Subate - Latvijas Leišmale, bet Lietuvā - saldejums muižā!

Subate - Latvijas Leišmale, bet Lietuvā - saldejums muižā!

Brīvdienu ceļojumus ar autobusu no Rīgas uz Lietuvu

7:50 – pulcēšanās pieturvietā.

8:00 - izbraukšana no Rīgas.

Ierašanās Latvijas Leišmalē - Subates pilsētā. Ekskursiju programma ar vietējiem gidiem. 

Vēsturiski Subate ir bijusi Sēlijas zemju tirdzniecības un arī kara ceļu krustpunkts. Pilsēta atrodas uz diviem pakalniem, cauri visai pilsētai vijas Subates Mazais un Subates Lielais ezers. Tieši savas unikālās vides un neskartās arhitektūras dēļ pilsēta izvēlēta filmas “Pilsēta pie upes” (rež. V. Kairišs, 2020.g.) uzņemšanai.

Subates pilsētas vēsturiskajam centram ir piešķirts valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa statuss. Subates tirgus laukums – tirdzniecības un gadatirgu vieta no seniem laikiem līdz pat mūsdienām. Vietējā pilsētas arhitektūra ir īpaša, jo vēsturiskā apbūve šeit ir saglabājusies gandrīz nemainīga un neskarta. Ekskursija vietējā gida vadībā.

 Nākamā programmas daļa ir Subates pērle!

Subates luterāņu baznīcai, kura būvēta 1685. gadā un ir Valsts un Eiropas nozīmes kultūrvēsturisks piemineklis, Latvijas mākslas vēsturē ieņem īpašu vietu. Vispirms jau tās arhitektūra pilnīgi atšķiras no tradicionālā priekšstata par Latvijas lauku baznīcu. Otrkārt, pat vārds Subate tiek lietots, lai apzīmētu kokgriezēju un koktēlnieku grupu, kura 17. gadsimta nogalē darinājusi interjerus virknei baznīcu gan Latvijā, gan Lietuvā. Kopš 1935. gada būtiskas izmaiņas ēkā nav notikušas līdz pat 1988. gadam, kad ēkā tika veikts kapitālais remonts un pārkrāsots baznīcas aprīkojums. Baznīca izvietojusies kalnā, no kura paveras elpu aizraujošs skats uz Subates pilsētu, ezeru un Lietuvas robežu. Baznīcas interjers ir īpašs baroka stila piemineklis, ko veidojuši meistari no Stēlmuižas. Baznīcā ir lieliska akustika. Ekskursija vietējā gida vadībā. Baznīcas interjera interjera (izņemot šo fragmentu) bildes neliekam :) Tas jāredz pašiem!

Turpinājumā dodamies uz Lietuvu, lai baudītu saldējumu muižā! Rokišķu muižā mūs gaida edukacija "Ledinis dvaras" - "Muižas saldējums" (jāpiesakās pirms ceļojuma, lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē «Komentāri» norādīt, ka Jūs piedalīsieties edukacijā!). Pēc autentiskās Rokišķu muižas saldējuma kafejnīcas apmeklējuma jūs uzzināsiet par tās patieso mērķi un uzstādīšanas niansēm. Un tikai pēc tam - par ēdamo saldējumu! Izpētot unikālo saldējuma aparātu, uzzināsiet, kā Rokišķu muižā tapa ēdamais saldējums un cik viegli to var pagatavot mājās patstāvīgi. Un visbeidzot - saldais brīdis - saldējums Nerijuas. Uzzinot par šķirņu īpašībām un daudzveidību, jūs izvēlēsieties nobaudīt to, kura Jums patiks visvairāk.

Neparastās garšas saldējums “Nerijaus ledai”, kas tapis divu brāļu īpašumā esošajā mazajā darbnīcā, jau kļuvis par pilsētas leģendu. Tā unikalitāte slēpjas faktā, ka saldējums tiek gatavots tikai no dabīgiem produktiem, bez piena un krējuma, garšas pastiprinātājiem un pārtikas krāsvielām. Daži saldējuma veidi tiek gatavoti pat bez papildu cukura pievienošanas. Saldējuma ražošanas procesā tiek izmantotas visnegaidītākās piedevas: baziliks, asie pipari, jūraszāles, kaņepes.

Un mūsu ekskursijas tūres noslēgumā - tas, ko esam plānojuši jau kopš 2022. gada septembra, kad pēdējo reizi šeit atpūtāmies: Rokišķu Sv. apustuļa Evanģēlista Mateja baznīcas dārgumu krātuves apmeklējums un ekskursija vietējā gida vadībā. Baznīca pārsteidz ar slavenu Eiropas meistaru darbiem: slavenais franču tēlnieks P. Puossielgue-Rusands veidojis apzeltīto centrālo altāri, austriešu tēlnieks Oto Kēnigs bronzā lējis Tīzenhauzu skulptūras, beļģu tēlnieks Bonnars Žirardo veidojis bareljefus, latviešu izcelsmes kalējmeistars izgatavojis ažūros vārtus, kokgriezumi tapuši slaveno beļģu meistaru brāļu Gojeru darbnīcā, izgatavoja kokgriezumus slaveno beļģu meistaru brāļu Gojeru darbnīcās, austriešu stiklinieki izgatavojuši unikālās vitrāžas, vācu uzņēmuma Walcker amatnieki izgatavojuši un uzstādījuši brīnišķīgās ērģeles, poļu amatnieki dekorējuši interjeru ar bronzas detaļām, arī zvanu torņa zvani lieti Varšavā, uzņēmumā Zwoliński. Tūristiem atvērta dievnama kripta, kurā atdusas trīs Rokišķu novadā valdījušo dinastiju (asinsradinieku) pārstāvju (kņazu Krošinsku, grāfu Tizenhauzu un grāfu Pšezdecku) pīšļi.

Vakarā atgriežamies Rīgā.

Katrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • transfers ar tūristu klases autobusu - 1 sēdvieta;
 • grupas vadītāja pakalpojumi.

Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma ne mazāk kā 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • izdevumi ēdināšanai, ieejas maksas, suvenīru iegāde un citi personīgie izdevumi.

 Papildizdevumi saskaņā ar Jūsu vēlmēm:

 • Rokišķu muižas pils:
  • Edukacija "Ledinis dvaras" (ekskursija + saldejums) – 3,00 €/pers. (jāpiesakās pirms ceļojuma, lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē «Komentāri» norādīt, ka Jūs piedalīsieties edukacijā!);
  • Ekskursija pilī (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā)  — pieaugušajiem 6.00 €/pers, skolēniem, pensionāriem, invalīdiem (uzrādot attiecīgo apliecību) 4.00 €/pers.
 • Rokišķu Sv. apustuļa evaņģēlista Mateja baznīcas dārgumu krātuve (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 4.00 €/pers;
 • Ekskursija Subatē vietējā gida vadībā  — 3.00 €/pers;
 • Subates luterāņu baznīca (ekskursija vietējā gida vadībā) - ziedojums 2.00 €/pers.
 • Pusdienas Rokišķos mūsu grupai (lūdzu rakstiet uz mūsu e-pasta adresi - jebkuru variantu jāpasūta iepriekš):
 • 1. variants: ČUGUNA PANNĀ GATAVOTS LASIS / laša fileja ar karstiem dārzeņiem un kartupeļu kroketēm / - 12.50 €;
 • 2. variants: ŽULJĒNS – KARSTĀ UZKODA / keramikas traukā cepta vistas gaļa ar šampinjoniem baltajā mērcē / - 7.50 €;
 • 3. variants: LĒNI CEPTAS RIBIŅAS / vakuumā, zemā temperatūrā ceptas karamelizētas cūkas ribiņas ar apceptiem kartupelīšiem un veselīgau vitamīnu pilnajiem dārzeņiem / - 10.70 €;
 • 4. variants: ČILLI ZUPA / asa maltas liellopa gaļas zupa ar sarkanajām pupiņām / - 5.00 €;
 • 5. variants: "ROKIŠKIS" SIERA CEPETIS / "Rokiškios" siers, sezonas dārzeņi, mērce / - 9.70 €.

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 1.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītājs – Aleksandrs.

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 06-04-2024 8:00
Ceļojuma beigu datums 06-04-2024 21:00
Reģistrēts 45
Pieejamās vietas 4
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.