Akvārijs pie Vertsjerv ezera, Lukes muižas parks un ūdens atpūtas centrs!

7:50 – pulcēšanās pieturā.
8:00 – izbraukšana no Rīgas.
Mēs dodamies uz Igaunijas dienvidiem, Vertsjerv ezeau, kurš ir mūsu kaimiņzemes lielākā iekšējā ūdenstilpne, krastiem. Mūsu mērķis – apmeklēt šeit esošo Ezera muzeju-akvāriju! Muzeja dažādo akvāriju iemītnieki – mūsu ziemeļu kaimiņzemes upju un ezeru dzīvie pārstāvji. Tāds daudzums saldūdens zivju citur Igaunijā nav atrodams. Šeit skatāma apmēram puse no Igaunijas ūdeņos dzīvojošajiem zivju veidiem, ir arī eksotiski veidi, kā arī dzeltenausu bruņurupuči un upes vēži. Kā piemēram, Amerikas svītrotais vēzis :) Un zelta karūsa, ūsainā akmene, parastā pīkste - o, mūsu mazo draugu te ir daudz! Muzejā iespējams vērot zivju pasauli pamatā divos iespaidīgos grīdas akvārijos un divos cilindriskos akvārijos. Bet kopumā muzejā ir kādi 25 dažādi akvāriji. Ekspozīcija iepazīstina ar makšķerēšanas inventāru, ir arī pirmatnējo zivju izstāde un vēl daudz visa kā! Ekskursija muzejā-akvārijā vietējā gida vadībā.
 
Ceļojuma dienā ir ieplānotas arī pusdienas – kur tās notiks un ko tieši mūsu grupai piedāvās, šobrīd tiek precizēts.
 
Turpinājumā dodamies uz Lukes muižu, kuras parka plānojums no visām Dienvidigaunijas muižām vislabāk ir saglabājis savu pirmatnējo plānojumu. Ir labi atbraukt uz šejieni, ieklausīties kaskādē krītošo ūdeņu burzguļošanā, apskatīt dārznieka mājiņu, kas atgādina leļļu namiņu, kā arī pavērot ainavu no nesen izbūvētā paviljona terases. Izsmalcinātību pastaigai piešķirs akmens trepes sargājošie lauvas, bet romantiku – baltās margrietiņas. Dārznieka mājiņā – muižas ansambļa vērtīgākajā elementā – izvietojusies ekspozīcija, kas iepazīstina ar muižu. Lukes muižas parku iepazīsim ekskursijā vietējā gida vadībā. Un pastaiga mums šeit būs ļoti skaistā vietā :)
 
Šodien ir 11. jūnijs – faktiski vasaras pirmā mēneša vidus. Un mēs neesam pie jūras… Bet tomēr, tas nav iemesls, kas kavētu mūs teicami atpūsties džakuzī vannās, nopeldēties baseinā un izsildīties dažādās pirtīs. Pie kam, jebkuros laika apstākļos :) Jo mēs apmeklēsim ūdens atpūtas kompleksu Tõrva Veemõnula. Terva – vēsturiska kurortpilsēta, kurai jau 1937. gadā republikas valdība oficiāli piešķīra šo statusu. Vienlaicīgi Terva ir arī vēsturiskā Mulgimā reģiona lielākā pilsēta. Relaksējieties un atbrīvojieties no noguruma jaunākajā Dienvidigaunijas ūdens - piršu centrā – Tervas ūdens atpūtas kompleksā!
 
Šeit mēs varēsim ikdienas rūpes atstāt aiz durvīm un patīkami pavadīt laiku, izbaudot ūdens nomierinošo spēku un pirts relaksējošo mieru gleznainas dabas ainavas ieskauti.

Sāksim ar 25-metrīgo baseinu ar trim celiņiem peldēšanai, kura seklajā galā dziļums ir 1,05 m, bet dziļajā galā – 1,60 m. Ūdens temperatūra baseinā 28°C, kas der gan atpūtniekiem, gan sportistiem, gan ūdens atrakciju cienītājiem. Kā arī, baseinā atradīsiet zemūdens nomierinošās masāžas plūsmas, kuras peldēšanu padarīs daudzveidīgāku.

Protams, kompleksā ir arī bērnu un relaksācijas baseini. Un džakuzī, kuras darbojas siltās (ūdens temperatūra 35°C) hidromasāžas vannās. Šī zemūdens masāža nomierinoši iedarbojas uz cilvēka nervu sistēmu, palīdz uzlabot noskaņojumu, noņem stresu un atbrīvo no bezmiega. Bieži mēs pat neaizdomājamies, ka atpūta hidromasāžas vannās ne tikai nomierina, bet arī uzlabo mūsu fizisko veselību.
 
Tāpat arī jūs gaida četras pirtis:
- tvaika pirts (50-55°C):
Šajā pirtī tvaika mākoņi ir bagātināti ar priedes ēterisko eļļu patīkamo aromātu. Siltie tvaiki attīra ādu, uzlabo tās tonusu un elastību. Tvaika pirts darbības rezultātā organisms mazāk sāpīgi reaģē uz laika maiņām un kļūst veselāks. Un kā bonuss tiek patērētas kalorijas un uzlabojas asinsvadu sistēmas izturība.
- somu pirts (sauna) (80-85°C)
- sāls pirts (45-50°C)
- sanārijs (50-55°C):
Sanārijs – zemas temperatūras pirts ar vidēju mitruma līmeni, teicami nomierina, sakārto asinsriti un miegu, uzlabo nervu sistēmas darbību un vielmaiņu. Sanārijs nodrošina lēnu un dziļu muskuļu un iekšējo orgānu izsildīšanu, kā arī labi derēs tiem, kuriem augstās temperatūras neiet pie sirds.
 
Brīvais laiks ūdens atpūtai!

Vakarā atgriešanās Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:
transfērs ar tūristu klases autobusu;
grupas vadītāja pakalpojumi.

Papildizdevumi:
Ūdens atpūtas centrs Tõrva Veemõnula (ieejas biļete - 2 stundas ūdens atpūtas): pieaugušajiem - 12.00 € ; / skolēniem no 10 gadu vecuma, studentiem, pensionāriem, invalīdiem (uzrādot atlaides apstiprinošu dokumentu) - 11.00 €; / bērniem no 3 līdz 10 gadu vecumam - 7.00 €; / bērniem līdz 3 gadu vecumam – bez maksas;
Ezera muzejs-akvārijs (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 8.00 € ; / skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem (uzrādot atlaides apstiprinošu dokumentu) - 6.00 €;
Lukes muižas ansambļa parks (ekskursija parkā vietējā gida vadībā):
- ja grupā vismaz 20 personas: 4.50 €;
- ja grupā vismaz 30 personas: 3.00 €.

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 11-06-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 11-06-2022 21:30
Reģistrēts 54
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.