Zvārtavas pils, pankūkas un svaigas zemenes

 

Autobusu ceļojums pa Latviju (Vidzeme), izbraukšana no Rīgas

  Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā. 

  7:50 – pulcēšanās pieturā.
  8:00 – izbraukšana no Rīgas.

  Ceļojuma sākumā mēs apmeklēsim valsts uzņēmumam “Latvijas valsts meži” piederošo sēklu un stādu audzētavu “Smiltenes kokaudzētava”. Šeit mēs ar jums uzzināsim, kā tiek audzēti Latvijā labākie bērzi, dekoratīvie koki un krūmi (tai skaitā arī ceriņi), kā arī, kā meža rekreācijai tiek izstādītas jaunās priedītes. Ekskursija vietējā gida – kokaudzētavas darbinieka pavadībā. Būs iespēja stādus iegādāties.

Ierašanās Apes novadā. Šeit izvietojusies ogu pārstrādes ražotne “VeryBerry” neliels uzņēmums, kurš pašu spēkiem audzē purva dzērvenes, krūmmellenes, rabarberus, avenes un zemenes. Uzņēmuma kredo – dabiskums un dzīvesprieks, tādēļ viss šeit tiek darīts ar mīlestību. Kopā ar vietējo gidu  jūs gaida vesela ekskursiju programma – pirmkārt, mēs apmeklēsim Kalna Purvu, kur tiek audzētas purva dzērvenes, otrkārt, apmeklēsim ogu pārstrādes cehu un treškārt, mums būs desmit šķirņu sulu un piecu šķirņu morsu degustācija, kā arī nogaršosim sukādes un svaigas zemenes! Ekskursija ar vietējo gidu un produktu degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Būs iespēja produkciju iegādāties.
 
 Bet ceļojuma turpinājumā dosimies uz Zvārtavu – kur nelielā Latvijas pierobežas apdzīvotā vietā Vidzemes ziemeļaustrumos atrodama viena no skaistākajām un romantiskākajām pilīm. Jā, 1881. gadā būvētā neogotiskā Zvārtavas pils vēl jo projām ir viens no svarīgākajiem mākslas objektiem reģionā, jo šeit izvietojies biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” Starptautiskais mākslas un izglītības centrs, tādēļ šeit regulāri notiek kādi kultūras pasākumi – simpoziji, plenēri, izstādes, konferences u.tml. Ekskursija vietējā gida pavadībā (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Ekskursijas laikā jums būs iespēja iepazīties ar unikālo oriģinālā saglabāto neogotisko pils interjeru – koka kolonnu zāli vestibilā, pastaigāt pa parketa grīdām, redzēsiet slaveno (Vidzemes vizītkarte!) stikla kupolu ar vitrāžām, kā arī pastaigāties pils parkā, kur pie gleznainā dīķa piemiņai uzņemt dažas skaistas fotogrāfijas.
 
 Kā jūs domājat – vai nav pienācis laiks mums iestiprināties? Jā, jums taisnība – mēs tā arī darīsim! Tādēļ ceļš mūs vedīs uz lauku sētu “Kalbakas”, kur mūsu grupai būs sagatavota īpaša kulinārā programma “Piena upe pankūku krastos” (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā), kuru mums demonstrēs viesmīlīgā saimniece, kā arī jums būs iespēja līdzdarboties. Cienasts nebūs ilgi jāgaida – svaigi ceptās pankūkas, kuru pildījumu jūs izvēlēsieties paši. Šeit jums pastāstīs, kas tad piens īsti ir par produktu, kāds ir tā ceļš – no govs līdz mūsu galdam. Kā arī sātīgas pankūkas ar zaļo tēju viennozīmīgi uzlabos jums noskaņojumu!
 
  Un ceļojuma noslēgumā mēs apmeklēsim daudznozaru zemnieku saimniecību “Ezerlejas”, kurā iekārtots arī zooloģiskais dārzs, kura apmeklējumu esam ieplānojuši. Ekskursijas laikā, kuru mums novadīs vietējais gids (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā) jūs iepazīsieties ar zooloģiskā dārza iemītniekiem, kuru šeit tiešām ir daudz un tie ir tik dažādi – gan lapsas un jenoti, gan mufloni un baibaki, gan aitas un truši, dambrieži, mangalicas, degunlāči, un vēl daudzi citi – kopumā ap 50 sugu un šķirņu. Pēc kontaktēšanās ar pūkaiņiem, nagaiņiem un ragaiņiem, jautrā un noteikti pozitīvā noskaņojumā dosimies mājup.
 
 Vakarā atgriešanās Rīgā. 
 
 Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 
 
 Iespējamās papildizmaksas (pēc jūsu izvēles):
 
Ogu pārstrādes uzņēmums "VeryBerry" (ekskursija purvā ekskursija cehā degustācija): cena tiks precizēta;
Zvārtavas pils (ieejas biļete ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 4.50 €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem - 3.50 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Lauku sēta "Kalbakas" - programma “Piena upe pankūku krastos” (ieejas biļete ekskursija pankūku cepšana pankūkas): 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Zooloģiskais dārzs "Ezerlejas" (ieejas biļete ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 4.50 €; / skolēniem (no 7 līdz 18 g.v.), pensionāriem (no 65 g.v.) - 2.50 €; / 1. grupas invalīdiem – bez maksas (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Kokaudzētava "Smiltenes kokaudzētava" (apmeklējums ekskursija): bez maksas.
 
 
  Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 04-07-2020 8:00
Ceļojuma beigu datums 04-07-2020 21:00
Reģistrēts 53
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.