Kur tiekas Mūsa ar Mēmeli... Dārzi, parki, promenādes un Tulpju festivāls 2024!

Kur tiekas Mūsa ar Mēmeli... Dārzi, parki, promenādes un Tulpju festivāls 2024!
Brīvdienu ceļojums uz Lietuvu, uz Tulpju festivālu, izbraukšana no Rīgas
  
 
7:50 - pulcēšanās pieturvietā.
8:00 - izbraukšana no Rīgas. 

 

   Kā jau mums ļoti labi zināms no vēstures, visas izcilās personības mīlējušas pastaigāties un atpūsties skaistās vietās. Piemēram, Francijas karalis Luijs XIV, neskatoties uz visu savu aizņemtību, katru dienu atrada laiku pastaigai svaigā gaisā – dabā, dārzā vai parkā. Sekosim arī mēsvisu laiku izcilo personību piemēram, tādēļ mūsu šīsdienas ceļojums tiek veltīts ziediem, zaļajiem augiem, dārziem un parkiem.

   Pirmais mūsu apskates objekts - Bauskas dabas taka, kura izvietojusies “Bauska” Natura 2000 dabas parka teritorijā. Tās sākuma punkts atrodams Bauskas vecpilsētā, un no tā paveras brīnišķīgs skats uz Bauskas pili. Bet takas takas beigu punkts atrodas vietā, kur sākas Lielupe, kur satiekas Mūsa un Mēmele, vietējie iedzīvotāji šo vietu dēvē par Ķirbaksalu. No Kirbaksalas skatoties gar Mūsas krastu iespējams vērot iespaidīgus dolomīta atsegumus.

   

   Un nupienācis laiks doties uz Lietuvas tulpju galvaspilsētu - Burbišķu muižas parku, kurš tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem muižu parkiem Lietuvā! Komplekss nesen tika atjaunots, parks ir kopts un labiekārtots. Ne tikai pie mums Latvijā, bet arī Lietuvā romantiskā stilā veidots parks ir samērā reta parādība. Bet ainavu arhitektu atjaunotais parks vienmēr ir īpašs notikums. Lietuvā tieši šis it tāds parks - ar 15 saliņām, kuras savieno 11 tiltiņi.

   Tomēr svarīgākā šīs dienas daļa ir ziedošo tulpju svētki. Muižas parkā dažādu šķirņu tulpēm (šobrīd to ir vairāk nekā 500!!!) izdalīta īpaša teritorija, tieši tādēļ arī Festivāls tiek rīkots tieši tulpju ziedēšanas laikā. Šis pasākums ir viens no populārākajiem Ziemeļlietuvā. Iepriekšējos gados Burbišķos viesojusies Lietuvas prezidente Daļa Gribauskite, kā arī citas augsti stāvošas amatpersonas, un viņu vizītes notikušas tieši tulpju ziedēšanas laikā. Svētku noskaņu rada gan koncerti, gan izstādes, kas iekārtotas bijušajās muižas saimniecības ēkās – mākslas izstādes, antīko automašīnu izstāde, tematiskas izstādes un suvenīru kioskiņi. Šeit būs ko darīt un ko redzēt (pievērsiet uzmanību melno tulpju šķirnēm – piemēram, tādām kā "Paul Scherer"!), būs iespēja arī ko uzēst un arī ko iegādāties. Brīvais laiks Tulpju festivālā.

   Svētku tirdziņā būs iespēja gardi paēst - cepelīni, desiņas, alus, saldumi, kvass un vēl daudz kas cits! Būs ne tikai liels daudzums garšīgu tradicionālo lietuviešu ēdienu, Kā jau ierasts, būs arī vietējie amatnieki, kuri ierodas no tuvākās apkārtnes - Pakrojas, Šauļiem, Pasvales, Šeduvas un daudzām citām vietām, ar saviem ražojumiem!

   Mainoties apskates objektam, mainās arī mūsu pastaigas formāts: no lielā muižas parka pārcelsimies uz nelielu dekoratīvu dārzu. Tādēļ mūsu ekskursijas turpinājumā dosimies ciemos uz privāto daiļdārzu "Rožkalni", kuram nu jau vairāk nekā divi gadu desmiti, un kuru tā saimniece veidojusi daudzu gadu garumā, līdz izveidojusi sev tīkamās augu kompozīcijas. Dārzs aizņem 1300 m² platību, un tajā ir pa mazumiņam no visa kā. Piemēram, šeit aug 75 koku sugas - lapegles, tūjas, kadiķi, cipreses, īves, egles un priedes - kopā 126 koki. Viena no galvenajām dārza vērtībām ir grīšļi, krūmi un daži īpaši koki. Kopumā ir vairāk nekā 100 dažādu ziemciešu. Pati dārza saimniece par to izsakās tā: "Mans dārzs nav kolekciju dārzs. Bet īstas paradīzes sajūtu spēj dot tikai puķes. Mans absolūtais ziedaugu minimums, tādā secībā, kādā tie nonāca manā dārzā, ir šāds: flokši, salvijas, astilbes, rododendri, hortenzijas, rozes un tagad arī hostas." Ekskursija un pastaiga dārzā.

 

Vakarā atgriežamies Rīgā.

Katrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfers ar tūristu klases autobusu;
 • grupas vadītāja pakalpojumi..

Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • izdevumi ēdināšanai (izņemot vakariņas un brokastis viesnīcā), SPA procedūras, ieejas biļetes, suvenīri un citi personīgie izdevumi.

Papildizdevumi:

 •  Burbišķu muiža - ieejas biļete Tulpju festivālā:
  • pieaugušajiem (ieskaitot: studentus, pensionārus, invalīdus (izņemot 1. grupas)) - 10.00 €;
  • skolēniem - 5.00 €;
 •   Daiļdārzs "Rožkalni" (ieeja + ekskursija dārza saimnieces vadībā):
  • 5.00 € pie nosacījuma, ja grupā vismaz 20 personas;
  • 4.00 € pie nosacījuma, ja grupā vismaz 25 personas.
 

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 1.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītājs – Aleksandrs

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 11-05-2024 8:00
Ceļojuma beigu datums 11-05-2024 21:00
Reģistrēts 50
Pieejamās vietas 0
Sākotnējā cena 40.00 €
Agrās rezervēšanas cena 29.00 € (Līdz datumam 25-04-2024 23:59)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.