Viņus vieno Rozes... Rundāles pils parks, vēži pusdienās un XXI Vasaras Villas Haima Frenkeļa Festivāla atklāšana!

Viņus vieno Rozes... Rundāles pils parks, vēži pusdienās un XXI Vasaras Villas Haima Frenkeļa Festivāla atklāšana!

Autobusa tūre pa Latviju un Lietuvu, izbraucot no Rīgas

 10:20 - tikšanās pieturā.

   10:30 - izbraukšana no Rīgas.

  Dosimies uz Rundāles pils parku - uz rožu ziedēšanu! Rundāles pils Rožu dārzs izveidots viena hektāra platībā abpus dekoratīvajam partera abpusēji, aizpildot arhitekta Frančesko Rastrelli projektētās platības.

  18. gadsimtā tās netika stādītas, jo Kurzemes hercogu dārzu rotāja tikai rozes podos. Šodienas rozes laukā ir sakārtotas pēc krāsām: rietumu pusē baltas, rozā un sarkanas, austrumu pusē dzeltenas, oranžas un bāli pasteļkrāsas rozes.

  52 rožu apļi ir veltīti atsevišķiem selekcionāriem vai valstīm – tās ir šķirnes, ko radījuši 72 selekcionāri no 17 valstīm. Seši tīrumi dārza tālākajās daļās atvēlēti vēsturiskajām rozēm, kas zināmas Kurzemes hercoga Bīrona un Rundāles pils saimnieku grāfu Zubovu un Šuvalovu laikos. Brīvais laiks Dārzā, lai apbrīnotu rozes.

 

    Tālāk programmā ieturam gardas pusdienas lietuviešu restorānā “S Baras”. Atrodas gleznainā parka teritorijā, blakus Šalduves pilskalnam, Šauļos. Mājīgā atmosfērā šefpavārs piedāvās Jums greznus ēdienus. Mēs esam sagatavojuši mums vairākus variantus (lūdzu rakstiet uz mūsu e-pasta adresi - visi varianti jāpasūta iepriekš):

1. variants: Sēņu zupa / baravikas, karsti kūpināts speķis, dārzeņi, vistas buljons, krējums /

2. variants: Pankūkas ar biezpienu / Skābā krējuma un ogu biezeņa mērce /

3. variants: Lauku stila kūpināta cūkgaļa / sautēti skābēti kāposti, vārīti cepti kartupeļi, marinēts gurķis, mārrutku majonēzes mērce /

4. variants: Svaigi vārīti vēži / pikanta saldskābā mērce, tomātu mērce /

5. variants: Cepts sams / sams fileja, kartupeļu biezeni, cepti dārzeņi /

6. variants: Vīnā marinēta cūkgaļas kakliņš / fritēti dārzeņi, cepti kartupeļu daiviņas, mērce /

7. variants: Ābolu pīrāgs

   Skaisto rožu tēmu turpināsim - šoreiz Šauļu botāniskajā dārzā. Šeit 2020. gadā tika izveidota īpašu rožu kolekcija, kas papildināta ar tādām smaržīgām rozēm kā “Kazanlik”, “Old Hall”, “Indigo”, “Conditorum”, “Musquée sans Soucis”, “Sidonie”, “Munstead Wood” , "Majors", "The Generous Gardener", "The Alnwick Rose", "Shailer's White Moss" un citi. Pavadot laiku šajā telpā, mums būs iespēja izbaudīt bagātīgās rožu smaržas. Šī reprezentatīvā kolekcija sastāv no ekskluzīvām angļu rožu šķirnēm, kuras izaudzējis slavenais selekcionārs Deivids Ostins un citi. 2022. gadā kolekcija tika papildināta ar lielāku rožu klāstu - Raimonda Janoņa ģimene devusi savu ieguldījumu šajā kolekcijā, dāvinot aptuveni 200 rožu. Brīvais laiks Botāniskajā dārzā, lai baudīt rozes.

 Arī mūsu pēdējā apskates objektā - Haima Frenkeļa villas parkā, - mūs sagaida rozes.

 Haima Frenkeļa villa ar parku un strūklaku, kas to rotā, ir ekskluzīva priekš Šauļiem. Tā ir unikāla, jo ir viena no retajām Art Nouveau (jūgendstila) ēkām Lietuvā, kuras fasādēs savijas dažādu stilu elementi, ar saglabātu koka apdari un dekoratīvo apmetumu. Šeit apmeklētājiem atvērts moderna stila parks, kurā 2018. gadā Lietuvas valstiskuma atjaunošanas simtgadē tika iestādīti tūkstošiem rožu.

 Šovakar šeit ir Svētki - Haima Frenkeļa Villas XXI Vasaras Festivāla atklāšana! Par godu parkā notiks Lietuvas karaļa Mindauga kronēšanas koncerts. Svētku koncertā piedalīsies: elektroniskās mūzikas rokgrupa “Royce” un Klaipēdas kamerorķestris. Ieeja koncertā bez maksas :) Brīvais laiks parkā Festivāla atklāšanā.

 

 Vakarā atgriešanās Rīgā.

 Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfers ar tūristu klases autobusu - 1 sēdvieta;
 • grupas vadītāja pakalpjumi.

 Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • papildizdevumi;
 • izdevumi ēdināšanai, ieejas biļetes, suvenīri un citi personīgie izdevumi.

Papildizdevumi saskaņā ar Jūsu vēlmēm:

 • Rundāles pils Franču dārzs: pieaugušajiem - 6.00 €; / skolēniem, studentiem (uzrādot attiecīgo apliecību) - 3.00 €; / 1. un 2. grupas invalīdiem (uzrādot attiecīgo apliecību) - bez maksas;
 • Šauļu botāniskais dārzs - 3,00 €/ pers.;
 • Pusdienas mūsu grupai (lūgums rakstīt uz mūsu ē-pastu - visus variantus nepieciešams pasūtīt iepriekš):
  • 1. variants: Sēņu zupa / baravikas, karsti kūpināts speķis, dārzeņi, vistas buljons, krējums / - 7.00 €:
  • 2. variants: Pankūkas ar biezpienu / Skābā krējuma un ogu biezeņa mērce / - 8.50 €;
  • 3. variants: Lauku stila kūpināta cūkgaļa / sautēti skābēti kāposti, vārīti cepti kartupeļi, marinēts gurķis, mārrutku majonēzes mērce / - 16.00 €;
  • 4. variants: Svaigi vārīti vēži / pikanta saldskābā mērce, tomātu mērce / - 13.00 €;
  • 5. variants: Cepts sams / sams fileja, kartupeļu biezeni, cepti dārzeņi /- 19.00 €;
  • 6. variants: Vīnā marinēta cūkgaļas kakliņš / fritēti dārzeņi, cepti kartupeļu daiviņas, mērce / - 15.00 €;
  • 7. variants: Ābolu pīrāgs - 6.50 €.

Papildinformācija par ceļojumu:

  • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
  • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
  • Ekskursija krievu valodā.
  • Grupas vadītājs – Aleksandrs

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 06-07-2024 10:30
Ceļojuma beigu datums 06-07-2024 22:30
Reģistrēts 24
Pieejamās vietas 24
Sākotnējā cena 40.00 €
Agrās rezervēšanas cena 27.00 € (Līdz datumam 17-06-2024 23:59)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.