Vaide - vasaras ceļš kāpās un laivās uz Kolkas bāku!

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Kurzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

 

   7:50 – pulcēšanās pieturā.

   8:00 - izbraukšana no Rīgas.

   Draugi, mēs sākam savu ceļojumu uz Kolkas ragu un Irbes jūras šaurumu! Bet šim nolūkam mums ir jāuzkrāj spēks un labs noskaņojums. Šim nolūkam piestāsim mazajā zvejnieku ciematā Bērzciemā, jo šeit, starp jūru un šoseju, atrodas gandrīz vienīgā siera ražotne jūras krastā "Kundziņ' siers". Viesmīlīgā saimniece iepazīstinās ar savu siera gatavošanas tehniku, jo viņas sieri jau ir kļuvuši slaveni Kurzemē, tāpēc mūs sagaida garda degustācija (tiek pasūtīta iepriekš birojā). Sieri šeit tiek gatavoti no nepasterizēta, olbaltumvielām bagāta govs piena, ko saimnieki pasūta no zemniekiem. Garšvielas tiek izvēlētas katram siera veidam individuāli, lai radītu nepieciešamo garšas buķeti, un katrs siera ritulis ir roku darbs. Un degustācija mums tiek piedāvāta divos variantos. Pirmais variants: izmēģinām trīs veidu sierus, starp kuriem būs arī firmas siers, kas ir saimniecības "vizītkarte" un kuru pati saimniece dēvē par "Īsto garšas baudījumu" - kūpināts siers ar ķiploku. Izmēģināsim arī svaigo sieru ar sēkliņām. Trešo siera veidu saimniece nolēma atstāt kā pārsteigumu :) Būs arī viegla uzkoda. Otrais variants: visam iepriekšminētajam klāt nākt arī glāze mājās gatavota vīna. Iespēja iegādāties preces.

    Un te nu jau esam Slīteres nacionālā parka teritorijā! Un tagad - uz Kolkas ragu!

     Kolka ir attālākais Kurzemes pussalas ziemeļu punkts, bet Kolkas rags ir visizteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē. Šajā vietā var vērot divu jūru viļņus - atklātās Baltijas jūras un Rīgas jūras līča. Rags zemūdens sēkļa formā iesniedzas jūrā 6 km garumā, tā galā uz mākslīgās salas ir uzbūvēta Kolkas bāka. Iepriekšējos braucienos apbrīnojām to no pludmales, bet šoreiz pienācis laiks apmeklēt šo salu un apskatīt slaveno bāku tuvumā! Lai to izdarītu, dodamies ūdenstūrē ar motorlaivām! (iepriekš jāpasūta birojā). Vietējie zvejnieki sniedz unikālu iespēju – apmeklēt vietas, kur tūristi ļoti reti sper kāju. Mēs noteikti izmantosim šo iespēju! Iedomājieties tikai - no jūras puses redzēt Kurzemes piekrasti, leģendāro Kolkas ragu... Kas var būt skaistāks?!? Mums jau ir bijusi iespēja braukt ar zvejas laivām 2020. un 2021. gadā. Ir pienācis laiks gūt jaunas sajūtas!

      Nu esam apskatījuši bāku un Slīteres nacionālā parka piekrastes plašumus. Tagad ir pienācis laiks doties pārgājienā pa gājēju pāreju Lībiešu piekrastes kāpās. Tāpēc mūsu ceļš vedīs uz Vaides zvejniekciemu - lai gan tas pastāv jau kopš 16. gadsimta beigām, tas joprojām ir viens no mazākajiem: šeit ir tikai 15 iekšpagalmi, un tikai daži no tiem ir pastāvīgi apdzīvoti. Jo interesantāka šī vieta mums ir! Dundagas novada Tūrisma informācijas centrs šo gājēju taku pieskaita pie vidēji vieglas pakāpes. Bet kā jutīsimies mēs? Pārgājieni svaigā gaisā ir ļoti labvēlīgi organismam, tāpēc dodamies ceļā! Mūsu maršrutā būs gan pludmale un pelēkās kāpas, gan vecais zvejnieku miests, gan ceļš gar Vecročupes upi. Tīra, neskarta daba vienā no skaistākajiem Latvijas nacionālajiem parkiem.

      Nākamais mūsu programmā ir viesošanās vēl vienā lībiešu zvejnieku ciemā Pitragā, kur mūs sagaidīs viesmīlīgais saimnieks Andris. Viņš mums novadīs ekskursiju - parādīs savu tieši šim reģionam raksturīgo seno lībiešu sētu kolekciju, pastāstīs par zivju kūpināšanu, mēs apskatīsim kūpināšanas krāsni un nogaršosim vietējā loma zivis (tiek pasūtīta iepriekš birojā). Viņš pasūta zivis no vietējiem zvejniekiem, savukārt, Andris pats ir kūpināšanas meistars, jo ar to nodarbojas jau gandrīz 30 gadus! Zemnieku kūpinātavā plekstes un vimbas tiek pārvērstas vidēji kūpinātos gardumos. Delikatese – tas ir patiesi gardi! Vai arī jums šķiet, ka tikai pēc četru kilometru garas pastaigas starp kāpām pa dabas taku mūsu apetīte būs izaugusi pietiekami? Tāpēc piedāvājam jums divus iespējamos variantus, no kuriem izvēlēties: pirmais - vietējā vidēji kūpināta zivs, bet otrais – klāt pie zivs vēl arī garda, sātīga sēņu zupa, kas vārīta uz dzīvas uguns!

    Šeit, Pitragā, netālu no mūsu pusdienu vietas, atrodas savvaļa smilšu pludmale. Šeit mēs jūrā vēl neesam peldējušies. Tāpēc izdarīsim to šodien! Brīvais laiks atpūtai pludmalē – izbaudīsim vasaru!

    Vakarā atgriežamies Rīgā. 

 Cenā ir iekļauts:

 Transporta pakalpojumi;

 Grupu pavadošā gida pakalpojumi.

 Papildu izdevumi (pēc izvēles):

 Zemnieku sieri "Kundziņ' siers" (viesošanās + saimnieces stāsts + degustācija): 

- 1. variants: trīs veidu siera degustācija + vieglas uzkodas - 5.00 € (tiek pasūtīta iepriekš birojā);

- 2. variants: trīs veidu siera degustācija + vieglas uzkodas + glāze mājas vīna - 6.00 € (tiek pasūtīta iepriekš birojā);

Pusdienas ar stāstu un pavadījumu "Pie Andra Pitragā":  

- 1. variants: vidēji kūpināta bute/vimba no zemnieku kūpinātavas - 7.00 € (tiek pasūtīta iepriekš birojā);

- 2. variants: vidēji kūpināta bute/vimba no zemnieku kūpinātavas + zemnieku zupa ar sēnēm, vārīta katlā uz dzīvas uguns - 11.00 € (tiek pasūtīta iepriekš birojā);

Ūdens ekskursija ar motorlaivām no Kolkas raga līdz Kolkas bākai: 10.00 € (tiek pasūtīta iepriekš birojā). 

 

 Ekskursija notiek krievu valodā.

Gids - Aleksandrs.
 

   Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 23-07-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 23-07-2022 21:00
Reģistrēts 52
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.