Tulpju festivāls, Jonišķu lepnums un Radvilišķu dziedošās strūklakas!

Tulpju festivāls, Jonišķu lepnums un Radvilišķu dziedošās strūklakas!
 

Autobusu, brīvdienu, ekskursijas ceļojums uz Lietuvu no Rīgas

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot medicīniskās sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.
 
    7:50 – pulcēšanās pieturā.

    8:00 – izbraukšana no Rīgas.

   Pirmā mūsu ceļojuma pietura – Jonišķos, kur vietējā gida vadībā dosimies ekskursijā uz atjaunoto sinagogu kompleksu – šīs Lietuvas ziemeļu pilsētas lepnumu. Kompleksā ietilpst «Baltā» vasaras un «Sarkanā» ziemas sinagoga. Pēc restaurācijas darbu pabeigšanas tās kļuvušas par svarīgiem pilsētas kultūras un reprezentācijas centriem. Sarkanā sinagoga izceļas ar atjaunoto unikālo interjeru – griestu dekoriem, sienu gleznojumiem, aron codeha (ivritā – svētā lāde), kurā tika glabāti Toras tīstokļi. Sinagogā iekārtota ekspozīcija «Jonišķu novada ebreju kultūra un vēsture», kura atspoguļo ebreju kopienas vēsturi līdz Otrajam pasaules karam. Savukārt Baltā sinagoga piedāvā ekspozīciju, kura, izmantojot mūsdienu tehniskās iespējas, radoši atspoguļo Jonišķu attīstību un akcentē pilsētas vēstures svarīgākos momentus.

   Turpinājumā dosimies uz Lietuvas tulpju galvaspilsētu – Burbišķu muižas parku, kuru uzskata par vienu no Lietuvas muižu skaistākajiem parkiem! Komplekss nesen tika atjaunots, parks sakārtots un labiekārtots. Ne tikai pie mums Latvijā, bet arī Lietuvā parks romantisma stilā – salīdzinoši reta parādība. Bet parks, kura atjaunošanā roku pielicis ainavu arhitekts – tas vienmēr ir īpašs notikums. Lietuvā tāds parks ir tieši šis – ar 15 saliņām, kuras savieno 11 tiltiņi.

   Taču svarīgākā šīs dienas daļa – ziedošo tulpju svētki. Muižas parkā dažādu šķirņu tulpēm (nu jau vairāk nekā 500 šķirņu!!!) iedalīta īpaša teritorija, tādēļ festivāls tiek rīkots tieši tulpju ziedēšanas laikā. Tas ir kļuvis par vienu no populārākajiem notikumiem Ziemeļlietuvā. Iepriekšējos gados Burbišķus mēdza apmeklēja Lietuvas prezidente Daļa Gribauskaite, kā arī citi augsti viesi, un šīs vizītes viņi plānoja tieši tulpju ziedēšanas laikā. Svētku noskaņojumu papildina gan koncerti, gan bijušajās muižas saimniecības ēkās ierīkotās ekspozīcijas – izstāžu zāles, seno automašīnu kolekcija, tematiskās izstādes, suvenīru stendi. Šeit būs ko darīt, būs ko redzēt (pievērsiet uzmanību melno tulpju šķirnēm – tādām kā piemēram "Paul Scherer"!), būs ko pagaršot, būs ko iegādāties. Brīvais laiks Tulpju festivālā.

  Svētku tirdziņā būs iespēja gardi paēst – cepelīni, desiņas, alus, saldumi, kvass un vēl daudz kas!

  Pēc festivāla apmeklējuma ceļš mūs vedīs uz Radvilišķiem, lai iepazītos ar urbānās arhitektūras objektiem. Tādēļ dosimies uz atjaunoto pilsētas centrālo laukumu, kur izveidota strūklaka, kas dzied, dejo un spēlējas ar krāsainām gaismām. Jā! Radvilišķos ir sava «Muzikālā strūklaka»! Pilsētniekus un viesus tā izklaidē pavasara un vasaras sezonā. Strūklakā ir ieprogrammētas 11 dziesmas: pamatā visiem pazīstamas lietuviešu un aizrobežu mākslinieku dziesmas. Ar katru gadu strūklakas repertuārs paplašinās ar populārām muzikālajām kompozīcijām.

  Bet nu, laiks miniatūrai – tikšanās ar pilsētas simbolu. Ļoti mīlīgs simbols! Mazā lasītāja skulptūriņa «Lasošais bērns» paslēpusies publiskās bibliotēkas iekšpagalmā – tā ir viena no mazākajām skulptūrām ne tikai Radvilišķos, bet visā valstī. Tā simbolizē bezrūpīgo bērnību, kas piepildīta ar prieku raisošiem sīkumiem.

   Radvilišķos mums ieplānota ne tikai strūklaka un skulptūra – bet arī praktiska pietura supermārketa apmeklējumam. Kā jau jūs zināt, Lietuvā visumā cenas ir nedaudz zemākas, tādēļ ir diezgan izdevīgi iepirkties. Kādēļ gan nedoties šopingā? Tad dosimies!

    Vakarā atgriešanās Rīgā.

    Ceļojuma cenā iekļauts:
 Brauciens tūristu klases autobusā;
 Grupas vadītāja pakalpojumi.

    Papildizdevumi:

 Ieejas biļete Burbišķu muižas tulpju festivālā: pieaugušajiem 10.00 € / bērniem - 5.00 €;

 Sinagogu komplekss Jonišķos (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 4.00 € / skolēniem, studentiem, pensionāriem - 2.50 €.

 

    Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 07-05-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 07-05-2022 21:00
Reģistrēts 54
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.