Mēness gaismā iegremdēta pilsēta... Šauļi 787!

Mēness gaismā iegremdēta pilsēta... Šauļi 787!

10:50 - savākšana pieturā.
11:00 - izbraukšana no Rīgas.

Pirmais apskates objekts būs šīs tūrisma sezonas jaunums - tūristiem durvis ver kādreizējā Kurzemes hercoga Vircavas muižas pārvaldnieka māja, jo šeit viesmīlīgie saimnieki iekārtojuši orientieri ar nosaukumu "Muižas istabas". Muižas pārvaldnieka māja ir vienīgā muižas kompleksa ēka, kas saglabājusies autentiska. Tātad mūsu vizīte šeit notiks vēsturiskā gaisotnē. Vircavas muižas pārvaldnieka māju pēc Kurzemes hercoga Pētera fon Bīrona pasūtījuma 1776. gadā uzcēlis arhitekts Severins Jensens. Šeit mūs gaida ne tikai ekskursija vietējā gida pavadībā, bet arī garšīgs cienasts: saimniece mums izceps mājas kūku (iepriekš pasūtot birojā).

Tālāk dodamies uz Lietuvu, uz Šauļu reģionu, lai apmeklētu vienu no lielākajiem privātajiem zoodārziem Lietuvā - Dargaychay Zoo. Tā ir lielākā alpaku audzēšanas saimniecība Lietuvā, kurā ir vairāk nekā 90 alpakas. Mūsu saimniecībā dzīvo kamieļi, lamas, mini-holandiešu kazas, ēzeļi, strausi, aitas, ķenguri, truši un citi dzīvnieki.

Veidojot savu fermu, saimnieki vēlējās radīt Baltijas valstīs labākos apstākļus dzīvnieku turēšanai, teritorijas lielumu un komforta līmeni. Laimīgi ir tikai tie dzīvnieki, kuri ir veseli un aprūpēti atbilstoši savām vajadzībām. Kad dzīvnieki ir priecīgi, dzīvnieku iepazīšana apmeklētājiem sniedz labu sajūtu.

Sazināsimies ar dzīvniekiem? Piemēram, ar gvanako. Tie ir kamieļu dzimtas artiodaktilie zīdītāji, kas izplatīti Dienvidamerikā gan līdzenumos, gan Andos augstumā līdz 5000 metriem virs jūras līmeņa. Gvanako var skriet ar ātrumu līdz 56 km/h un ir lielisks peldētājs.Ekskursija pa zoodārzu vietējā gida pavadībā.

Un tagad mūsu ceļš ved Lietuvas ceturtajā lielākajā pilsētā - Šauļos! To dēvē par Lietuvas ziemeļu galvaspilsētu un šodien svinēs savu dzimšanas dienu. Jā, Šauļiem apritēs 787 gadi, jo viņš pirmo reizi minēts slavenās Saula kaujas kontekstā, kas notika 1236. gadā.

Šogad 9. septembrī Šauļos valda svētku gaisotne - šeit tiks rīkoti pilsētas dzimšanas dienai veltīti pasākumi "Šauļu dienām 787" ar devīzi "Šauļi mirdz".

Tradicionāli Šauļu pilsētas kultūras, izglītības, sporta un tirdzniecības iestādes piedāvā dažādas kultūras iniciatīvas un pasākumus Šauļu iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. Galvenās šī gada radošo iniciatīvu vietas ir: Pešu bulvāris (Viļņas iela) un st. Voskresenskas laukumā notiks Warpo, kas dārdēs no svētku mantām, amatiermākslas festivāla "Rudens mozaīka" izrādes, Dainu parks atkal aicina gremdēties gaismas instalāciju mistiskajā pasaulē un pārvērsties par "Gaismas dārzu" (un mēs noteikti to apmeklēsim !!!) , un grandiozi svētku koncerti satricinās Šauļu pilsētas centrālā parka estrādi.

Brīvais laiks pilsētas svētkos. Ak, vismaz to var iztērēt dažādos veidos! Galu galā Šauļi ir stilīga pilsēta ar savu teātri, izstāžu galerijām - tur ir 22 muzeji! Ja tā ir iepirkšanās, tad Jūsu rīcībā būs svētku tirdziņš un tirdzniecības tīkli NOFRA, LIDL un MAXIMA. Ja esat gardēdis, tad jums vienmēr ir atvērtas restorānu ar tradicionālo lietuviešu virtuvi un šokolādes fabrikas „Ruta" kafejnīcu durvis. Ja esat skaistu ainavu cienītājs, tad gleznainais Talkšas ezers būs vieta, kur jūs var izbaudīt šo skaistumu. Vispār mēs pastaigāsim brīvdienā!

Vēlā vakarā atgriešanās Rīgā.

Cenā iekļauts:
transfērs ar tūristu autobusu;
grupu līderu pakalpojumi.

Papildus izdevumi:
muižas pārvaldnieka māja "Muižas istabas" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā + gabaliņš paštaisītas kūkas): 5,00 € (iepriekš jāpasūta birojā);
Zoo Dargaychay (ieejas biļete + ekskursija): pieaugušajiem - 10,00 €; / skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem - 7,00 €.

Vietas autobusā tiek sadalītas atbilstoši ekskursijas iegādes datumam.

Gids Aleksandrs

Lūdzu, rūpīgi izlasiet informāciju ceļotājiem

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 09-09-2023 11:00
Ceļojuma beigu datums 09-09-2023 23:00
Reģistrēts 54
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5A, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.