Ziemassvētku laiks Tallinā - aizkulises, ērģeles, klarets un atpūta

Ziemassvētku laiks Tallinā - aizkulises, ērģeles, klarets un atpūta

Brīvcienu ceļojums ar autobusu uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas

 

1. diena

7:50 - pulcēšanās pieturā.

8:00 – izbraukšana no Rīgas.

Jau iepriekšējās vizītēs mūsu ziemeļu kaimiņu galvaspilsētā, iespējams, jau esat ievērojuši pašā pilsētas centrā, iepretīm ieejai Vecpilsētā, pēc somu arhitektu Armasa Lindgrēna un Vivi Lēna projekta 1913. gadā modern stilā būvēto Nacionālās operas "Estonia" (Rahvusooper Estonia) ēku.

Bet kas tajā iekšā? Kāds tas ir - teātris? Un kas vispār notiek teātrī pirms priekškars paceļas? Kā top dekorācijas un kurš izdomā kostīmus? Kādēļ teātrim vajadzīga orķestra bedre, un kā muzikanti redz notis, ja jau zālē ir tumšs? Un cik ilgi jāmācās, lai kļūtu par operas dziedātāju vai baletdejotāju? Par visu šo un vēl daudzko citu šodien būs iespēja uzzināt ekskursijas laikā apmeklējot teātri teātra gida vadībā (ekskursijai jāpiesakās pirms ceļojuma, ja plānojat piedalīties, lūgums reģistrējoties ceļojumam ailē "Komentāri" norādīt, ka piedalīsieties šajā ekskursijā!)

Ekskursijas laikā būs iespēja uzkāpt uz skatuves, ielūkoties darbnīcās, satikt aktierus, iepazīt teātra ēkas arhitektūru, skatuves konstrukcijas, uzzināt par operas un baleta izrāžu uzvešanas procesu. Un, kad nākamreiz, piemēram, gadumijā skatīsieties baletu "Riekstkodis", jūs jau stādīsieties priekšā, kā uzburts šis skaiatums un cik talantīgu cilvēku tajā ieguldījuši savas dvēseles dzirksti.

!!! Ekskursijas laikā daudz staigāsim un kāpsim pa trepēm, tādēļ apaviem jābūt ērtiem!

Pēc teātra burvības būs brīvails laiks, lai paspējam apmeklēt tradicionālo Ziemassvētku tirdziņu (Tallinna Jõuluturg) Tallinas Vecpilsētas Rātslaukumā. Pilsētas senākajā laukumā, kuru ziemas svētku laikā tā mīl apmeklēt gan paši tallinieši, gan pilsētas viesi, būs iespējams atrast nedaudz no Ziemassvētku pasaciņas - šeit būs amatnieku kioskiņi un izbraukuma kafejnīcas, kā arī tirdziņa skatuve, būs iespēja iegādāties dāvanas un nobaudīt kādu svētku ēdienu vai karstu dzērienu.

Saskaņā ar tradīciju, kurai nu jau vairāk nekā 580 gadu (vismaz igauņi tā uzskata), Rātslaukuma centrā jau novembra nogalē tiks uzstādīta Ziemassvētku egle. Adventas pirmajā svētdienā te ieradīsies Sal (Jõuluvana) – savā namiņā turpat Rātslaukumā viņš gaidīs bērnus, kuri viņam nodeklamēs dzejolīti. Tie, kuri vēlēsies, savas vēstules Salatēvam par dāvanu vēlmēm varēs iemest pasta kastē, kura piestiprināta turpat, pie namiņa sienas. 

Tuvojoties vakaram, dosimies iekārtoties mūsu viesnīcā Tallinn Viimsi Spa, kura izvietojusies gleznainajā Vīmsi pussalā, apmēram 15 minūšu brauciena attālumā no Tallinas centra. Jūs gaida mājīgi viesnīcas numuriņi ar ērtībām (kondicionieris, telefons, televizors (ar satelītu kanālu pieslēgumu), duša, WC, fēns, halāts un bezmaksas Wi-Fi), kā arī, viesnīcas klientiem SPA centrā ar akvaparku pieejamas saunas, trenažieru zāle, baseinu komplekss, kuri Jums kalpos kā patīkama atpūtas vieta. Viesnīcas SPA piršu centrā pieejama gan tvaika pirts, gan trīs somu pirtis, gan iespējams izbaudīt sāls pirti, gan tvaika pirti ar malkas krāsni, gan kadiķu pirti.

Starplaikos starp piršu apmeklējumiem iespējams atvēsināties baseinos un džakuzī, papeldēt sporta baseinā, vai arī izbaudīt kādu spirdzinošu un veselīgu kokteili SPA bārā. Baseini, trenažieru zāle un pirtis atvērtas no pl. 09:30 līdz 22:00. Tāpat arī viesnīcā atrodas Viimsi SPA restorāns un lobi bārs, Kafe-bārs Saunu centrā, kā arī īsts angļu pabs Black Rose, kurā iespējams klausīties dzīvo mūzik.

Nakts viesnīcā.

 

2. diena

8:00 – 11:00 - brokastis viesnīcā - zviedru galds.

11:00 - izrakstāmies no viesnīcas.

Šodien Tallinas Vecpilsētā, iepretim Rātsnamam, apmeklējam, iespējams, vienu no senākajām Eiropas aptiekām. Šis nams Rātslaukumā ir slavens ar to, ka jau 1422. gadā šeit atradusies farmācijas iestāde, kura šajā pašā vietā bez pārtraukumiem darbojas līdz pat šai dienai. Tieši Rātes aptiekā tika radīta Tallinas marcipāna recepte, un farmaceitu Burhardtu ģimeneiēka piederējusi vairākās paaudzēs vairāk nekā trīssimt gadus. Par to un vēl daudz ko citu šodien Jums būs iespēja uzzināt ekskursijas un meistarklases laikā Rātes aptiekā aptiekas gida vadībā, kurš Jūs iepazīstinās ar Tallinas Rātes aptiekas vēsturi 600 gadu garumā, kā arī ar viduslaiku ārstēšanas metodēm.

Ekskursijas gaitā pārcelsimies uz aptiekas pagrabu, kur smalkāk uzzināsim par ārstniecības augiem un garšvielām, to izmantošanu ārstēšanas procesā, pagatavosim un iefasēsim savu Ziemassvētku zāļu tējas maisījumu tāpat, kā bija pieņemts iepakot medikamentus Burhardu saimniekošanas laikā. Arī ekskursijas laikā aptiekā būs iespēja iedzert tēju. Sendienās aptieka bija ne tikai vieta, kur pilsētniekiem bija iespēja saņemt palīdzību veselības problēmu gadījumā, bet arī prieka un jautrības vieta. Šeit pulcējās pilsētas tēvi, tirgoņi un dižciltīgie Tallinas pilsoņi, lai pasēdētu pie klareta glāzītes un apspriestu biznesa darīšanas un plānus.

Tā arī mēs šodien, lai sasildītos šajā ziemīgajā laikā, darīsim to viduslaiku stilā - nodegustējot Rātes aptiekā radīto dzērienu - klaretu (ekskursijai jāpiesakās pirms ceļojuma, ja plānojat piedalīties, lūgums reģistrējoties ceļojumam ailē "Komentāri" norādīt, ka piedalīsieties šajā ekskursijā!).

Savukārt, lai paspilgtinātu Ziemassvētku noskaņu, aicinām apmeklēt seno Tallinas Svētā Gara baznīcu, kuras interjerā skatāms unikāls, kokgriezuma trīsdaļu altāris, kuru darinājis meistars Bernts Notke tālajā 1483. gadā. Baznīcas galerijas rotā 17. gadsimta vidū radītas ainas no Bībeles, ērģeles būvētas 1929. gadā, bet vitrāžas logos radītas 20. gadsimta nogalē.

Mums būs iespēja ne tikai aplūkot šīs vērtības, bet tieši mūsu grupai tiks sniegts Ziemassvētku ērģeļkoncerts! (jāpiesakās pirms ceļojuma, ja plānojat piedalīties, lūgums reģistrējoties ceļojumam ailē "Komentāri" norādīt, ka piedalīsieties baznīcas apmeklējumā!).

Ziemassvētku noskaņas pildīti atgriežamies mājās.

Atgriežamies Rīgā ap pl. 21:30.

 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:
- transfers ar tūristu klases autobusu;
- grupas vadītāja pakalpojumi;

- nakšņošana viesnīcā Tallinn Viimsi SPA - 1 nakts 1 personai divvietīgā numuriņā;

- vienas brokastis bufetes restorānā viesnīcā - zviedru galds, pašapkalpošanās;

- bezlimita viesnīcas SPA zonas apmeklējums tās darba laikā (8:30 – 22:00).

 CEĻOJUMA CENĀ NAV IEKĻAUTS:

  • piemaksa par vienvietīgo izmitināšanu viesnīcā: 51.00 € (piemaksa ir obligāta gadījumā, ja Jūs ceļojat viens un grupā, kopā ar kuru ceļojat, nav citas vienas tā paša dzimuma personas kopīgai izmitināšanai);
  • papildgulta divvietīgā numuriņā - atlaide 15,00 € no trešā ceļojuma cenas;
  • izdevumi ēdināšanai (izņemot brokastis viesnīcā), SPA procedūras, ieejas biļetes, suvenīri un citi personīgie izdevumi;
  • apdrošināšana; ceļojuma apdrošināšana (ceļojuma atcelšanas risks darbojas līdz 75 gadu vecumam) - no 3 EUR; Kā arī, iesakām noformēt Eiropas medicīnas apdrošināšanas karti (EVAK, ЕS iedzīvotājiem), ar kuras palīdzību āŕzemēs iespējams saņemt medicīnas pakalpojumus ātrāk un vienkāršāk!

PAPILDIZDEVUMI (pēc izvēles):

Teātris «Estonia» (ekskursija aizkulisēs krieviski runājoša teātra gida vadībā) - 8.00 EUR/pers. (ekskursijai jāpiesakās pirms ceļojuma, ja plānojat piedalīties, lūgums reģistrējoties ceļojumam ailē "Komentāri" norādīt, ka piedalīsieties šajā ekskursijā!);

Rātes aptieka (ekskursija + meistarklase krieviski runājoša aptiekas gida vadībā) - 9.00 EUR/pers. - pie nosacījuma, ja grupā kā minimums 40 dalībnieki, ja dalībnieku skaits būs mazāks, cena tiks pārrēķināta (ekskursijai jāpiesakās pirms ceļojuma, ja plānojat piedalīties, lūgums reģistrējoties ceļojumam ailē "Komentāri" norādīt, ka piedalīsieties šajā ekskursijā!);

Svētā Gara baznīca (apmeklējums + koncerts) - 5.00 EUR/pers. (jāpiesakās pirms ceļojuma, ja plānojat piedalīties, lūgums reģistrējoties ceļojumam ailē "Komentāri" norādīt, ka piedalīsieties baznīcas apmeklējumā!).

 

Papildinformācija par ceļojumu:

Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un atgriešanās laikam, un pirms reģistrēšanās pārdomāt, kā un ar kādu transportu nokļūsi vajadzīgajā vietā, lai būtu laikā!

Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.

Ekskursija krievu valodā.

Grupas vadītāja – Inga

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 09-12-2023 8:00
Ceļojuma beigu datums 10-12-2023 21:30
Reģistrēts 47
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 188.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.