Salos – pils uz salas un Lavandu lauki

Autobusu, brīvdienu, ekskursijas ceļojumus no Rīgas uz Lietuvu

   
  

   7:50 – pulcēšanās pieturā.

   8:00 – izbraukšana no Rīgas.

   Apmeklēsim pili uz salas! Lietuvā ir ezers Dviragis, kurā atrodas sala uz kuras izvietojusies Salos pils. Muižas īpašumi šajā vietā zināmi jau kopš 16. gadsimta, kad tos pārvaldīja viena no zināmākajām un bagātākajām ģimenēm – Radzivili, bet vēlāk muiža nonāca itāļu izcelsmes aristokrātu īpašumā, un viņu valdīšanas laikā tika uzcelta tagadējā pils ēka klasicisma stilā. Šajā pilī mēs ar jums šodien viesosimies! Ēkai raksturīga formu un dekoratīvo elementu daudzveidība. Ap pili izvietojies arī parks - viens no senākajiem parkiem Lietuvā. Jau Radzivilu laikā šeit bija izveidots meža parks, kurā kokus cirst nebija atļauts. Tajā vienmēr augušas galvenokārt šai apkārtnei raksturīgo lapu koku sugas – kļavas, liepas, oši, bet parka “galvenās varones” ir papeles – to vecums sasniedz divus simtus gadu! Ekskursija pilī un pils parkā vietējā gida vadībā.

  Šeit pat, pils kompleksā, mums ieplānotas arī pusdienas (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Jūsu izvēlei tiek piedāvāti divi varianti:

  - 1. variants: lasis ar (vietējo zemnieku audzētiem) grilētiem dārzeņiem – 10,00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

  - 2. variants: grilēta vista + salātiņi + kartupeļu biezenis - 8,00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

  Pusdienu laikā pasūtot dzērienus, mums būs iespēja iepazīties ar kādu īpašu vietējo iedzīvotāju – darbinieku - kaķi – robotu, kurš šeit strādā par bārmeni :) Visā Lietuvā tādu ir tikai trīs!

  Turpinājumā dosimies atklāt Lietuvas lavandu lauku pasauli! Mēs viesosimies vienā no lielākajām Lietuvas lavandu saimniecībām - "Levandų ūkis". Šeit ir ne tikai lauki – redzēsim arī dabīgos produktus, kas radīti skaistumam, veselībai un mājīgumam. Saimnieki sāka savu darbību no pavisam nelielas platības – 8 akriem lavandu, savukārt uz šodienu lavandu stādi aizņem jau vairāk nekā 40 akru. Ar katru gadu arvien lielāka saimniecības teritorija pārklājas ar lillā plīvuru, un saimnieki lepojas, ka vēl jo projām katram stādam var veltīt savu roku siltumu. Ekskursija lavandu saimniecībā vietējā gida vadībā un produkcijas, kura tiek gatavota no šeit audzētajiem augiem, degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Pastaigājaties pa lavandas laukiem, pieskarieties augiem, ieelpojiet to aromātu. Lavandas aromāts atmodina praktiski visas maņas – redzi, tausti, ožu, dzirdi. Saimniecības kolekcijā atrodamas ne tikai lavandas, bet arī citi augi.

  Un šīsdienas ekskursijas noslēgumā apmeklēsim lauku atpūtas kompleksu, kur nesteidzīgā atmosfērā vietējā gida vadībā apmeklēsim muzeju "Senovinės technikos muziejus", kurā nokļūsim senatnes atmosfērā un apstākļos! Te ir tik daudz visa kā! Senie tvaika traktori, autobusi, kravas automašīnas no pirmskara un padomju laiku speciālās tehnikas kolekcijas, motocikli, velosipēdi. Muzejā jūs redzēsiet tādus eksponātus kā: 1898. gada tvaika traktors, 1929. gada Oldsmobile, 1942. gada Cadillac, sens akvalangistu tērps, kā arī greznie GAZ 13 un GAZ 14 "Čaika" un vēl daudz ko citu iepazīsim no vietējā gida informatīvajiem un izklaidējošajiem stāstiem pastaigājoties pa kompleksu.

  Vakarā atgriešanās Rīgā.

    Ceļojuma cenā iekļauts:

 transfers ar tūristu klases autobusu;
 grupas vadītāja pakalpojumi.

     Papildizdevumi:
 Salos pils (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 3.00 €;

 Muzejs "Senovinės technikos muziejus" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 5.00 € / invalīdiem un bērniem no 5 līdz 12 g.v. - 3.00 €;

 Lavandu saimniecība "Levandų ūkis" ( ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā + degustācija): 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

 Pusdienas:

- 1. variants: lasis ar (vietējo zemnieku audzētiem) grilētiem dārzeņiem – 10,00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

- 2. variants: grilēta vista + salātiņi + kartupeļu biezenis - 8,00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā).

 

  Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!

 

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 30-07-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 30-07-2022 21:30
Reģistrēts 54
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.