Vīnogu draugu saiets Dvietē un mājas absints

  

Brīvdienu, autobusu ceļojums pa Latviju (Sēlija), izbraukšana no Rīgas  

 
 
 
 
 
 
 
 7:50 – pulcēšanās pieturā.
 8:00 – izbraukšana no Rīgas.

  Dodamies uz seno Sēlijas kultūrvēsturisko novadu!
  Vispirms ceļš vedīs uz Ilūkstes novadu, kur Dvietes pagastā atrodas latviešu selekcionāra, biologa, dārznieka un novadpētnieka Paula Sukatnieka māja – muzejs „Apsītes”. Viņš izveidojis jaunas vīnogu, meloņu, ērkšķogu un rožu šķirnes. Tieši viņš selekcionējis slavenās ziemcietīgās vīnogu šķirnes „Zilga” un „Dvietes zilā”, kuras tiek audzētas vistālāk uz ziemeļiem izveidotajā vīna kalnā zem atklātas debess, kurš ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā - Sabilē. Šis dabas objekts iekļauts arī valsts nozīmes pieminekļu sarakstā.

  Par godu Paula Sukatnieka 105. dzimšanas dienai viņa mājas – muzeja pagalmā pulcēsies vīndari un vīna cienītāji, notiks tirdziņš ar vīnu un uzkodām pie vīna, sarunas par vīnu un vīnogām, kā arī muzikālie priekšnesumi. Brīvais laiks svētku pasākumā.

 
  Turpinājumā mēs apmeklēsim lauku sētu „Vidzemnieki” – šī saimniecība vienlaikus ir arī mini zooloģiskais dārzs, kurā var sastapt alpakas, pāvus, strausus, fazānus, kā arī citus dzīvniekus, ar kuriem mums būs iespēja iepazīties. Ekskursija saimnieces pavadībā.

 
 
 
 
 
 
 
 
  Mūsu nākamā pietura – Bebrenes pagasts, kurā atrodas saglabājies grāfu Plāteru – Zībergu muižas komplekss. Ekskursija vietējā gida pavadībā, kuras laikā apmeklēsim parku, katoļu baznīcu, bijušās muižas kungu māju, nokāpsim arī pagrabos. Mākslas vēsturnieki īpaši izceļ Sv. Jāņa Kristītāja baznīcu, kas celta ampīra stilā.
 
  Šeit būs arī pusdienu pauze (ja to vēlaties – jāpasūta iepriekš mūsu birojā).
 
 
 
 
 
  Un ceļojuma noslēgumā apciemosim Pļavas muzeju „Kaldabruņa”, kuru vada biedrība „Ūdenszīmes”. Muzeja ābeļdārzā jau 12. reizi izstādīta salmu skulptūru izstāde! Biedrības galvenais uzdevums ir dabas aizsardzība, bet biedri vienmēr cenšas viesus iepriecināt ar kaut ko eksotisku – arī jums būs iespēja ar to saskarties! Papildus ekskursijai pa muzeju jums tiks piedāvāta mājās darināta absinta degustācija! (jāpasūta iepriekš mūsu birojā).

   Vakarā atgriešanās Rīgā.

    Ceļojuma cenā iekļauti:
 Transporta pakalpojumi;
 Grupu pavadošā gida pakalpojumi.

 
  Iespējamās papildus izmaksas:

  Lauku saimniecība/mini zoodārzs „Vidzemnieki” – ziedojums 1.00 EUR;
  Grāfu Plāteru – Zībergu muižas komplekss Bebrenē (ieeja + ekskursija): pieaugušajiem - 2.00 EUR; / skolēniem, pensionāriem, invalīdiem (2.un 3.grupa) - 1.50 EUR; / invalīdiem (1. grupa), bāreņiem - bezmaksas;
  Pļavas muzejs "Kaldabruņa" (ieeja + ekskursija) - 2.00 EUR;
  Mājas absinta degustācija "Kaldabruņa" - 3.00 EUR (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

  "Vīnogu draugu saiets Dvietē" – ieeja bez maksas!
  Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 24-08-2019 8:00
Ceļojuma beigu datums 24-08-2019 21:30
Reģistrēts 0
Pieejamās vietas 46
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.