Festivāls Pakrojas muižā - Kosmiskā stacija Ziemassvētku noskaņās

Festivāls Pakrojas muižā - Kosmiskā stacija Ziemassvētku noskaņās

Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Lietuvu, izbraukšana no Rīgas  

 

9:20 - pulcēšanās pieturā.

9:30 - izbraukšana no Rīgas.

   Pirms Jaunā gada un pirms Ziemassvētku laika dodamies apmeklēt jaunu objektu! Tas ļoti organiski iekļaujas mūsu šīsdienas ceļojuma dienas “tēmā” - privātais Ziemassvētku un Jaungada eglīšu rotājumu muzejs. 2010. gadā Mežišķu pilsētas bibliotekārei Violetai Kārklitei radās ideja izveidot izstādi “Atceroties bērnības laiku eglīti” – ar vietējo iedzīvotāju palīdzību tika sagādāti postpadomju un antīkie eglīšu rotājumi.

     

     Šobrīd kolekcijā ir aptuveni 3000 eksponātu. Vissenākie no tiem ir datēti ar 19. gadsimtu, bet lielākā daļa radīta 20. gadsimtā. Šet skatāmi rotājumi, kas tapuši Latvijā, Amerikā, Polijā, Krievijā, Vācijā un citās valstīs. Burtiski šomēnes kolekcija tiks papildināta ar jauniem unikāliem eksponātiem - eglīšu rotājumiem - maskām. Kā tās izskatās? Redzēsim muzejā! :) Ekskursija muzejā vietējā gida vadībā.

     

     Kā jau tika minēts ceļojuma anotācijā, arī šogad tradicionāli būs pietura ar brīvo laiku šopingam, šoreiz Paņevežā. Nu ko te piebilst? Ieejot veikalos un iepirkšanās centros, jūs paši visu redzat - kādas kur cenas. Un tie, kuri ceļo bieži, zina, ka Lietuvā, īpaši provincē, kur mēs ar jums arī būsim, situācija cenu ziņāir nedaudz savādāka nekā pie mums- uz labo pusi. Tāpēc, protams, pieturu esam ieplānojuši pie tirdzniecības centra - vietā, kur blakus atrodas lielveikali Lidl un Norfa. Īpaši iesakām pēdējo minēto - Norfa, tas ir Lietuvas iekšējais tirdzniecības tīkls, kurā par patīkamām cenām iespējams iegādāties Latvijā reti sastopamas Lietuvas preces. Un, ja jums ir citas prioritātes, tad arī tas ir ļoti labi!

    Un turpinājumā dodamies uz pasakaino Pakrojas muižu, kur vislielākā Ziemassvētku kosmosa stacija jau gatava!! Šovakar ierodoties šeit, mums būs iespēja  apmeklētu zvaigznājus, doties pastaigā pa ledājiem, patērzēt ar haizivīm uz Mēness, satikt baltos lāčus! Ziemassvētku kosmosa stacija ir pavisam tuvu! Svētkos visu ģimeni priecēs daudzkrāsainas un izglītojošas atrakcijas, kuras sagādā daudz prieka - milzīgs pirātu kuģis, vilciens, mirdzoši karuseļi un iespaidīgas Ziemassvētku instalācijas. Šeit jūs redzēsiet visspilgtākās Jaungada skulptūras, kuras radītas no zīda, kuras pārsteigs jūs ar saviem izmēriem un krāsām, un, protams, jums būs vēlme iemūžināt sevi tajās vai blakus tām. Starp citu, arī ziemā iespējams sastapt muižas saimniecības iemītniekus - zirgus un kamieļus, kuri svētku laikā pārtop par sapostiem Salatēva palīgiem! Brīvais laiks festivāla apmeklējumam.

  

    Festivāla programmā iekļauts:

   — Kosmiska izmēra gaismas bākas: planētas un komētas, raķetes un kosmiskās stacijas (veseli 15 hektāri!), lidojoši zvaigznāji un ledāji, un vēl miljoniem atklājumu staigājot pa putnu takām;

   — Apburošs gaismas un lāzeru šovs;

   — Ziemassvētku priekšnesumi un dejas ar polārlāčiem;

— Marsa kanjonu apskates vietas;

   — Galaktiskā kosmosa Ziemassvētku vecīša rezidence;

   — Rūķu ziemas dāvanu fabrika;

   — Visuma gardumu un gastronomijas jaunatklājumu gadatirgus;

— Ceptuve "Debesu aromāti";

   — Polaris Ziemassvētku pasts ar kamieļu vēstnesi Baku:

   — Kosmiskais Žaldoks no Jupitera un vēl daudz kas cits!

     

     Saskaņā ar vēl vienu labu tradīciju pusdienas plānojam Pakrojas muižas Baltajā zālē. Tā ir atvērts tikai ziemas laikā, un, tiklīdz Festivāla ēdienkarte būs pieejama, mēs nekavējoties to ievietosim programmā :) Un, protams, kultūras tūrisma cienītājiem un visiem pārējiem interesentiem vēl viena iespēja - ekskursija muižas kungu namā vietējā muižas gida vadībā. Katru reizi tajā kaut kas ir savādāks, un mums tiek parādītas telpas, kurās iepriekšējās reizēs neesam bijuši: kā piemēram, jūnijā šajā ekskursijā mūs pat aizveda uz otro stāvu un izrādīja viesu nama numuriņus! Kā būs šoreiz? To uzzināsim, kad būsim tur :)

    Programmai pievienots pusdienu piedāvājums grupai "Ziemassvētku kosmiskā ēdienkarte".

    Beidzot ir pienācis laiks parunāt par pusdienām. Šoreiz Pakrojas muižas menedžeri mums piedāvā divus pusdienu variantus, no kuriem viens ir veģetārais.

Tātad, Ziemassvētku kosmiskā ēdienkarte:

KURŠ UZ MŪSU PLANĒTAS IR VISSLAIDĀKAIS?

Ceptas bietes ar ķiršiem mūsu planētas Ziemassvētku tradīcijās. Servētas ar ceptiem kartupeļiem, pārkaisītas ar drupinātiem riekstiem. Piedevās anīsa gredzentiņš un mīļš vārdiņš (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā).

ZIEMASSVĒTKU MAĢIJA

Cūkgaļas kotlete servēta ar krējuma-sēņu mērci, burkānu salātiem un marsiešu gaumē marinētiem kornišoniem, ķiplokiem un ceptiem kartupeļiem (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā).

Pie katras porcijas tiek servēta tase karsta Ziemassvētku ķīseļa. 

   

Vēlā atgriešanās Rīgā.

 
CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

- Transporta pakalpojumi;
- Grupu pavadošā gida pakalpojumi. 
 
PAPILDIZDEVUMI:

Festivāls "Ziemassvētku kosmiskā stacija"Pakrojas muižā - ieejas biļete: pieaugušajiem - 16.00 €; / skolēniem, pensionāriem, studentiem, invalīdiem - 12.00 €; / bērniem līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot) - bez maksas;
Ziemassvētku un Jaunā gada eglīšu rotājumu muzejs (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā): 3.00 €;
Tiem, kuri vēlēsies: Pakrojas muižas kungu nams (ieejas biļete + ekskursija vietējā gida vadībā) - 9.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā) (minimālais dalībnieku skaits ekskursijā 12 personas).
 
 Ziemassvētku kosmiskā ēdienkarte:
 
 Variants "KURŠ UZ MŪSU PLANĒTAS IR VISSLAIDĀKAIS?" / Ceptas bietes ar ķiršiem mūsu planētas Ziemassvētku tradīcijās. Servētas ar ceptiem kartupeļiem, pārkaisītas ar drupinātiem riekstiem. Piedevās anīsa gredzentiņš un mīļš vārdiņš / - 13.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
 
 Variants "ZIEMASSVĒTKU MAĢIJA" / Cūkgaļas kotlete servēta ar krējuma-sēņu mērci, burkānu salātiem un marsiešu gaumē marinētiem kornišoniem, ķiplokiem un ceptiem kartupeļiem / - 13.00 € (jāpiesakās pirms ceļojuma mūsu birojā);
 

Pie katras porcijas tiek servēta tase karsta Ziemassvētku ķīseļa. 

Papildinformācija par ceļojumu:

Lūgums pirms reģistrēšanās ceļojumam pievērst uzmanību norādītajam ceļojuma sākuma un atgriešanās laikam, un pirms reģistrēšanās pārdomāt, kā un ar kādu transportu nokļūsi vajadzīgajā vietā!

Sēdvietas autobusā tiek ierādītas ceļojuma iegādes secībā.

Ekskursija krievu valodā.

Gids Aleksandrs.

Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!

 

Ceļojuma informācija

Ceļojuma datums 09-12-2023 9:30
Ceļojuma beigu datums 09-12-2023 23:00
Reģistrēts 50
Pieejamās vietas 2
Individuālā cena 40.00 €
Izbraukšana no Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Reģistrācija šim ceļojumam turpmāk netiek pieņemta

Search

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tiek izmantotas nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm pieejama uzklikšķinot “Sīkāk” un Sīkdatņu politikā.