Tai nu jau apritējis 701 gads! Viļņa sazvērestību teorijā starp raganām un iluminātiem + SPA un Gaismas festivāls

Tai nu jau apritējis 701 gads! Viļņa sazvērestību teorijā starp raganām un iluminātiem + SPA un Gaismas festivāls

Ģimenes brīvdienu ceļojums ar autobusu no Rīgas uz Viļņu, uz Lietuvu

 

 

   

 7:20 – pulcēšanās pieturvietā.

 7:30 – izbraukšana no Rīgas.

 1. diena

     Izbraukšana no Rīgas pl. 7:30. Ierašanās Viļņā. Un tā, dodamies uz galvaspilsētas sirdi – Vecpilsētu, uz vienu no jaunākajām Viļņas kultūras vietām, vienu no Lietuvas Nacionālā muzeja filiālēm – izstāžu telpu un muzeju “Vēstures nams”, kurā mums ieplānota ekskursija vietēja gida vadībā. 2021. gadā atklātais Vēstures nams” – tā ir vide, kurā vēsture skatītājam atklājas ne kā fiksēta pagātne, bet gan kā realitāte, kuru radām un veidojam mēs visi. Šeit piedāvā parunāt par vēstures daudzskaitlīgajām koncepcijām un dažādiem skatu punktiem. Un mēs uz šejieni braucam ne vienkārši tā :) Parunāsim un izpētīsim ļoti interesantus faktus un delikātas tēmas.

     Mēs dodamies turp uz īpašu notikumu – šeit izstādīta unikāla starptautiskā ekspozīcija “Gribat ticat, gribat nē: sazvērestības teorijas”! Starptautiskā izstāde “Ticēt vai nē: sazvērestības teorijas” paver priekškaru uz intriģējošo sazvērestības teoriju pasauli, kurā robeža starp realitāti un izdomu tik bieži kļūst netverama, un tajā pat laikā piedāvā pavērties atpakaļ un aizdomāties, kad un kādos apstākļos veidojušās šīs teorijas un kā tās varēja izplatīties. Kādas tik tēmas šeit nav skartas!!! Viduslaiku inkvizīcija un raganu prāvas, brīvmūrnieki / masoni / ilumināti, prezidenta Kenedija slepkavība – visas šīs tēmas (un vēl daudzas citas!) tiek iztirzātas pavisam ne attālināti, bet gan pavisam tuvu mums, piemēram, Covid-19 pandēmijas un klimata izmaiņu gaismā. Ekskursija izstādē vietējā gida vadībā (jāpiesakās savlaicīgi mūsu birojā).

 

            Jā, tā ir Viļņas Vecpilsēta, kurā jums ieplānots brīvais laiks, jums būs iespēja izpētīt pilsētas skaistākās vietas, apmeklēt kādu jūs ieinteresējušo muzeju vai kādu no Lietuvas galvaspilsētas slavenajām baznīcām, sātīgi ieturēt maltīti kāda no kafejnīcām, pastaigāties pa pilsētu, atpūsties un baudīt Gaismas festivālu

           

            Jā, mūsu šīsdienas skaistule – Viļņas pilsēta –par godu savai 701. dzimšanas dienai saviem viesiem un tūristiem dāvā vēl vienu pārsteigumu – Gaismas festivālu 2024!!! Tā norises vieta ir tieši pilsētas vēsturiskais centrs - Vecpilsēta, kur īpaši izstrādā maršrutā mūs šovakar priecēs digitālajos mākslas darbos pārvērstās Viļņas ielas un skvēri. Skatītājiem būs iespēja ne tikai vērot, bet arī radīt – lielākais vairums instalāciju iecerēts interaktīvs, kas ļaus arī viesiem spēlēties ar daudzkrāsainajām gaismām un atklāt to jaunās formas. Katru gadu šo tradicionālo festivālu apmeklē tūkstoši skatītāju, taču, katru reizi pastāvīgi mainīgās instalācijas, radošie risinājumi un mūsdienīgās tehnoloģijas atkal un atkal pārsteidz pat visizsmalcinātākos apmeklētājus. Gaismas instalācijas, izgaismotās ēku fasādes, modernā digitālā māksla un visneiedomājamākie dizaineru gaismas risinājumi. Ar ko Viļņa mūs pārsteigs? To mēs uzzināsim tieši šodien. Tieši šeit. Tieši tagad! 

           Bet nu pienācis laiks relaksācijai viesnīcā. Transfērs uz viesnīcu, atpūta baseinā, saunā, tvaika pirtī, džakuzī un vienkārši atpūta! Šeit jums ir iespēja atslābināties hidromasāžas vannā, izbaudīt dažus nesteidzīgus lokus 18 metrus garajā baseinā, kā arī baudīt detoksikācijas procesu tvaika pirtī un saunā – mēs esam pārliecināti, ka ūdens atjaunojošais spēks dara brīnumus pat ar vissaspringtākajiem cilvēkiem, nomierina prātu un ķermeni, lai atslābinātos un tādejādi atsvaidzinātos un atjaunotu spēkus. Baseinu un saunu darba laiks: VI-VII 8:00 – 22:00.

           Kā arī jāpiebilst, ka mūsu viesnīcā atrodams teicams restorāns ar patīkamu interjēru, labu apkalpošanu un rosinošu ēdienkart. Ēdieni te ir interesanti un garšīgi – gardēži būs iepriecināti  Par to jau iepriekšējā gadā varējām pārliecināties, baudot lūk šīs (foto zemāk) garšā burvīgās un maigās jūras ķemmītes... Magnifique =^_^=

 

2. diena

            Brokastis viesnīcā un rīta SPA – atpūta (atgādinām, baseini un saunas šajā dienā atvērti no pl. 8:00). 12:00 – SPA – atpūtas pagarināšanai vēlākais maksimāli iespējamais numuru atbrīvošanas laiks un izbraukšana no viesnīcas.

           Un dodamies uz Lietuvas galvaspilsētas Vecpilsētu! Draugi, atgādinām, katra mēneša pēdējā svētdienā Lietuvas Kultūras ministrijai pakļautie muzeji un galerijas, savas durvis apmeklētājiem ver bez maksas! Ja jums kādreiz ir bijis pārsteigums priecāties par Luvras bezmaksas apmeklējumu svētdienā, tad šoreiz jums ir iespēja saņemt tieši tādu pat dāvanu – dažādu vietu bezmaksas apmeklējums Viļņā mēneša pēdējā svētdienā, tai skaitā: Gedimina pils tornis, Lietuvas Lielkņazistes valdnieku pils, Kazisa Varņalisa māja – muzejs, Nacionālā mākslas galerija, Lietuvas teātra, mūzikas un kino muzejs, Radzivilu pils, Viļņas gleznu galerija, kā arī vēl daudzi citi. Izbaudiet dvēseli bagātinošus piedzīvojumus!

  

           Mūsu piedāvājumā šogad (atgādinām, ka gan 2022. gada, gan 2023. gada ceļojumos katru reizi mums bija kādi jauni apmeklējuma objekti) protams būs Hodkeviču pilī izvietotās Viļņas gleznu galerijas apmeklējums. Kādēļ protams? Tādēļ, cienījamās dāmas un godātie kungi, ka tieši tur atvērta eksponātu bagātībā un mākslinieciskajā vērtībā nepārspējama izstāde "Svešinieks, kurš kļuvis par savējo: Viļņas mākslas daudzšķautnainā seja". Šajā izstādē Viļņa iepazīstama kā pilsēta, kura sniegusi mājvietu talantīgiem māksliniekiem un arhitektiem no visas Eiropas daudzu gadsimtu garumā. Šeit skatāmi vairāk nekā 130 eksponāti, kuri skatītāju izvedīs pa Viļņu periodā no 16. gadsimta līdz 19. gadsimta pirmajai pusei, iepazīstinot ar šeit strādājušo ārzemnieku vārdiem un viņu ieguldījumu pilsētas kultūrā. Emigranti no Itālijas, Šveices, Francijas, Vācijas, Polijas, Nīderlandes un citām zemēm dažādos periodos devuši savu ieguldījumu Lietuvas kultūras vizuālajai izveidei, taču Viļņā saikne starp vietējām un citzemju idejām un pieredzi bijusi jo īpaši unikāla un spilgta.

            Mēs redzēsim gan skulptūras, gan gleznas, gan greznus dievkalpojumu inventāra priekšmetus no baznīcām, gan juvelierizstrādājumus un zīmogus. Milzīgs Eiropas ietekmes kultūrslānis Viļņā! Kā, piemēram, fotogrāfijā zemāk skatāmās, divas 18. gadsimta pirmās puses Eiropas meistaru darinātās skulptūras – Svētais Jans Nepomuks un Svētā Agate (foto zemāk).

            Brīvais laiks Viļņā jauniem iespaidiem, garšām un sajūtām! Kā jums jau droši vien zināms no dažādiem masu mēdijiem, pēdējā laikā Viļņa kļuvusi par vienu no Eiropas kulta galvaspilsētām un šeit atrodams daudzveidīgs atpūtas un izklaides piedāvājums – gan gastronomiskais, gan kultūras. Dažādu gardēžu iecienītu vietu te ir atliku likām, sākot ar restorāniem, tavernām, un turpinot ar kafejnīcām, konditorejām un bāriem. Kuru no tiem apmeklēt izvēlēsieties Jūs? ;)

            Vakarā atgriežamies Rīgā.

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfērs ar tūristu klases autobusu;
 • grupas vadītāja pakalpojumi;
 • 1 nakts 2-vietīgā numuriņā ar brokastīm viesnīcā Vilnius Grand Resort 4*; - neierobežots "Aqua pool" kompleksa apmeklējums tā darba laikā: džakuzī, sauna, baseins, bērnu baseins, tvaika pirts.

Papildizdevumi:

 • piemaksa par papildvietu autobusā: pēc pieprasījuma;
 • piemaksa par 1-vietīgo izmitināšanu viesnīcā: 34,00 € (piemaksa ir obligāta gadījumā, ja Jūs ceļojat viens un grupā, kopā ar kuru ceļojat, nav citas tā paša dzimuma personas kopīgai izmitināšanai);
 • Izstāžu telpa un muzejs "Vēstures nams" (ieejas biļete + tematiskā ekskursija izstādē vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 8.00 €; / skolēniem (uzrādot apliecību), studentiem (uzrādot apliecību), pensionāriem (uzrādot apliecību), invalīdiem (uzrādot apliecību) - 5.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā), (minimālais dalībnieku skaits grupā 20 personas)
 • Viļņas gleznu galerija: mēneša pēdējā svētdienā apmeklējums bez maksas.

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un atgriešanās laikam, un pirms reģistrēšanās pārdomāt, kā un ar kādu transportu nokļūsiet vajadzīgajā vietā, lai būtu laikā!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Gids - Aleksandrs.

      Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 27-01-2024 7:30
Ceļojuma beigu datums 28-01-2024 21:30
Reģistrēts 50
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 150.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.