SPA Värskā, Vastselina un Alatskivi pilis

1. diena. 6:20 - grupas pulcēšanās (T / C Origo, Rīga (Satekles 4) 6:30 - izbraukšana no Rīgas

Ekskursijas programmas sākums. Ierašanās Vastselinā. Apmeklējums un ekskursija pa bīskapa cietokšņa kompleksu. Vastselina ir pazīstama kopš 14. gadsimta, kad šeit parādījās brīnums - baltais krusts. Pēc Romas Pāvesta pavēles Vastselina tika pasludināta par svēto vietu - svētceļnieki, kas apmeklēja seno apbedījumu kapelu, saņēma grēku atlaišanu uz 1 gadu un 40 dienām. Vastselinas Kapela ir kļuvusi par vienu no populārākajām svētceļojumu vietām Ziemeļeiropā. Ar relikvijas palīdzību neredzīgie sāka redzēt un nedzirdīgie sāka dzirdēt.

Jūs apmeklēsiet Svēto vietu, apskatīsiet visu viduslaiku kompleksu, kapelu, amatniecības veikalu un galvenajā ēkā - Neuhausen ēkā - jums tiks piedāvāta (pēc vēlēšanās) siera degustācija (divas šķiras) un vīns (divu veidu). Cietokšņa meistari būs sagatavojuši sierus ar garšvielām, tā kā tos gatavoja viduslaikos, vīns būs īpašs - tas ir ingvera vīns, kas izgatavots Vastselinā pēc senām receptēm un saskaņā ar leģendu tam ir ārstnieciskas īpašības: jūs degustēsiet Claret - cietokšņa saimnieka balto vīnogu vīnu un Hypokras –cietokšņa saimnieces sarkano pikanto vīnu.

Mūsu nākamais apmeklējamais punkts ir Moostes muiža. Moostes ezera krastā ir muiža, kas celta Nolken ģimenes valdīšanas laikā. Majestātiskā lauku sēta, kas atrodas netālu no skaistās galvenās ēkas, ir veidota vēsturiskā stilā un ir Moostes muižas lepnums, kurš ir viens no lielākajiem saglabātajiem šāda veida kompleksiem Igaunijā. Renovētajā senajā lauku sētas kokapstrādes darbnīcā ir atvērts Mooste muižas viesu nams, senajās staļļu telpās ir izveidota restaurētāju darbnīca, mājā ir mākslas un sociālās prakses centrs, no senajiem liellopu staļļiem izveidota koncertzāle ar 500 vietām. Ekskursijas pa lauku saimniecību ar vietējo ceļvedi.

Mooste muižas tuvumā atrodas Kiarsas Metodistu baznīca - tā ir bijušā pareizticīgo baznīca, kuru apmeklēsim, lai izjustu kultūru daudzveidību, kas raksturīga Igaunijai. Pareizticīgo baznīca celta 1878.gadā, tagad pieder Kiarsas metodistu pagastam. Baznīcā atrodas zviedru mākslinieka Dolph Meyern mūsdienu darbi - altāra gleznas. Apmeklēsim baznīcu ar vietējo ceļvedi.

Ierašanās kūrortpilsētā Värska. Izmitināšana Värska sanatorijas viesnīcas. Vakariņas viesnīcā.
Neierobežota ūdens parka un pirts izmantošana, kā arī sporta zāles apmeklējums to darba laikā.

2. diena. Brokastis viesnīcā. Atpūta un atsvaidzinoša rīta pelde ūdens centrā.

12:00 – viesnīcas numuriņu atbrīvošana un izbraukšana.
Otrajā mūsu ceļojuma dienā mēs dosimies uz Alatskivi pili. Jūs gaida pasakaina pils Igaunijas austrumu malā! Šeit jūs varēsiet iepazīties ar muižnieku ģimenes dzīvi un vēsturi, kā arī uzzināsiet, kādi kalpi pirms simts gadiem strādājuši muižā. 19. gadsimta uzceltajā pilī ir jums sagatavoti daudzi aizraujoši stāsti, būs iepazīšanās ar ekspozīciju, kas atrodas pils trīs stāvos. Ekskursija pa pili ar vietējo gidu.

Alatskivi pils ir 21.vietā sarakstā, kuru iesaka apmeklēt Dienvideiropā, kā daļu no projekta "Dzīve uz robežas ar divām pasaulēm" un apbrīnot skatus caur spilgti dzeltenajiem "National Geographic" logiem.

Izbraukšana uz Latviju. Vakarā atgriešanās Rīgā.

Cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Pavadoša gida pakalpojumi;
Viens nakts ūdenskrātuves "Värska" viesnīcā (vakariņas un brokastis);
Rīta peldēšana Ūdens centrā;
Neierobežota ūdens parka un pirts izmantošana, kā arī sporta zāle to darba laikā;

Papildu izmaksas (pēc izvēles):
Ieejas biļete un ekskursija ar vietējo gidu uz Vastseliina pils - 7 € (pieaugušajiem), 5 € (bērniem un pensionāriem);
Vastseliyna pilī vīna un siera degustācija - 10 € (iepriekš jāprasa uzņēmuma birojs);
Alatskivi pils ieejas biļete un ekskursija - 8 €;

Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 27-01-2018 6:30
Ceļojuma beigu datums 28-01-2018 22:00
Reģistrēts 1
Pieejamās vietas 45
Individuālā cena 158.00 €
Izbraukšana no Rīga, Satekles iela

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.