Vēju pilsētas brutāls mantojums

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.
 
7:00 izbraukšana no Rīgas. Ierašanās Liepājā.
Vispirms dosimies uz šo īpašo vietu – Karostu.
Ar cietokšņa un kanāla, kurš atdalīja kara pilsētu no pārējās Liepājas, izbūvi laikā no 1893. līdz 1906. gadam tika realizēta grandioza kompleksa celtniecība. Liepājas jūras flotes bāzē tika paredzēts izvietot 140 kara kuģus un 30 zemūdenes.

Kara cietums, vai virssardzes nams. Ēka izmantota kā disciplinārsodu izciešanas vieta militārpersonām. Jau no pašiem sākumiem tā bijusi diezgan drūma vieta, te lūzuši cilvēku likteņi, apspiests cilvēku brīvais gars. Mainoties varām mainījušies arī ieslodzītie, starp kuriem bijuši gan revolucionāri, gan matroži un cara armijas jaunākie oficieri, gan vācu Vermahta dezertieri, gan Staļina laiku tautas ienaidnieki, gan padomju, gan Latvijas armijas karavīri, gan vēl citi nepaklausīgie. Pēdējie ieslodzītie atstājuši savus uzrakstus uz kameru sienām vēl salīdzinoši nesen – 1997. gadā. Virssardzes ēkā ik pa laikam vērojamas vairākas neizskaidrojamas parādības – pēkšņi dzirdami kaut kādi soļi, pašas izskrūvējas elektriskās lampiņas, ne no šā, ne no tā atveras aizslēgtu kameru durvis… Bet visbaisāk ir tad, kad cietuma koridoros parādās spoki, šīs parādības šokējušas ne vienu vien apmeklētāju!

Ekskursijas laikā apmeklēsim Karostas cietumu, kurš faktiski kopš cara laikiem nav mainījies, iepazīsim Karostas vēsturi, kā arī uzzināsim par interesantiem notikumiem virssardzes ikdienā, apskatīsim ieslodzīto kameras un karceri, izpētīsim Karostas muzeja ekspozīciju, kura stāsta par Otro pasaules karu, Padomju laikiem un Atmodas laikiem Liepājā.
 
Ziemeļu mols tiek uzskatīts par visgarāko molu Latvijā un ir svarīga Liepājas jūras cietokšņa un militārās ostas kompleksa sastāvdaļa. Mūsdienās mols ir pilsētnieku iemīļota vieta pastaigām vērojot saulrietus, kā arī makšķerēšanai jūrā, bet vētras laikā te var vērot, kā bangojošie viļņi salūzt uz akmeņiem. Arī mēs dosimies pastaigā pa šo molu.

Ziemeļu forti – Liepājas (Libavas) cietokšņa daļa. Sv. Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāli – visaugstāko kupolu būvi Baltijā – Karostas vizuālo un garīgo dominanti. Gan dievnama pamatakmens ielikšanas svinīgajā ceremonijā, gan dievnama iesvētīšanas ceremonijā piedalījies Krievijas cars Nikolajs II ar savu ģimeni un galminiekiem.
 
Ierodamies Liepājas centrā. Neliela autobusa ekskursija.
 
Iekļauts cenā:
Transporta pakalpojumi;
Pavadoša gida pakalpojumi.
 
Papildu izdevumi:
Ekskursija Karostas (grupai min. 20 pers.) - 3 € ;
Ekskursija pa cietumu - 6 €; /  pieaugušajiem, skolēniem - 3 €;

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 31-07-2021 7:00
Ceļojuma beigu datums 31-07-2021 22:00
Reģistrēts 33
Pieejamās vietas 12
Individuālā cena 37.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.