Traķu Voke pils, kā arī Foršmaks un Poke bļoda ar lasi Vilkomirā!

Traķu Voke pils, kā arī Foršmaks un Poke bļoda ar lasi Vilkomirā!

Brīvdienu ceļojumus ar autobusu no Rīgas uz Lietuvu

 
 6:50 – pulcēšanās pieturvietā.

 7:00 - izbraukšana no Rīgas.

 Dosimies uz Traķu Vokes pili un muižu kompleksu! Traķu Vokes muižas ansamblis ir kompleks ar visām tās ēkām, kas piederēja grāfiem Tiškevičiem. Mūsdienu veidolā ansamblis saglabājis pili ar kolonnām, zvanu torni ar diviem torņiem, kapliču neogotikas stilā - Tiškeviča mauzoleju, Lietuvā vienīgos staļļus ar baroka iezīmēm un citas ēkas. Muižas gleznainais parks dibināts 1884. gadā un rekonstruēts 1898.–1900. gadā. projektējis franču ainavu arhitekts Eduārs Fransuā Andrē (1840–1911).

 Ēku arhitektūru raksturo historisma perioda stilistisko formu daudzveidība. Pils ansamblī harmoniski apvienots neoklasicisms, neobaroks, neogotika, kā arī tautas arhitektūras tradīcijas. Muižas vecākā ēka ir koka piebūve, kas saglabājusies no laikiem, kad šīs zemes vēl piederēja Dombrovskiem (18. gs. beigas - 19. gs. pirmā puse). Ekskursija vietējā gida vadībā.

  Un tagad mūsu ceļš ved uz Vilkomiru! Ne velti mēs šo Lietuvas pilsētu saucam tās senajā vārdā – šeit varam ienirt gastronomiskajos pētījumos: mūsdienīgā un vēsturiskā virtuve. Pusdienās mūs sagaida restorāns Big Stone.

   Restorāns BIG STONE ārkārtīgi lielu uzmanību pievērš pilsētas seno tradīciju atdzimšanai un turpināšanai, cenšas visā restorāna interjerā radīt senās Ukmerges garu, kas piepildīts ar pilsētvides inteliģenci un starpkaru Lietuvas kultūru. Ukmerģes pilsēta, agrāk saukta par Vilkmerģi vai Vilkomiru, ir minēta kopš 13. gadsimta un pamazām attīstījās kā nozīmīgs tirdzniecības un pārvaldes centrs. No 17. gadsimta 20. gadsimta vidū Ukmergē sāka paplašināties ebreju kopiena, kas līdz Otrā pasaules kara sākumam sasniedza pusi pilsētas iedzīvotāju. Ukmerģes ebreji bija ļoti aktīvi pilsētas sabiedrības locekļi, kas pārtika no tirdzniecības, amatniecības, dzērienu un citu produktu ražošanas.

  Viens no labākajiem veidiem, kā izsekot seno laiku pēdām un skaidri saskatīt lietuviešu un ebreju tautu un kultūru savijas pavedienus, ir ēdiens. Kad ebreji ieradās Lietuvā no Spānijas caur Austriju, Vāciju un Poliju, viņi nesa līdzi savas pārtikas ražošanas tradīcijas.

   Šodien pusdienās varat izvēlēties no ebreju virtuves, tradicionālās un modernās. No ebreju virtuves tas būs:

 - FORŠMAKS – ēdiens no sasmalcinātām siļķēm, bieži tiek pasniegts kā svētku ēdiens, viens no tradicionālajiem litvaku ēdieniem. Toreiz siļķes bija nabadzīgo cilvēku ēdiens, viena no lētākajām zivīm, un Lietuvas ebreji bija vieni no tiem, kas visvairāk iesaistījās siļķu tirdzniecībā uz Krieviju caur Lietuvu. Pasniedz ar āboliem, kanēli un vārītām olām.

  -  HUMUSS — no arābu vārda, kas nozīmē “aunazirņi” — ir aunazirņu biezeņa ēdiens, kas sajaukts ar sezama sēklu makaroniem, olīveļļu, citronu sulu un citām sastāvdaļām.

Pusdienu piedāvājumā ietilpst arī:

 - Ķirbju biezeņa zupa / Parmas šķiņķa čipsi / sēklas /

   Havajiešu ēdiens, kas mūsdienās ir kļuvis par vienu no “trendīgākajiem” pasaulē:

- Poke Bļoda ar lasi / rīsi / lasis / avokado / gurķis / burkāni / sojas pupiņas / redīsi / marinēts ingvers / 

 • - Cūkgaļas medaljoni / kārtainās kartupeļi / grilēti dārzeņi / piparu mērce /

Vai varbūt jūs interesēs ēdiens zemāk esošajā fotoattēlā? Šis

 • Sama fileja / Kartupeļu un pastinaka biezenis ar trifeļu garšu / saulē kaltēti tomāti ar olīvām un kaperiem /

 Vai arī jūs vēlētos desertu — tas ir zemāk esošajā fotoattēlā? Šis

 • Amerikaņu siera kūka / Sālīta karamele /

 

 

Pēc pusdienām ekskursija pa vecpilsētu vietējā gida pavadībā.

  Vilkomiras vecpilsēta ir viena no septiņām vērtīgākajām Lietuvas pilsētām. Tas ir labi saglabājies pilsētbūvniecības piemineklis no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta sākumam. Mūra ēkas tika uzceltas pēc liela ugunsgrēka 1877. gadā. Lielākajai daļai vecpilsētas māju fasādes ir vērstas uz ielu, mājas ir vienstāva, ar starpstāviem. Ēkas ir saglabājušās praktiski nemainīgas kopš pagājušā gadsimta sākuma, un lietuvieši tās ļoti augstu vērtē.

  

   Vakarā atgriežamies Rīgā.

   Katrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

    Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfers ar tūristu klases autobusu - 1 sēdvieta;
 • grupas vadītāja pakalpojumi.

     Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma ne mazāk kā 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

     Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • izdevumi ēdināšanai, ieejas maksas, suvenīru iegāde un citi personīgie izdevumi.

     Papildizdevumi saskaņā ar Jūsu vēlmēm:

 • Traķu Voke muižas pils:
  • Ekskursija pilī (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā)  — pieaugušajiem 7.00 €/pers, skolēniem, pensionāriem (uzrādot attiecīgo apliecību) 5.00 €/pers, 1. un 2. grupas invalīdiem (uzrādot attiecīgo apliecību) - bezmaksas.
 • Ekskursija Ukmergē vietējā gida vadībā  — 4.00 €/pers;
 • Pusdienas mūsu grupai (lūdzu rakstiet uz mūsu e-pasta adresi - jebkuru variantu jāpasūta iepriekš):
 • 1. variants: Foršmaks / Sasmalcināta siļķe / āboli / kanēlis / cieti vārīta ola / - 7.00 €;
 • 2. variants: Humuss / aunazirņu biezenis / sezama tahini uzkoda / - 7.00 €;
 • 3. variants: Ķirbju biezeņa zupa / Parmas šķiņķa čipsi / sēklas / - 7.00 €;
 • 4. variants: Poke Bļoda ar lasi / rīsi / lasis / avokado / gurķis / burkāni / sojas pupiņas / redīsi / marinēts ingvers / - 12.00 €;
 • 5. variants: Cūkgaļas medaljoni / kārtainās kartupeļi / grilēti dārzeņi / piparu mērce / - 15.00 €;
 • 6. variants: Sama fileja / Kartupeļu un pastinaka biezenis ar trifeļu garšu / saulē kaltēti tomāti ar olīvām un kaperiem / - 13.00 €;
 • 7. variants: Amerikaņu siera kūka / Sālīta karamele / - 6.00 €.

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 1.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītājs – Aleksandrs.

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 21-04-2024 7:00
Ceļojuma beigu datums 21-04-2024 21:00
Reģistrēts 54
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.