Sīpoli – gadatirgus, vecticībnieki, Peipusa ezers

Sīpoli – gadatirgus, vecticībnieki, Peipusa ezers

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas

 

6:50 - pulcēšanās pieturvietā

7:00 - izbraucam no Rīgas

 

Ierodamies Peipusa ezera piekrastē un dodamies uz Кallasti.

Peipusa ezera rietumu piekrasti izsenis apdzīvojuši igauņi. Laikā, kad mūsdienu Igaunijas teritorijas sagrāba vācu bruņinieki, šeit tika dibināti feodālie īpašumi un būvētas muižas. Bet 17. gadsimtā šeit apmetās no Novgorodas apkārtnes, kuri bēga no patriarha Nikona veiktās baznīcas reformas. Visu šo procesu rezultātā šeit savijās igauņu zemnieku, baltvācu muižnieku un krievu vecticībnieku kultūras, veidojot unikālo Peipusa piekrastes kultūru.

Vecticībnieki sev līdzi atnesa sīpolu audzēšanas tradīciju, kura šajā reģionā saglabājusies līdz pat mūsu dienām. Savulaik šeit kultivēja cigoriņus un gurķus, bet Peipusa sīpols joprojām ir šī reģiona varonis. Tādēļ katru gadu augusta pēdējā nedēļas nogalē Kallastē norisinās Sīpolu un zivju gadatirgus (jo Peipusa ezera dzīles ir ļoti bagāts ar zivīm), kur pulcējas novada makšķernieki ar saviem lomiem un sīpolu audzētāji ar jauno ražu. Tāpat tirgū ir iespēja iegādāties vecticībnieku gardumus un amatnieku darinājumus, nogaršot novada tradicionālos ēdienus, piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, ezermalā ir iespēja nolīgt laivu lai pavizinātos pa ezeru, vai vienkārši doties pastaigā pa Peipusa smilšaino pludmali, vai arī nopeldēties ezerā.

Līdz 1923. gadam Kallaste tika dēvēta par “Sarkanajiem kalniem” jeb “Sarkano ciemu”, kas saistīts ar sarkano smilšakmeni (devona perioda iežu atsegumi, visgarākie Igaunijā), kura klintis paceļas virs ezera līmeņa Kallastes dienvidu malā, veidojot īpašu ainavu. Šīs sarkanās klintis paceļas aptuveni 8 metru augstumā, bet garumā izstiepušās aptuveni uz 930 metriem. Laikā, kad paisumā ezera ūdens līmenis paaugstinās, viļņi triecas pret klintīm, tādejādiveicinot vairāku alu veidošanos smilšakmens atsegumos. Lielākās no tām sasniedz 1,5 metru augstumu un līdz pat 6 metru dziļumu.

Brīvais laiks Kallastē gadatirgus apmeklējumam, Sarkano klinšu apskatei, vai atpūtai pie ezera.

Dienas otrajā pusē dodamies uz nelielu ciematu Peipusa ezera krastā - Kolkju, lai apmeklētu atjaunoto Vecticībnieku muzeju un uzzinātu vairāk par kopienas kultūru un sadzīvi (starp citu, Igaunijā ir saglabājušās 11 vecticībnieku kopienas). Kāpēc dievkalpojuma laikā sievietes un vīrieši stāv atsevišķi, kāpēc milzīgie makšķernieku zābaki tika gatavoti no ādas, uz kurieni vīrieši devās peļņā, ar ko ciema iedzīvotāji nodarbojās ziemā un daudzas citas vecticībnieku vēstures kūleņus un īpatnības mums izskaidros muzejā. Lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē «Komentāri» norādīr, ka Jūs piedalīsieties šajā ekskursijā!

Netālu no muzeja, Peipusa ezera krastā, atrodas skatu tornis, no kura ылфег здфеащкьфы paveras burvīgs skats uz ezera plašumiem.

Vakarā atgriežamies Rīgā.

 

Katrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • Viena sēdvieta tūtisma klases autobusā;
 • Grupas vadītāja pakalpojumi.

Reģistrācija:

 • Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
 • Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • izdevumi ēdināšanai, ieejas biļetes, suvenīri un citi personīgie izdevumi.

Papildizdevumi:

 • Vecticībnieku muzeja apmeklējums Kolkjā - ieejas biļete + vietējā krieviski runājošā gida pakalpojumi (Lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē «Komentāri» norādīr, ka Jūs piedalīsieties šajā ekskursijā! Мinimālais dalībnieku skaits šajā ekskursijā 30 personas, gadījumā, ja dalībnieku skaits būs mazāks, ekskursijas cena tiks pārrēķināta):
  • pieaugušajiem - 10,00 EUR/pers.
  • bērniem, studentiem, ITIC kartes īpašniekiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām - 9,00 EUR/pers.

Cenas un ieejas maksas norādītas orientējoši un var mainīties neatkarīgi no Jūsu vai mūsu vēlmēm! 

Papildinformācija par ceļojumu:

 • Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
 • Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 1.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk!
 • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
 • Ekskursija krievu valodā.
 • Grupas vadītāja – Inga

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar   informāciju ceļotājiem! 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 31-08-2024 7:00
Ceļojuma beigu datums 31-08-2024 22:30
Reģistrēts 36
Pieejamās vietas 10
Sākotnējā cena 40.00 €
Agrās rezervēšanas cena 30.00 € (Līdz datumam 26-07-2024 23:58)
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.