Stāmeriena – brīnumu pilnais novads no pasakas

Brīvdienu autobusu ekskursijas ceļojums pa Latviju, izbraukšana no Rīgas

7:30 – izbraukšana no Rīgas. Siera darbnīcas – nelielas vietējās ražotnes "MŪ Siers" apmeklējums (ražo apmēram 30 siera šķirnes). Ražotnes meistari specializējušies siera bumbiņu ražošanā ar dažādām garšvielām – ķiplokiem, dillēm, ķimenēm, augļiem u.c. Jums būs iespēja iepazīties ar siera ražošanas procesu kā arī nodegustēt vairāku šķirņu sierus. Iespējama produkcijas iegāde.

Ierašanās Stāmerienā. Ekskursija ar Stāmerienas muižas un gleznainā ezera krastā esošās Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīcas apmeklējumu.

Stāmerienas muižas pils tiek uzskatīta par vienu no spilgtākajiem franču neorenesanses stila paraugiem Latvijā. Muižas ēka būvēta baronam fon Volfam 19. gadsimtā un pēc izskata atgādina noslēpumainu pili no pasakām.

Sava majestātiskā izskata dēļ Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca Stāmerienā tiek uzskatīta par vienu no iespaidīgākajām un savdabīgākajām pareizticīgo baznīcām Latvijā. 20. gadsimta pašā sākumā barons fon Volfs baznīcu būvējis savai sievai. Baznīca atjaunota un kopš 2004. gada atkal darbojas.

Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca Ekskursija Stāmerienas muižā un pareizticīgo baznīcā vietējā gida pavadībā.

Brīvais laiks Stāmerienā pusdienām vai piknikam.

Tālāk ceļš mūs vedīs uz pusdārgakmeņu apstrādes darbnīcu. Darbnīcas īpašnieks pats iegādājas dažādus pusdārgakmeņus un darina no tiem rotas – kulonus, brošas, aproces u.c. Ekskursija darbnīcā, kuras laikā būs iespēja uzzināt akmens apstrādes procesa nianses un vērot pašu apstrādes procesu, kā arī apskatīt meistara kolekciju. Iespējama rotu iegāde.

Mūsu ceļojuma gaitā apmeklēsim arī Rankas muižu. Muižas komplekss, kura vēsture aizsākusies jau 18. gadsimtā, pašreiz redzamās ēkas būvētas 19. gadsimta sākumā, pēc rekonstrukcijas atjaunojis darbību 2013. gadā un kļuvis par īstu tūrisma pērli reģionā. Kompleksa teritorijā skatāma Lurdas Dievmātes kapela baroka stilā, divi parki – viens ar 18. gadsimta skulptūrām 8 ha platībā un mazais parks 2 ha platībā. Muižas galvenajā ēkā izvietojusies mākslas galerija, kurā varat skatīt vāzes pat cilvēka augumā, antīkos Mercedes Benz automobiļus, kas ražoti 1960. gados, u.c. Ekskursija vietējā gida pavadībā.

Atgriešanās Rīgā.

Rankas muiža Cenā ietilpst:
brauciens tūristu klases autobusā;
grupas vadītāja pakalpojumi;

Ieejas cenas:
Pusdārgakmeņu juvelierdarbnīca – pieaugušajiem 1.5 / skolēniem 13.
Stāmerienas muiža (ekskursija + ieejas biļete) – pieaugušajiem 2.5 / pensionāriem un skolēniem 1.5.
Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca – par ziedojumu.
Rankas muiža (ekskursija + ieejas biļete) – pieaugušajiem 53 / skolēniem 2.
Rankas muižas parks - 3€.
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 23-09-2017 7:30
Ceļojuma beigu datums 23-09-2017 23:00
Reģistrēts 4
Pieejamās vietas 42
Individuālā cena 30.00 €
Izbraukšana no Rīga, Satekles iela

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.