Raunas ziedu Paradīze un Lavandas lauki

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Vidzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas 

    Uzmanību!   Cienījamās dāmas un godātie kungi!
Saskaņā ar valdības norādījumiem un mediķu ieteikumiem atgādinām, ka katram ceļotājam nepieciešams lietot sejas aizsargmasku! Dezinfekcijas līdzekļi ceļotājiem būs pieejami autobusā. 
 
  8:20 – pulcēšanās pieturā.
  8:30 - Izbraukšana no Rīgas.
 
  Sākuma punkts mums būs Gaujas Nacionālais parks, kurā mēs apmeklēsim Kubeseles dabas taku. Tā izvietojusies gleznainā vietā starp Gaujas upi un Krimuldas luterāņu baznīcu. Šai takai ir svarīga kultūrvēsturiska nozīme – šeit, domājams, atrodas lībiešu vadoņa Kaupo atdusas vieta, kurai par godu uzstādīts piemineklis un izveidots neliels labirints. Šeit atradies arī Kubeseles cietoksnis, kura vietā 1775. gadā tika uzbūvēts pastorāts. Daba šo vietu izdaiļojusi ar upīti Runtiņš, kā arī divām alām - Saulstaru un Kubeseles, bet iznākot no meža, mums pavērsies skats uz Krimuldas baznīcu.
 
  Turpinājumā dosimies uz Lillas Lavander lavandas laukiem! Šajā bioloģiski sertificētajā saimniecībā lavanda tiek audzēta ar lielu mīlestību. Lillīgie lauki patreiz ir kļuvuši par Limbažu novada populārāko apskates objektu – arī mēs dosimies to skatīt un sajust. “Latvijas Provansa” pagājušajā gadā atzīmēja savu desmit gadu pastāvēšanas jubileju, tā ka saimniece jau diezgan ilgi ir nodevusies lavandas kopšanai. Tāpat arī gādīgā saimniece ir darījusi visu, lai apmeklētāji šeit justos labi un ērti. Ekskursija vietējā gida pavadībā. Būs iespēja iegādāties produkciju. Brīvais laiks Lillas Lavander.
 
  Augu un ziedu tēmu turpināsim Raunā, uz kurieni dosimies pēc lavandas lauku apmeklējuma. Šajā mazajā un klusajā pilsētiņa atrodams privātais ģimenes dārzs ”Kolekcijas dārzs Raunā". Gandrīz jau pagājuši 10 gadi, kopš saimnieki sāka iekopt šo dārzu un ar katru gadu tas kļūst arvien skaistāks un skaistāks. Tas nepārsteidz, jo dārzs sastāv no četrām daļām, kā arī ir ierīkots dīķis – īsta ziedu Paradīze, kuru patreiz izdaiļo 100 šķirņu skaraino hortenziju, 200 šķirņu priedes, 35 šķirņu egles un baltegles. Netrūkst arī dažādu Latvijā reti sastopamu koku, piemēram, te aug likvidambrs jeb ambraskoks, Jūdas koks, magnolijas un tulpjukoki, kā arī 70 šķirņu filadelfu (kurus dēvē arī par dārza jasmīniem). Pēdējie, starp citu, jau sāk ziedēt un piepildīt gaisu ar savu aromātu… Ekskursija dārzā saimnieces pavadībā. 
 
  Dabas objekts Daudas ūdenskritums tiek uzskatīt par vienu no skaistākajiem Vidzemes ūdenskritumiem. Pēc augstuma tas kvalificējas kā trešais ūdenskritums Latvijā. Daudas upe tek pa dziļu konjonveida gravu. Tūristu un ceļotāju piekļuvei ūdenskritumam ir īpaša atļauja, jo lielākā daļa Daudas upes tecējuma ir iekļauta Gaujas Nacionālā parka Nurmuižas gravu rezervāta zonā, kuru šķērsošanai pa noteiktiem maršrutiem jāsaņem šī speciālā atļauja. 
 
  Bet dienu noslēgsim ar viesošanos mazā un neatkarīgā alus darītavā Kussh Brewery. Tās dibinātāji – ļaudis, kas mīl savu pilsētu un savu novadu, kas vēlas ko darīt tā labā, vairot tā labklājību. Tādēļ viņi nolēmuši izveidot Siguldai jaunu garšu. Ar tās autoriem – alus darītavas tehnologiem, mēs šodien arī satiksimies, kā arī nogaršosim to, ko viņi mums būs sagatavojuši – jo, protams, jums būs sagatavota degustācija (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā). Šajā darītavā ražo patiešām ekskluzīvas lietas: kā piemēram Aveņu Milkshakemiežu iesals ar laktozi un aveņu sulu, kā arī kaņepju alus, stouts un citi alus pārsteigumi. Būs iespēja iegādāties produkciju. 
 
   Vakarā atgriešanās Rīgā.
 
   Ceļojuma cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi;
Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 
 
  Papildizdevumi (saskaņā ar jūsu izvēli):
Dārzs "Kolekcijas dārzs Raunā" (apmeklējums + ekskursija): pieaugušajiem - 3.00 €;  / bērniem līdz 7 gadu vecumam  - bez maksas;
Alus darītava "Kussh Brewery" (stāstījums + ekskursija + degustācija): 7.00  € (hjāpasūta pirms c3ļojuma mūsu birojā);
Lavandas lauki "Lillas Lavander" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida pavadībā): 4.00 €. / bērniem līdz 12 gadu vecumam – bez maksas.
 
 
  Papildus informacija:
Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 10-07-2021 8:30
Ceļojuma beigu datums 10-07-2021 20:30
Reģistrēts 48
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 31.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.