīsdienas ekskursija tuvojas savam noslēgumam, un arī tās noslēgumā mums vajadzīgas pozitīvas emocijas un kaut kas patiesi garšīgs un jautrs… Tādēļ mēs pieturēsim Tumē, kur mums ieplānota vīna degustācija – iepazīsimies ar zemnieku saimniecības “Kaspari” darinājumiem. Atvadīties no vasaras ar vīna glāzi… tas ir skaisti! Jūsu izvēlei tiks piedāvāti divi degustācijas varianti (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā)pirmais variants – jūs degustējat piecu šķirņu vīnus – ķiršu, aveņu, ērkšķogu, upeņu un zemeņu; otrs variants iekļauj piecu šķirņu vīnus (ķiršu, aveņu, ērkšķogu, upeņu un zemeņu) + uzkodas – piecu veidu kazas piena sierus(siers ar ķimenēm, siers ar timiānu u.c.) Būs iespēja produkciju iegādāties.
Vakarā atgriešanās Rīgā. 

    Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
    Iespējamās papildizmaksas (saskaņā ar jūsu izvēli):
Tiņģeres muiža (Ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 1.50 €;  pensionāriem - 1.00 €; bērniem - 0.50 €;
Īpašā zemeņu zupa: 2.50 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Zemnieku saimniecība "Kurzemnieki" – pēc izvēles:
 - 1. variants: tikai apmeklējums:  2.50 €;
 - 2. variants: apmeklējums + degustācija (svaigi āboli + sukādes + ābolu sula + žāvēti āboli + zemnieku rīta tēja): 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Brauciens ar plostu pa Abavu: 2.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Mājas vīnu darītava "Kaspari" - pēc izvēles:
 - 1. variants: apmeklējums + vīna degustācija (5 šķirnes):  5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
 - 2. variants: apmeklējums + vīna degustācija (5 šķirnes) + kazas piena sieru degustācija (5 veidi) (minimālais dalībnieku skaits grupā - 15): 7.50 €
 
 
   Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 29-08-2021 8:00
Ceļojuma beigu datums 29-08-2021 21:00
Reģistrēts 52
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 35.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.