Uz kāpu, pilsētu, kurā izšuj ikonas un ar kuģīti uz Mīlestības salu!

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Zemgale, Sēlija, Vidzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

  Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot medicīniskās sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.

   7:50 - pulcēšanās pieturā.

   8:00 - izbraukšana no Rīgas.

    Pirmā pietura mūsu šīsdienas programmā – salīdzinoši jauns dabas objekts, kurš plašākai publikai kļuva pieejams 2020. gada oktobrī.  Tā ir mežu ieskautā Zvirgzdes Baltā kāpa. Viena no visaugstākajām Latvijā tā sauktajām iekšzemes kāpām – tām kāpām, kuras atrodamas mūsu valsts iekšienē, nevis pie jūras krasta līnijas. Tās augstums virs jūras līmeņa sasniedz 32,5 metrus. Valsts uzņēmums “Latvijas valsts meži” šo kāpu īpaši aprīkojuši pastaigu un skaisto ainavu cienītājiem. Gar kāpas malu izveidota dabas taka, kura aizvijas līdz virsotnei pie skatu platformas, no kuras paveras brīnišķīgs skats pāri koku galotnēm uz apkārtējo ainavu. Staigājot pa taku mēs kāpsim augšā – no sākuma punkta 4 metri virs jūras līmeņa līdz jau minētajiem 32,5 metriem. Kāpas vecums tiek lēsts vairāk nekā 13000 gadu!

   Turpinājumā mums ieplānotas pusdienas kopā ar ekskursiju vēsturiskā vietā. Mēs dosimies gandrīz līdz robežai ar Lietuvu, uz vietu, kur atrodas autentiska ēka – Gricgales krogs, kuram nu jau vairāk nekā 190 gadu! Tā ir vienīgā pilnībā saglabājusies 19. gadsimta pirmās puses krogus ēka uz vēsturiskā Rīgas ceļa. Ceļinieku ēdināšanas tradīcijas te ir saglabātas, tādēļ tiksim ne tikai pie ekskursiju ar vietējo gidu pa krogu, bet arī pie kāda ekskluzīva vietējā ēdiena. Ar vēsturiskā un kulinārā mantojuma saglabāšanu šajā novadā nodarbojas vietējā Sēlijas kultūras popularizētāju kluba entuziasti, tādēļ arī šeit piedāvātie ēdieni ir īpaši. Balstoties uz tradicionālo Sēlijas virtuvi, šeit tika izstrādāta īpaša kulinārā recepte, kuru arī mums būs iespēja baudīt – tās būs "Kroga pankūkas" (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā), šādas pankūkas cep tikai šeit un nekur citur Latvijā! Tā ka tradīcijas turpinās – tāpat kā pirms 150 gadiem, krogs dod patvērumu izsalkušiem ceļiniekiem – gan pabaros, gan iepazīstinās ar savu vēsturisko mantojumu.

   Turpinot ceļojumu pa Sēliju, dosimies uz vienu no plašākai publikai mazāk zināmām muižām ar bagātu vēsturi – Lielzalves muižu. Šī muiža savulaik piederējusi vienai no vistitulētākajām un bagātākajām Krievijas impērijas muižnieku ģimenēm – grāfiem Šuvaloviem. Savulaik Kurzemes teritorijā viņiem bijuši plaši zemes īpašumi, pilis un muižas. Grāfi bijuši kaislīgi medību cienītāji. Un, tā kā Lielzalves muiža atrodas vietā, kuru ieskauj ar medījumiem bagāti meži, grāfs Šuvalovs nolēmis šeit iekārtot savu medību rezidenci. Viens no slavenākajiem šīs vietas īpašniekiem bijis grāfs Pjotrs Andrejevičs Šuvalovs – žandarmērijas šefs un Baltijas provinču ģenerālgubernators. Ļoti interesanta personība! Mūsdienās vietējais vēsturnieku klubs cenšas muižu padarīt par populāru kultūras objektu – tieši viņu vadībā dosimies ekskursijā pa šo seno notikumu bagāto vietu.
 
   Nākamā Vieta, kuru apmeklēsim – 2022. gada tūrisma sezonas jaunums! Tā ir privātā mākslinieces Marijas Maļinovskas Izšūto ikonu izstāžu zāle. Izšūt ikonas – tas ir smalks un rūpīgs darbs. Zālē skatāmas 70 izšūtās ikonas – Jēzus Kristus, Jaunava Marija, kristietības svētie, dažādi Bībeles sižeti. Ikona (no grieķu εἰκών – attēls, tēls) – māksliniecisks Svētās Trīsvienības, Jēzus Kristus, Dievmātes, Eņģeļu, svēto, kā arī svētītu notikumu attēlojums saskaņā ar baznīcas ikonogrāfijas kanoniem. Ikona atdala mūsu juteklisko subjektīvo tās vai citas dievišķās realitātes uztveri. Šeit mums būs iespēja pārliecināties, cik tas ir cēls un cītīgs darbs. Ekskursija izstādē kopā ar mākslinieci.

   Bet dienas noslēgumā mums ieplānots īpašs piedzīvojums – vizināšanās ar kuģīti "Baltā Kaza" pa Daugavu. Kapteinis mūsu ūdens pastaigu vadīs pa ļoti ainaviskām vietām kur Daugavas krastos izvietojies Skrīveru dendroloģiskais parks un Karātavu kalns, tā ka mums būs iespēja baudīt skaistos ainaviskos krastus. Ceļā redzēsim arī vietas, pa kurām 1812. gadā virzījusies Napoleona Bonaparta armija, Skrīveru un Jaunjelgavas panorāmas, bet ūdens ceļa galā redzēsim Mīlestības salu. Izklaidējoši- relaksējoša ūdens pastaiga lai izbaudītu ainavu un vietējo dabu.

    Vakarā atgriešanas Rīgā.

    Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 

    Papildizdevumi (saskaņā ar jūsu izvēli):
 Lielzalves muiža (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): ziedojums 2.00 €;
 Gricgales krogs un īpašās vietējās "Kroga pankūkas" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā + pankūkas ar ievārījumu): 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

 Izšūto ikonu izstāžu zāle (ieeja + ekskursija ikonu autores vadībā): ziedojums 2.00 €;

 Kuģītis "Baltā Kaza" (ūdens ekskursija pa Daugavu): 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

 

   Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 14-05-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 14-05-2022 21:00
Reģistrēts 47
Pieejamās vietas 7
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.