Sākot ar kosmētiku, līdz pat konditorejai – Baltijas dzintara brīnumi

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Zemgale) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas 

 Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā.
 
   8:25 – pulcēšanās pieturā.

   8:30 – izbraukšana no Rīgas.

   Ražotnes «Livonijas dzintars» apmeklējums. Mums vēl viens «Sezonas jaunums»! Pavisam nesen, pirms nepilna gada, šī ražotne uzsāka darbu un šodien aicina mūs ciemos. Tas ir ģimenes uzņēmums, kurš ražo kosmētiku, ziedes un rotaslietas izmantojot Baltijas dzintaru. Iepazīsimies ar dažādo produkciju, kā arī uzzināsim kāpēc Baltijas dzintars ir tik īpašs. Uzņēmuma saimniece izveidojusi dažādu minerālu kolekciju, ir tautas dziedniece, bet pati galvenā viņas aizraušanās ir dzintars, no kura viņas uzņēmums ražo kosmētiku – ziedes, krēmus sievietēm un vīriešiem, balzāmus, eļļas, skrubjus, sejas maskas. Par to visu jūs uzzināsiet ekskursijas laikā un iepazīstoties ar produkciju, uzzināsiet kas ir Dzintara diegs – Latvijas speciālistu atklājums, kā arī nogaršosiet saldējumu ar dzintara pūderi (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Būs iespēja produkciju arī iegādāties.

   

   Nākošais mūsu ceļojuma pieturas punkts ir daļa no maršruta «Zemgales saimnieces aicina ciemos» un mēs dodamies uz Auces novadu ciemos pie vienas no viņām, uz zemnieku saimniecību «Bemberi», kur mūs gaidīs ar garšīgu cienastu – jēra cepeti podiņā (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Tā ir bioloģiskā saimniecība, kas nodarbojas ar aitkopību un maizes cepšanu. Garšīgas sātīgas lauku sētas pusdienas mums ir garantētas!

 

 

   Mūsu ekskursijas programma turpinās un mēs dodamies uz vēl vienu Zemgales «zaļo stūrīti», kurš atrodas blakus Tērvetei, slavenās pasakas «Sprīdītis» autores – Annas Brigaderes memoriālo muzeju. Muzeja ēka ir vēsturiska – būvēta 19. gadsimta pirmajā pusē, bet kopš 1922. gada kļuvusi par nopelniem bagātās rakstnieces atpūtas vietu, kurai Brigadere devusi nosaukumu «Sprīdīši». Šī ir svarīga vieta rakstnieces dzīvē – te viņa pavadījusi 11 vasaras, kuru laikā sarakstījusi lielāko daļu savas autobiogrāfiskās «Triloģijas», kā arī lielu daļu dzejoļu un stāstu. Pilnībā saglabājušas 3 rakstnieces istabas, kuras arī tagad izskatās tāpat kā laikā, kad rakstniece te dzīvoja, tāpat arī mājas-muzeja apkārtne saglabājusies tāda pat kā rakstnieces laikā. Ekskursija vietējā gida pavadībā.

   Šodienas ceļojuma noslēgumā apmeklēsim Zaļeniekus, kur izvietojusies bijusī Kurzemes un Zemgales hercogu fon Bironu medību rezidence - Grünhof . Saglabājies muižas parks, daļa iekšējo interjeru un pārsteidzoši augstie griesti. Interjeru apdarē saglabājušās griestu karnīzes otrā stāva zālēs, griestu arku apdare vestibilā, parketa fragmenti vairākās telpās un citas detaļas. Tikko ienākot muižā uzmanību piesaista grīda – tā ir oriģināla marmora, saglabājusies kopš 18. gadsimta, un tās melnbaltā gamma dīvainā kārtā ļoti līdzinās grīdām, kādas bija izplatītas masonu ložās. Daži speciālisti norāda uz Grünhof līdzību ar Strogonovu pili Sanktpēterburgā, tādēļ, iespējams, arī šīs pils projekta autors bijis slavenais Rastrelli. Ekskursija vietējā gida pavadībā.

   Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
   Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadoša gida pakalpojumi. 

   Iespējamās papildizmaksas (saskaņā ar jūsu vēlmēm):
Dzintara kosmētikas un rotaslietu ražotne "Livonijas dzintars" (ekskursija + degustācija): 4.00 € (minimālais dalībnieku skaits grupā 15 personas), (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Zemnieku saimniecība "Bemberi" (apmeklējums + saimnieces stāstījums + pusdienas – jēra cepetis podiņā): 7.00 € (minimālais dalībnieku skaits grupā 10 personas), (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);
Rakstnieces Annas Brigaderes muzejs "Sprīdīši" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā) - 2.50 €;  / bērniem: 2.00 €;
Zaļenieku muiža (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): 1.50 €.
 
 
   Papildus informacija:
Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 07-11-2020 8:30
Ceļojuma beigu datums 07-11-2020 20:30
Reģistrēts 29
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.