Peoniju dārzi, pankūkas ar āboliem un Rozentāla gleznas!

Brīvdienas ceļojums pa Latviju (Kurzeme) ar autobusu, izbraukšana no Rīgas

 

   7:50 – pulcēšanās pieturā.

   8:00 - izbraukšana no Rīgas.

   Sākam mūsu ziedu ceļojuma programmu! Ceļš mūs ved uz jūras krastu. Visi šīsdienas ceļojumā apmeklējamie dārzi – 2022. gada tūrisma sezonas jaunumi! Ar vienu no šiem jaunumiem mēs arī sāksim ekskursiju. Dārzā mūs sagaidīs viesmīlīgā saimniece, kura pati savu dārzu arī radījusi. Viņas dārza peoniju kolekcija kopumā satur vairāk nekā 600 peoniju šķirnes! Būs arī iespēja iegādāties stādus.

  Spirdzinošais piejūras gaiss un ziedošais dārzs droši vien ceļotājus noskaņos arī uz garšīga ēdiena baudīšanu, un, lai piepildītu šo opciju, mēs dosimies ieturēt maltīti uz kafejnīcu pie ūdens dzirnavām. Jūsu izvēlei tiek piedāvāti divi varianti (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā): pirmais variants – pankūkas ar fetas sieru, bazilika pesto un kaltētiem tomātiem un otrais variants – pankūkas ar āboliem un kanēli.

   Turpinām mūsu ceļojuma maršrutu un dodamies uz šīsdienas otro peoniju dārzu – kurš ir salīdzinoši jauns pats par sevi, jo iekopšanas darbi sākti tikai 2020. gadā. Un kopš tā laikā, nepilnos divos gados, šeit jau ir vairāk nekā 400 peoniju šķirņu! Saimniece dārzu veltījusi savai vecmāmiņai, kurai ļoti patikušas peonijas. Mīlestība uz ziediem un peonijām saglabājusies vairākās paaudzēs un tagad aicina mūs ciemos uz ziedošajām peonijām!

   Šogad Tukuma novadpētniecības muzejam paliek 85 gadi. Par godu šai skaistajai gadadienai muzejs sagatavojis patīkamus pārsteigumus – izstādes, kuras neapšaubāmi uzskatāmas par mūsu valsts kultūras dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Un tieši šobrīd Durbes pilī durvis vērusi kulta mākslinieka Jaņa Rozentāla gleznu izstāde! Tās nosaukums "Ieraudzīt Rozentālu", tā veltīta izcilā gleznotāja daiļradei un Art Nouveau (jūgendstila) perioda priekšmetiem, kuri akcentē šo skaisto un romantisko periodu tā laika mākslā un kultūrā. Tas arī ir laiks, kad Rozentāls iepazinās un apprecējās, ar somu dziedātāju Eliju Forseli. Izstādē būs skatāmas gleznas un priekšmeti no privātām kolekcijām, no Rundāles pils – muzeja, Latvijas nacionālās bibliotēkas, Latvijas nacionālā mākslas muzeja, kā arī citu muzeju un krātuvju kolekcijām. Ekskursija Durbes pilī vietējā gida vadībā.

   Un pēc Rozentāla gleznām mākslas tēmu turpinās jau "dabas veidotā māksla" – mēs apmeklēsim šīsdienas ekskursijas trešo peoniju dārzu! Arī šis dārzs pastāv salīdzinoši nesen – kopš 2019. gada, bet jau tagad tajā ziedošo peoniju skaistums, to te vairāk nekā 600 šķirņu, dāvā spilgtus iespaidus! 

   Kurš no trijiem ziedošo peoniju dārziem Jums patika visvairāk?

   Vakarā atgriešanās Rīgā. 


     Ceļojuma cenā iekļauts:
 Transporta pakalpojumi;
 Grupu pavadošā gida pakalpojumi.
 
      Papildizdevumi (saskaņā ar jūsu izvēli):
  Durbes pils (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): pieaugušajiem - 3.50 €;  / skolēniem uzrādot apliecību, studentiem uzrādot apliecību, pensionāriem uzrādot apliecību, invalīdiem uzrādot apliecību: 2.50 €;
 

      Pusdienas pie dzirnavām:

1. variants: pankūkas ar fetas sieru, bazilika pesto un kaltētiem tomātiem - 5.00 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

2. variants: pankūkas ar āboliem un kanēli - 4.50 € (jāpasūta pirms ceļojuma mūsu birojā);

 Pirmais peoniju dārzs: (ieejas biļete + ekskursija saimnieces  vadībā): pieaugušajiem - 3.00 €; / studentiem - 1.50 €; / pensionāriem, invalīdiem - 0.50 €; / bērniem – bez maksas;
 Otrais peoniju dārzs (ieeja + ekskursija saimnieces  vadībā): ziedojums 2.00 €;

 Trešais peoniju dārzs (ieejas biļete + ekskursija saimnieces  vadībā): pieaugušajiem - 3.00 €; / skolēniem, pensionāriem - 2.00 €.
 
 
 
    Lūdzu, uzmanīgi iepazīties ar šo noderīgo informāciju!
 
 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 18-06-2022 8:00
Ceļojuma beigu datums 18-06-2022 21:00
Reģistrēts 55
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.