Vidzemes vidienes dārgumi un svaigas berzu sulas

Ģimenes brīvdienu autobusu ceļojums pa Latviju (Vidzeme), izbraukšana no Rīgas 

 7:50 – tikšanās pieturā.
 8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
 
 
 
 

 Ierašanās Raunā.

 Pirmkārt apmeklēsiet ražošanu SIA "Siera un makaronu ražotne". Ceriņu ģimenes uzņēmums "Siera ražotne" ir vienīgā vieta Baltijā, kurā top Zaļais siers ar pašu dārzā audzētu sierāboliņu. Mēs labprāt iepazīstināsim ar ražotni un cienāsim ar trim beramo sieru veidiem - Zaļo sieru, sieru ar garšaugiem un sieru Ķiplociņš, kā arī veselīgo gī sviestu un pikanto knapsieriņu. Pirmsākumos mūsu ražotnē tapa tikai divi produkti - Zaļais siers un Zelta (zināms kā gī) sviests, bet šobrīd piedāvājumā ir jau 23 iecienīti produkti, to skaitā rīvējamais Zaļais siers, beramais siers Ķiplociņš, beramais siers ar garšaugiem, pikantais knapsieriņš, 14 veidu Mājas makaroni (JAUNUMS - ar halapenjo pipariem un ar spinātiem) un 5 veidu Mājas nūdelītes. Ekskursija un degustācija. Bezmaksas.
 
 
 
 
 Raunas viduslaiku pilsdrupas un skatu tornis. Raunas pils celta 14. gs. otrajā pusē un bija viena no Rīgas arhibīskapa galvenajām uzturēšanās vietām ziemas sezonā - no septembra līdz februārim, kopā tā pārcietusi deviņus uzbrukumus un šobrīd ir vienas no apjomīgākajām un labāk saglabātajām pilsdrupām Latvijā.
 Apmeklētājiem iespējams uzkāpt pils skatu tornī un apksatīt Raunas mazpilsētu no augšаs.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Raunas Staburags. Latvijas mērogā unikāls saldūdens kaļķiežu veidojums Raunas upes senlejā, kurš veidojis pirms 10 tūkstošiem gadu vai agrāk, avota kaļķiem nogulsnējoties un sacietējot augsnes virskārtā. Tas ir ap 3,5 m augsts un 17 m plats. Kopā ar nogāzi Staburags veido gleznainu ainavu un atgādina savdabīgu ūdenskritumu. Kopš 1966. gada, kad tika appludināts Daugavas Staburags, tas ir Latvijā vienīgais šāda veida dabas piemineklis.
 
 
 
 
 
 
 
 
 Zemnieku saimniecība "Mazvieķi". “Mazvieķi” atrodas Vidzemes augstienē, kur pauguri mijas ar ieplakām, augsnes auglība zema un mazo lauciņu apstrāde dārga un sarežģīta. Saimniecība atrodas Vieķu pilskalnā, nodarbojas ar aitu audzēšanu un dārzkopību. Piedāvā ekskursijas pa saimniecību, vilnas un aitādu izstrādājumus un jēra zupas baudīšanu brīvā dabā. Arī ciemiņus vedina uzkāpt savā “Mazvieķu” māju pakalnā – lai bauda Zosēnu ainavu.
 
 
 
 
 
 
 
 
  Pēc degustācijas dosimies uz Rankas muižu. Rankas muižas teritorijā atrodas 10 ha plašs parks, 3 dīķi (Romantiskais, Ainavu un Panorāmas dīķis), kurus visas vasaras garumā izdaiļo ūdensrozes. Īpaša uzmanība pievērsta ēku rekonstrukcijai. Uz doto brīdi ir atjaunotas trīs Rankas muižas ēkas - klēts, stallis un Jaunā pils. Klēts tapusi par bibliotēku ar 4300 grāmatām un 2 klavierēm, kuru var izmantot arī kā viesību zāli 30-40 personām, izstāžu zāli (gleznu galeriju), kurā apskatāmas Daces Saulītes, Aijas Bāliņas, Sarmītes Caunes, Edgara Mucenieka un Andra Vītola gleznas, kuras iespējams arī iegādāties, un antīko Tālāk Tālāk mūsu ceļš vedīs uzTālāk mūsu ceļš vedīs uz Smiltene.mūsu ceļš vedīs uz Smiltene.priekšmetu un Mercedes Benz automašīnu izstādi.

Jaunajā pilī ir iesvētīta Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas Katoļu Kapela, kura ir bagāta ar gleznojumiem un kurā vienu reizi mēnesī notiek Sv. Mise.

 

 

 

  Ekskursijas noslēgumā - dzirkstošo bērzu sulu “Birzī” ražotne. BIRZĪ produkcijas degustācija un ekskursija dzirkstošo bērzu sulu ražotnē.

 Labanovsku ģimenē jau sen dzer bērzu sulas. Garšīgas ir svaigas, taču, lai tās saglabātu ilgstoši atspirdzinošas un vērtīgas, daudzu gadu laikā ir izstrādātas jaunas receptes. Atsakoties no tradicionālajām garšvielām, dzērienam pievienoja piparmētras, kas sulu padarīja atspirdzinošu, ilgstoši svaigu ar patīkamu aromātu. SIA Kainaiži sulu ražošanu uzsāka 2010. gadā. Nosaukums BIRZĪ dots tāpēc, ka tas mums asociējas ar latvisko tradīciju, ar svaigumu un veselību, ko saņemsit, dzerot mūsu sulas. Ir plašas ražošanas telpas ar pagrabu, kur tiek izgatavotas un glabātas dzirkstošās bērzu sulas. Viena telpa ir paredzēta arī apmeklētājiem, kuriem labprāt stāstīsim par ražošanas procesu (video projekcijas, bildes – materiāli no pavasara tecināšanas), dosim nogaršot bērzu sulas no svaigām līdz dzirkstošām ar dažādām garšām. Šobrīd ražojam 5 garšas – ar piparmētru, ar upeņu pumpuru, ar citronu, ar apelsīnu, ar karkadē un krustnagliņas garšu. Tāpat arī būs iespēja nogaršot unikālo bērzu sulas sīrupu, kura iegūšana ir ilgstošs un ietilpīgs process. Degustējot Birzī produkciju, tiks piedāvāti arī kādi latviski našķi uzkodai. Birzī produkcija ir bioloģiski sertificēta. Visu Birzī produkciju būs iespējams iegādāties līdzi ņemšanai.

 Vakarā atgriešanās Rīgā.

 

 

 

 Cenā iekļauts:

 transporta pakalpojumi brauciena laikā (komfortablā autobusā);
 ceļu nodokļi;
 grupas vadītāja pakalpojumi.

  Cenā nav iekļauts:

  Rankas muiža (ieejas biļete + ekskursija): 5.00 ;
  Zemnieku saimniecība "Mazvieķi" (ekskursija + degustācija - tēja/kafija un jēra gaļas zupa): 5.00 ;
  dzirkstošo bērzu sulu ražotne “Birzī” (ekskursija + degustācija): 5.00 .
  
  Papildus informacija:
 Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 04-05-2021 8:00
Ceļojuma beigu datums 04-05-2021 21:00
Reģistrēts 15
Pieejamās vietas 33
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.