Straupes pazemes ezeri un savvaļas zirgi

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Vidzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

  Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.

 7:50 – pulcēšanās pieturā.
 8:00 – izbraukšana no Rīgas.
 
 
  Pirmā pieturas vieta mums būs privātais dekoratīvais dārzs un stād audzētava "Baižas". Jau 17 gadus saimniece rada un rotā, katru gadu cenšoties savā audzētavā ieviest arvien jaunus augus, kaut arī esošo nav mazums – vien daudzgadīgo augu jau ir 1500! Bet ir vēl 150 šķirņu flokši un vairāk nekā 100 šķirņu astilbjes. Augu sortiments un to skaistums neapšaubāmi jūs iepriecinās – vai tad var būt citādi! Uzskaitīsim tikai dažu no skaistuļiem: Agastahe, Amsonia Hubrichtii, Astilba Arends, Acanthus mīkstlapu, Rudbeckia, Muscat salvia, Delphinium grandiflorum, un vēl daudz citu. Ekskursija dārzā vietējā gida pavadībā. Būs iespēja stādus iegādāties.
 
 
 
 Turpinājumā dosimies iepazīties ar pazemes ezeriem alās! Domāju, ka daudzi no mums pat neiedomājas, ka mūzu zemē kaut kas tāds eksistē. Bet ir! Un ekskursijas laikā, vietējā gida pavadībā, mēs to visu redzēsim. Daba ik pa laikam pasniedz mums kādu pārsteigumu – tieši tāds pārsteigums mūs gaida Straupē. Stāvi krasti, koku un krūmu zaru ēnā noslēpušies avoti, smilšakmens atsegumi, milzīgas bedres, divas noslēpumainas alas un tīrs ūdens. Alas saistītas ar Braslas upi – vienu no skaistākajām Vidzemes upēm, kuras pazemes avoti izskalojuši lielus tukšumus un alas pazemē. Tādēļ ņemam līdzi gumijas zābakus, jo pa vienu no alām plūst avots – tādu skaistumu mums ir jāredz!
 
  Jau drīz arī mūsu nākoša pieturvieta – mēs apmeklēsim neatkarīgo alus darītavu Trimpus. Tas ir pavisam jauns gastronomiskais objekts, kurš izveidots pavisam nesen, bet neskatoties uz to, jau iekarojis atvēsinātu dzērienu cienītāju atzinību un mīlestību, un pievēris sev īstas garšas cienītāju uzmanību. Šeit ekskluzīvu alu ne tikai pasniedz, to dara arī dažādos stilos – tāda pieeja ir vēl viens šīs vietas “knifiņš”, kurš vēl vairāk pastiprina interesi par jauno alus darītāju darbošanos. Viesmīlīgais saimnieks jums piedāvās degustāciju (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā) ar 8 ekskluzīviem dzērieniem, kuri tiek darināti turpat uz vietas. Starp šiem dzērieniem būs gan šokolādes stauts, gan vairāki IPA un pat no vietējām ogām gatavotas limonādes. Būs iespēja produkciju iegādāties.

 
 
 Un šīsdienas ceļojuma noslēgumā apciemosim savvaļas zirgus! Tie jau gandrīz 20 gadus ganās bioloģiskās zemnieku saimniecības "Jaun-Ieviņas" pļavās. Tā ir daudzfunkcionāla saimniecība, kas nodarbojas ar putnkopību, biškopību un augļu un dārzeņu audzēšanu. Un tieši šī saimniecība bija pirmā mūsu valstī, kas sāka kultivēt savvaļas zirgu ganības! Saimniecībā ražo gan sulas, gan marmelādes, gan sīrupus, ievāc gan medu, gan liepziedus un vēl daudz ko citu. Un šī ir viena no tām mazskaitlīgajām vietām Latvijā, kur var redzēt savvaļas zirgus. Tātad mūs gaida gan ekskursija saimniecībā pašas saimnieces pavadībā, gan gājiens pie zirgiem, gan dabīgu, no cidonijām gatavotu našķu un citu dažādu vietējo gardumu degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Kā arī, būs iespēja produkciju iegādāties.
 
   Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
   Brauciena cenā ietilpst:
brauciens ar tūrisma klases autobusu;
grupas vadītāja pakalpojumi.
 
   Papildizdevumi (saskaņā ar jūsu izvēli):
Privātais dārzs un dekoratīvo augu stādaudzētava "Baižas": ziedojums 1.00 €;
"Pazemes ezeri" (ekskursija vietējā gida pavadībā): pieaugušajiem - 3.00 €; / skolēniem, pensionāriem - 2.00 €;
Alus darītava "Trimpus" (apmeklējums + stāstījums + degustācija): 8.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Savvaļas zirgi saimniecībā "Jaun-Ieviņas" (apmeklējums + ekskursija vietējā gida pavadībā + degustācija): 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).
 
   
     Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 25-07-2021 8:00
Ceļojuma beigu datums 25-07-2021 20:00
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.