Zemgales pilis un cietokšņi (19.07.)

Ģimenes brīvdienu autobusu ceļojums pa Latviju, izbraukšana no Rīgas

Izbraukšana no Rīgas 8:00
Ceļš mūs vedīs uz Bausku. Pastaiga pa pilsētu gida pavadībā un Bauskas pils apmeklējums. 15. gadsimta vidū Mūsas un Mēmeles satekas vietā Livonijas ordeņa bruņinieki uzbūvēja viduslaiku cietoksni, kura galvenais uzdevums bija apsargāt tirdzniecības ceļu no Lietuvas zemēm uz Rīgu. Bet jau pēc apmēram simts gadiem ordenis beidza pastāvēt un tā zemju robežās tika nodibināta Kurzemes un Zemgales hercogiste. Cietoksni pielāgoja civilām vajadzībām un tas kļuva par vienu no Ketleru – pirmās valdošo hercogu dinastijas, rezidencēm. Mūsdienās Bauskas pils ekspozīcija ietver lielu daudzumu eksponātu, kas raksturo novada bagāto vēsturi – sākot ar seno baltu pirmsvēstures artefaktiem, līdz hercogu garderobes priekšmetu rekonstrukcijām, saimniecības priekšmetiem un dažādu laikposmu ieročiem.
 
Bauskas pilī jums būs iespēja:
• Apskatīt pils interjerus un apmeklēt izstādes "Tērps un rotas Kurzemes hercogistē, 1562- 1620" un "Bauskas pils – militārs nocietinājums", kuras izvietojušās pils kompleksa hercogu rezidences daļā .
• Izpētīt viduslaiku cietokšņa aizsardzības sistēmas un apskatīt pils lielgabalu kolekciju Livonijas ordeņa cietokšņa drupu daļā.
• Izbaudīt plašo Zemgales ainavu un vērot Mūsas un Mēmeles sateci Vecās pils Lielajā tornī.
 
Bauskā apmeklēsim arī dabīgās kosmētikas ražotni GUSTO. Apmeklējuma laikā mums tiks izrādīta ražošana, kā arī pastāstīts par dabīgās kosmētikas īpašībām. Būs iespēja iegādāties produkciju pa ražotāja cenām.
 
Turpinājumā dosimies uz Rundāles pili. Rundāles pils – viens no talantīgā arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli šedevriem, brīnišķīgs baroka piemineklis. Pils tika būvēta kā Krievijas ķeizarienes Annas Joanovnas favorīta Kurzemes hercoga Ernsta Johana Birona rezidence. Tas ir iespaidīgs pils ansamblis, kas kopā ar “franču dārzu” līdzinās Versaļai. Pils telpu interjeri atbilst 18. gadsimta mērķiem un mēbelējuma stilam. Paralēli pils celtniecības darbiem, saskaņā ar arhitekta Frančesko Rastrelli projektu, tika iekārtots arī dārzs. Rundāles pils dārzā katru gadu zied rozes. Sākotnēji dārzs netika apstrādāts, jo visas rozes esot augušas podos. Mūsdienās daudzskaitlīgas rožu šķirnes aug tieši dārzā, arī angļu rozes, kuras ir vistuvākās vēsturiskajām. Dārzā iespējams apskatīt arī modernās rozes, kuras sastādītas pa krāsām – piemēram, sākot no kreisās puse redzamas baltās, rozā un sarkanās rozes, bet no labās puses dārzu rotā dzeltenās, oranžās un citu pasteļkrāsu rozes. Kopā skatāmi 52 rožu laukumi, 72 šī burvīgā zieda šķirnes, kuru stādi atgādāti no 17 dažādām valstīm.
 

Cenā iekļauts:

transporta pakalpojumi brauciena laikā (komfortablā autobusā);
ceļu nodokļi;
grupas vadītāja pakalpojumi;

Cenā nav iekļauts:

• Rundāles pils (Pieaugušajiem - 10 €, studentiem - 8 €, skolniekiem - 2,5 €) no 15. jūnija biļetes ir pieejamas tikai uz Lielo apli un Franču dārzu;
• Bauskas pils - visa kompleksa apmeklēšana - pieaugušajiem 5 €, studentiem, skolniekiem 2,5 €;
• Dabiskās kosmētikas GUSTO ražošanas ekskursija - 3 € / pers .;

Papildus informacija:

Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 19-07-2020 8:00
Ceļojuma beigu datums 19-07-2020 21:00
Reģistrēts 54
Pieejamās vietas 1
Individuālā cena 28.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.