Festivāls Pakrojas muižā - Kosmiskā stacija Ziemassvētku noskaņās un kosmiskie modeļi Radvilišķos!

Festivāls Pakrojas muižā - Kosmiskā stacija Ziemassvētku noskaņās un kosmiskie modeļi Radvilišķos!

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas  

 

     9:50 - pulcēšanās pieturā.

    10:00 - izbraukšana no Rīgas.

   

     Mūsu šīsdienas ceļojumu uzsāksim ar vietas, kura tiešā veidā saistīta ar kultūru, apmeklējumu – Šauļu mākslas galerija. Šeit mums ieplānota tematiskā ekskursija, kas veltīta strīt-art, t.i. ielu mākslai, galvenokārt sienu gleznojumiem un grafiti. Kas tad ir ielu māksla un kā mākslinieki veido pilsētas ainavu? Un jūs taču ziniet, ka Šauļi ar to arī ir slaveni – pietiek atminēties kaut vai gleznojumu uz dramatiskā teātra sienas, kurš nu jau kļuvis par vienu no pilsētas vizītkartēm. Vai zīmējums uz sienas var nodot būtisku sociālo vēstījumu un pat izsaukt karstas debates sabiedrībā? Ekskursijas laikā mums būs iespēja iepazīties ar interesantākajiem Šauļu ielu mākslas paraugiem, analizēt tos un redzēt, kā tie top: kā tiek veidoti trafareti, uz papīra tiek uzsmidzināta krāsa utt.. Tā ir brīnišķīga iespēja izzināt ielu mākslinieku populārākās tehnikas un paņēmienus, kā arī labāk iepazīt pilsētas, Lietuvas ziemeļu galvaspilsētas - Šauļu identitāti. Ekskursija vietējā gida vadībā, kā arī galerijā patreiz esošās izstādes apskate.

                 

       Bet tagad pievērsīsimies kosmosa tēmai, vienīgi, pirms baudīt laternu instalāciju kosmisko skaistumu Pakrojas muižā, mēs tiksimies ar kosmosu kādā unikālā vietā RadvilišķosViktora Karmonasa Kosmiskās modelēšanas muzejā. Tāda muzeja nav nekur citur ne Lietuvā, ne Latvijā, ne Igaunijā. Oficiāli muzejs apmeklētājiem tika atvērts 2017. gadā, pirms trim gadiem muzeja telpas ieguva mūsdienīgu dizainu. Tā dibinātājs, izveidotājs un dvēsele – Viktors Karmonos Radvilišķos ir ļoti pat zināma personība. Kopš 1968. gada, laika, kad viņš pārcēlās no Viļņas uz dzīvi Radvilišķos un šeit atvēra kosmiskās modelēšanas pulciņu, fizikas un astronomijas skolotājs apmācījis ne vienu vien skolēnu - dažādu pasaules čempionātu kosmiskajā modelēšanā laureātu. Tajā pat gadā viņa audzēkņi izcīnīja jau pirmo medaļu Vissavienības čempionātā pansionātā "Dušambe", un kopš tā laika dažādos pasaules čempionātos izcīnītas 36 medaļas! Tikai viņš vienīgais Lietuvā var pastāstīt, kurš no viņa audzēkņiem ar kuru modeli uzstādījis to vai citu rekordu, cik daudz darba ticis ieguldīts, lai sasniegtu tādu rezultātu, cik īpašs ir katrs modelis. Šī muzeja eksponāti – precīzas kosmosā lidojušo raķešu kopijas – jūs tikai iedomājaties! - katrs kosmosa raķetes modelis precīzi ataino konkrēto lidaparātu, kurš ticis palaists kosmosā. Ekskursija muzejā tā radītāja vadībā.

    

    Un turpinājumā dodamies uz pasakaino Pakrojas muižu, kur vislielākā Ziemassvētku kosmosa stacija jau gatava!! Šovakar ierodoties šeit, mums būs iespēja  apmeklētu zvaigznājus, doties pastaigā pa ledājiem, patērzēt ar haizivīm uz Mēness, satikt baltos lāčus! Ziemassvētku kosmosa stacija ir pavisam tuvu! Svētkos visu ģimeni priecēs daudzkrāsainas un izglītojošas atrakcijas, kuras sagādā daudz prieka - milzīgs pirātu kuģis, vilciens, mirdzoši karuseļi un iespaidīgas Ziemassvētku instalācijas. Šeit jūs redzēsiet visspilgtākās Jaungada skulptūras, kuras radītas no zīda, kuras pārsteigs jūs ar saviem izmēriem un krāsām, un, protams, jums būs vēlme iemūžināt sevi tajās vai blakus tām. Starp citu, arī ziemā iespējams sastapt muižas saimniecības iemītniekus - zirgus un kamieļus, kuri svētku laikā pārtop par sapostiem Salatēva palīgiem! Brīvais laiks festivāla apmeklējumam.

  

    Festivāla programmā iekļauts:

   — Kosmiska izmēra gaismas bākas: planētas un komētas, raķetes un kosmiskās stacijas (veseli 15 hektāri!), lidojoši zvaigznāji un ledāji, un vēl miljoniem atklājumu staigājot pa putnu takām;

   — Apburošs gaismas un lāzeru šovs;

   — Ziemassvētku priekšnesumi un dejas ar polārlāčiem;

— Marsa kanjonu apskates vietas;

   — Galaktiskā kosmosa Ziemassvētku vecīša rezidence;

   — Rūķu ziemas dāvanu fabrika;

   — Visuma gardumu un gastronomijas jaunatklājumu gadatirgus;

— Ceptuve "Debesu aromāti";

   — Polaris Ziemassvētku pasts ar kamieļu vēstnesi Baku:

   — Kosmiskais Žaldoks no Jupitera un vēl daudz kas cits!

     

     Saskaņā ar vēl vienu labu tradīciju pusdienas plānojam Pakrojas muižas Baltajā zālē. Tā ir atvērts tikai ziemas laikā.

Programmai pievienots pusdienu piedāvājums grupai "Ziemassvētku kosmiskā ēdienkarte".

    Beidzot ir pienācis laiks parunāt par pusdienām. Šoreiz Pakrojas muižas menedžeri mums piedāvā divus pusdienu variantus, no kuriem viens ir veģetārais.

Tātad, Ziemassvētku kosmiskā ēdienkarte:

KURŠ UZ MŪSU PLANĒTAS IR VISSLAIDĀKAIS?

Ceptas bietes ar ķiršiem mūsu planētas Ziemassvētku tradīcijās. Servētas ar ceptiem kartupeļiem, pārkaisītas ar drupinātiem riekstiem. Piedevās anīsa gredzentiņš un mīļš vārdiņš (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā).

JŪRAS ASARIS NO TĀLĀS PLANĒTAS

Cepts jūras asaris, servēts ar dārzeņu salātiem,
ķiršu sulā marinētām bietēm, un pārpasaulīgu Ziemassvētku dzērveņu mērci (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā).

Pie katras porcijas tiek servēta tase karsta Ziemassvētku ķīseļa. 

     Un, protams, kultūras tūrisma cienītājiem un visiem pārējiem interesentiem vēl viena iespēja - ekskursija muižas kungu namā vietējā muižas gida vadībā. Katru reizi tajā kaut kas ir savādāks, un mums tiek parādītas telpas, kurās iepriekšējās reizēs neesam bijuši: kā piemēram, jūnijā šajā ekskursijā mūs pat aizveda uz otro stāvu un izrādīja viesu nama numuriņus! Kā būs šoreiz? To uzzināsim, kad būsim tur :)

   

           Vēlā atgriešanās Rīgā.

 
           CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 - Transporta pakalpojumi;
 - Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 
 
          PAPILDIZDEVUMI:

  Festivāls "Ziemassvētku kosmiskā stacija"Pakrojas muižā - ieejas biļete: pieaugušajiem - 16.00 €; / skolēniem, pensionāriem, studentiem, invalīdiem - 12.00 €; / bērniem līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot) - bez maksas;
  Šauļu mākslas galerija - edukacija "Ielu grafika – Šauļu strīt-art" (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 4.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
  Viktora Karmonosa Kosmiskās modelēšanas muzejs (apmeklējums + ekskursija muzeja autora vadībā): ziedojums 1.00 €;
  Tiem, kuri vēlēsies: Pakrojas muižas kungu nams (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā) - 9.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā) (minimālais dalībnieku skaits ekskursijā 12 personas).
     
     Ziemassvētku kosmiskā ēdienkarte:
 
     Variants "KURŠ UZ MŪSU PLANĒTAS IR VISSLAIDĀKAIS?" / Ceptas bietes ar ķiršiem mūsu planētas Ziemassvētku tradīcijās. Servētas ar ceptiem kartupeļiem, pārkaisītas ar drupinātiem riekstiem. Piedevās anīsa gredzentiņš un mīļš vārdiņš / - 13.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
 
     Variants "JŪRAS ASARIS NO TĀLĀS PLANĒTAS" / Cepts jūras asaris, servēts ar dārzeņu salātiem,
ķiršu sulā marinētām bietēm, un pārpasaulīgu Ziemassvētku dzērveņu mērci / - 13.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
 

    Pie katras porcijas tiek servēta tase karsta Ziemassvētku ķīseļa. 

         Papildinformācija par ceļojumu:

  Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un atgriešanās laikam, un pirms reģistrēšanās pārdomāt, kā un ar kādu transportu nokļūsi vajadzīgajā vietā!

  Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.

  Gada nogale un pirmssvētku periods, par laimi, bet varbūt nē, cieši saistīts ar iepirkšanos, burzmu un pārlieku lielu ikdienas dzīves komercializāciju, tādēļ, lai Jauno gadu uzsāktu bez lieka sadzīves patērnieciskuma, piedāvājam jums Jaunā gada pirmajā ceļojumā izbaudīt tikai apskates objektus un atpūtu, bez šopinga, un mūsu pirmo ceļojumu jaunajā gadā uzsākt ar iegremdēšanos kultūras un mākslas skaistumā.

    Ekskursija krievu valodā.

    Gids Aleksandrs.

    Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 13-01-2024 9:50
Ceļojuma beigu datums 13-01-2024 23:00
Reģistrēts 34
Pieejamās vietas 0
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Diemžēl ceļojums jau ir pilnībā izpārdots, tādēļ reģistrācija nav iespējama

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.