Palanga - stinte, Kretinga – Ziemas dārzs

Palanga - stinte, Kretinga – Ziemas dārzs

Brīvdienu ceļojums ar autobusu no Rīgas uz Lietuvu, uz festivālu

 

 

 6:50 – pulcēšanās pieturā.
7:00 – izbraukšana no Rīgas.

Pa ceļam uz Palangu piestāsim Kretingā, kura lepojas ar grāfu Tiškēviču pili. Jā, arī Palangā Tiškēviču dzimta uzcēlusi pili, mūsdienās tajā izvietojies Dzintara muzejs. Bet grāfu pilij ar parku Kretingā bijusi reprezentatīva nozīme.
Muiža Kretingā tika izveidota 16. gadsimtā, un tās īpašnieku skaitā bijušas tādu slavenu Lietuvas dzimtu pārstāvji kā Hodkēviči, Sapegas, Potocki u.c. Bet 1875. gadā muiža kļuva par grāfa Juzefa Tiškēviča ģimenes rezidenci. Tieši viņa vadībā muižas kungu nams, kurš tolaik sastāvēja no diviem korpusiem nenoteiktā stilā, tika apvienots vienā ēkā ar oranžērijas – Ziemas dārza starpniecību. Kā stāsta leģenda, oranžēriju grāfs būvējis, lai iepriecinātu savu sievu, bet tādejādi pils ieguvusi reprezentatīvu izskatu. Šeit pie grāfa viesojušies gan Kauņas ģenerālgubernators, gan dažādas Austrum Prūsijas un Palangas kūrortos uz atpūtu iebraukušas prominentas personas. 20. gadsimta gaitā muiža piedzīvojusi ne mazums pārmaiņu, iznīcību, atjaunošanu, un 1991. gadā pils tika nodota Kretingas muzeja rīcībā. Muzejs piedāvā četras dažādu tematiku ekspozīcijas: etnogrāfisko, arheoloģisko, numismātikas, muižas vēstures un kultūras, kā arī slavenā Ziemas dārza, kurš uzskatāms par vienu no senākajiem ziemas dārziem Baltijā, botānisko ekspozīciju. Dārzs slavens ar eksotisko augu kolekciju, bet baseinā ar ūdenskritumu mitinās zivtiņas un atpūšas bruņurupuči.
Kretingas muzeja apmeklējums par papildmaksu.
Turpinājumā ceļš mūs vedīs uz Palangu, kur šodien norisinās slavenais festivāls «PALANGOS STINTA». Tie ir ikgadējie svētki, kuru norises vieta ir galvenā kājāmgājēju promenāde – Basananavičusa iela. Tie tiešam ir stintes – dienas «karalienes» svētki. Svaigas, pēc gurķiem smaržojošas, nupat ceptas, vai dzintaraini kūpinātas, garšīga zivju zupa, īsti zvejnieki un visdažādākās jūrnieku izklaides -svētku koncerts, enkura pacelšanas sacensības, zvejnieku laivas vilkšanas čempionāts, stinšu ēšanas sacensības.
Šeit, baudot pastaigas svaigā gaisā, iesakām nobaudīt aromātisko karstvīnu – «karšto vyno» (gatavots pēc lietuviešu receptes), kā arī lietuviešu nacionālos kārumus: «skruzdėlynas» un tradicionālo «šakotis».
Daudzkrāsaini kioskiņi ar ēdienu un suvenīru daudzveidību bagātina svētkus, dāvā pirkšanas prieku. Arī starp suvenīriem pamanāms zivs kults: no māla, dzintara vai koka darinātas figūriņas, magnētiņi, gleznas, adījumi un vēl daudz kas cits.
Bet, ja uz to visu sagribēsies paskatīties no augšas, tad arī tāda iespēja Palangā ir – Lietuvā vismodernākais un augstākais panorāmas ritenis ar apsildāmām kabīnītēm pacels Jūs 40 metru augstumā (pie nosacījuma, ka vējš šajā dienā nepārsniegs ātrumu20 m/s).
Brīvais laiks festivāla apmeklējumam.

Pl. 17:00 izbraucam no Palangas.
Vakarā ap pl. 22 plānojam atgriezties Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:
• transfērs ar tūristu klases autobusu - 1 sēdvieta;
• grupas vadītāja pakalpojumi.

Papildizdevumi pēc izvēles:
• Kretingas muiža — ieejas biļete pils + Ziemas dārza apmeklējumam (jāpiesakās pirms ceļojuma, lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē «Komentāri» norādīt, ka Jūs vēlēsieties apmeklēt pili!):
o pieaugušajiem 7.00 EUR;
o skolēniem, studentiem (uzrādot attiecīgo apliecību) 6.00 EUR;
o pensionāriem (uzrādot attiecīgo apliecību) 5.00 EUR;
o personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot attiecīgo apliecību) – bez maksas.

Cenas un ieejas maksas norādītas saskaņā ar informāciju par 2023. gadu, 2024. gadā tās var mainīties neatkarīgi no Jūsu vai mūsu vēlmēm!

Reģistrācija:
• Jūsu vieta ceļojumā tiks rezervēta pēc avansa maksājuma 30 % apmērā no ceļojuma cenas saņemšanas. Atlikusī daļa jāapmaksā ne vēlāk nekā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
• Gadījumā, ja norādītās maksas netiks iemaksātas norādītajos termiņos, kompānija EDEM - TOUR patur tiesības anulēt Jūsu rezervāciju bez papildus brīdinājuma.

Кatrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).

Papildinformācija par ceļojumu:
• Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un beigu laikam, un pārdomāt kā un ar ko Jūs nokļūsiet līdz vajadzīgajai vietai laicīgi!
• Savam sirdsmieram un drošībai iesakām vienlaicīgi ar reģistrāciju ceļojumam noformēt apdrošināšanas polisi, kura ietver arī risku " Plānotā ceļojuma atcelšana" (polises cena sākot ar 4.00 EUR šim ceļojumam). Kā arī iesakām noformēt un ņemt līdzi ceļojumā Eiropas veselības aprosināšanas karti (EVAK ES iedzīvotājiem), kuru uzrādot citās valstīs saņemt medicīnas pakalpojumus iespējams ātrāk un vienkāršāk!

  • Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.
  • Ekskursija krievu valodā.
  • Grupas vadītāja – Inga.


Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!


©Edem-Tour. Izmantojot šīs vietnes informāciju atsauce uz pirmavotu obligāta

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 10-02-2024 7:00
Ceļojuma beigu datums 10-02-2024 22:00
Reģistrēts 45
Pieejamās vietas 1
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.