Svētki un koncerts Jaunauces muižā un foreļu parks

 Brīvdienu, autobusu ceļojums pa Latviju, izbraukšana no Rīgas

  8:00 – grupas pulcēšanās pieturas vietā
  8:30 - izbraukšana no Rīgas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Mūsēja ceļojuma pirmais punkts - Lestenes luterāņu baznīca. Krāšņā interjera autors savu arodu apguvis hercoga Jēkaba laikā. Dievnama altāris un kancele ir tikai daļa no interjera, kas spilgti apliecina koktēlniecības meistarību. Īpašu vietu Lestenes iekārtā ieņēma ērģeļu prospekts, kas pārstāvēja Latvijā reti sastopamo Hamburgas tipu ar stabuļu izvietojumu divos plānos. Ekskursija baznīcās un iepazīšanos ar tās skaistumu.

 
 
 
 
 
 Ierašanās foreļu parkā "Siguldas". Saimnieks vedīs Jūs ekskursijā. Ekskursantiem būs iespēja apskatīt dīķu kaskādi, kur tiek audzētas foreles, piedalīties foreļu barošanā un baudīt foreļu degustāciju. Būs arī tējas pauze.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Jaunauces muižas svētkiem!

 Vienīgais tik neskarts vēlīnā klasicisma paraugs Latvijā, kur joprojām ir apskatāma sākotnējā interjera apdare -  ar vienīgo autentisko klasicisma stila kupola gleznojumu ovālajā zālē un lielāko 19. gs. sākumā mūrēto balto podiņu krāšņu kolekciju. Tā par Jaunauces muižu saka izcilais latviešu mākslas vēsturnieks, heraldikas, mākslas un arhitektūras pieminekļu restaurēšanas speciālists Imants Lancmanis. 

 Jaunauces muiža ir izcils nacionālas nozīmes klasicisma ēras arhitektūras piemineklis. To uzcēla grāfs Mēdems 19. gadsimta sākumā. Ir saglabāti oriģinālie logi un durvis, grezna kupolveida zāle ar krāsotiem griestiem, ampira stila krāsnis, blakus muižai ir skaists parks veidots angļu stilā ar neparastu dīķi un kanālu.
 


 
 
 Par godu Jaunauces muižas svētkiem notiks klasiskās mūzikas koncerts - pateicība baronu Roopu dzimtai , kuri aptuveni divus gadsimtus pārvaldīja Jaunauce.

 Koncertā izskanēs 20. gadsimta sākuma slaveno komponistu mūzika, piedalīsies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi, Valsts akadēmiskā kora "Latvija" solisti un Latvijas Radio kora solisti.
 
 Pēc koncerta jums būs ekskursija pa muižu ar vietējo gidu, jūs apmeklēsiet muižas zāles, grāfu istabas un iepazīsieties ar muižas interjera atjaunošanas procesu.

 Svētku laikā, senajā pagrabā darbosies vīna pagrabs, kurā jūs varēsiet baudīt gardus vīnus.
 
 
 
 
 
 
 Ceļojuma turpinājumā dosimies uz Eiropas lielāko irbenāju dārzu (6 ha)! Tā īpašnieks un kopējs ir ģimenes uzņēmums "BestBerry".

 Irbenes produkti veicina skaistuma un veselības, vispārējās labsajūtas saglabāšanos – tātad to lietošana padara mūsu dzīvi labāku.

 Īpašā cieņā irbene ir slāvu tautām, tā apdziedāta krievu un ukraiņu tautas dziesmās, minēta teikās un ticējumos un to uzskata par skaistuma un mīlestības simbolu. Vārdotāji to uzskatīja par maģiskām spējām apveltītu koku, kam tikai pieskaroties, sieviete tiek atbrīvota no visām nelaimēm. Skaistumu un plastiskumu vairojošs krūms. Pie irbenes gāja iegūt un atgūt izredzēto cilvēku, jo tā izplata pievilcības vibrācijas, kas viegli pāriet no cilvēka uz cilvēku.
Ekskursija ar irbenes produktu (pulvera, sulas, balzama u.c.) degustāciju, Kā arī jums būs iespēja produkciju iegādāties.
 
 
 
 
 Un dienas otrajā pusē mūs gaidīs ekskursijas saldā pietura – mēs apmeklēsim saimniecību „Skrastiņi”, kuras saimniece Inga cep vairāk nekā 26 veidu kūkas un tortes, un šis sortiments katru gadu tiek papildināts ar jaunām receptēm. Jums būs iespēja nodegustēt 5 veidu kūciņas (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu ofisā), bet viesmīlīgā saimniece pastāstīs par savu saldumu gatavošanas procesiem.

 Vakarā atgriešanās Rīgā.

 
 
 
 
 
 
 Ekskursijas cenā iekļauti:
Transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
Gida – grupas vadītāja pakalpojumi.
 
  Papildizmaksas:

  Foreļu parks  "Siguldas" (ekskursija + degustācija) - 3,00 EUR;
  Lestenes luterāņu baznīca (ekskursija) - par ziedojumiem;
  Irbenāju dārza "BestBerry" apmeklējums (ekskursija + degustācija): 3.00 EUR;
  Jaunauces muiža (ieejas biļete + koncerts + ekskursija) - 3.50 EUR;
  Ingas tortes (ekskursija + degustācija): 5.00 EUR (grupām ar dalībnieku skaitu vismaz 15 cilvēki – tiek pasūtīta iepriekš mūsu birojā).
 
  Svarīgi, lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 02-06-2019 8:30
Ceļojuma beigu datums 02-06-2019 21:30
Reģistrēts 46
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 30.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.